Sundaville (-, Dipladenia) - Cz. 1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Domi
100p
100p
Posty: 102
Od: 3 lut 2009, o 19:56
Lokalizacja: małopolska

Re: Sundaville

Post »

Moje Sandovilki już w domku
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Sundaville

Post »

Domi....pięknie wyglądają Twoje sundavillki.Moje niestety powoli tracą liście zwłaszcza biała w ziemi.W hydroponice trzymają się lepiej.Jedna juz przestała kwitnąć, druga jeszcze kwitnie.Obie wypuszczają nowe długie pędy i nie wiem czy je teraz czy na wiosnę ciachnąć, o ile przezimują :wink:
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Sundaville

Post »

Domi - łał, ale śliczne twoje sundawilki. Od jak dawna ty je masz?
Czy one już zimowały u ciebie?
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Gryzoń
50p
50p
Posty: 69
Od: 18 kwie 2006, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jazowsko k/Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Sundaville

Post »

Tak wyglądało u mnie sundaville zaledwie 2-letnie:-)

Obrazek
Zapraszamy na moją stronę internetową: http://www.regulamin.pl § 3.1.

Gdzieś na południu Polski - ogród Gryzonia
Awatar użytkownika
Domi
100p
100p
Posty: 102
Od: 3 lut 2009, o 19:56
Lokalizacja: małopolska

Re: Sundaville

Post »

Teresa600,renaiazt - zimowałam tylko czerwoną :) , biała będzie zimowana pierwszy raz. Pomału zaczynają zrzucać listki, a biała także kwiatki. Może się uda :? !
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Sundaville

Post »

Domi napisz nam coś o tym zimowaniu. Jakie masz swoje doświadczenia z nią i spostrzeżenia, może i mi się w tym roku z waszą pomocą uda. Czy ona zupełnie gubi liście?
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Krystyna.F
ZBANOWANY
Posty: 3526
Od: 30 kwie 2009, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sundaville

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Kochani,mam pytanie: czy - zrzuca zupełnie liście na zimę? Pytam,bo moja ma na łodyżce tylko 11 listeczków,resztę pozrzucała. Nie wiem czy wynieść ją do zimnej piwnicy,czy też lepiej pozostawić ją w ciepłym pokoju? To pierwsza moja taka roślinka,więc dla pewności pytam się o to.
Awatar użytkownika
Domi
100p
100p
Posty: 102
Od: 3 lut 2009, o 19:56
Lokalizacja: małopolska

Re:

Post »

reniazt-
Domi pisze:Witam! Moja sunavilla wypuściła paczki i jak dobrze pójdzie za parę dni zakwitnie(na zdjęciu jeszcze tego niewidać bo było robione zanim zobaczyłam pączki)

Obrazek
Moja czerwona zrzuciła tylko parę liści. Stała przy drzwiach balkonowych od strony południowej i była podlewana jak inne kwiatki. W tej chwili czerwona ma jeszcze kwiatki i liście :) , natomiast biała w szybkim tempie zrzuciła kwiatki i pączki :cry: . Liście jeszcze są choć też opadają. Mam nadzieję, że uda mi się przezimować choć jedną :uszy
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Sundaville

Post »

Krystyno....tak to normalne ze zrzuca o tej porze liście.Będziesz szczęsciarą jeżeli uda Ci się ją przezimować.Mnie sie nie udało prze 4 lata.Teraz tez próbuję może mi się uda.Połowa liści juz opadła :( .Taką łysawą wyniosę na korytarz może takiej biedulki nikt nie ukradnie.
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: Sundaville

Post »

Moje dwie czerwone powoli gubią kwiatki i pączki, ale liście się trzymają. Natomiast biała dosyć szybko zrzuca liście i niedługo zostanie łysa :roll: , nie wiem, czy w takim stanie dotrwa do wiosny :?: Kompletnie nie wiem jak się z nią obchodzić. Zaobserwowałam tylko, że pije mniej wody niż czerwona. Może gdzieś ją już przelałam :roll:
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
aner
200p
200p
Posty: 226
Od: 3 sie 2009, o 10:42
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Sundaville

Post »

:wit Witam--mam czerwoną sundavillę od 2006roku.Zimuje zawsze w jasnej ,zimnej piwnicy,podlewam b.mało,co 10-14dni.W tej chwili zrzuciła większość listków i prawie wszystkie kwiatki to u niej normalne.Parę razy kupowałam białą,nigdy jednak nie przezimowała.W ubiegłym roku kupiłam 3 szt.z przeceny, 2 trzymałam w piwnicy ,1 na wschodnim chłodnym parapecie.Rosły ładnie do lutego,miały ładne młode listeczki ,w lutym zaczęły przysychać i po prostu uschły.Stwierdziłam,że są trudniejsze w hodowli i zachwycam się nimi u innych,ale może Wam się uda czego szczerze życzę
pozdrawiam
Renia
Awatar użytkownika
mag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4381
Od: 20 mar 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Re: Sundaville

Post »

Mnie się udało w ubiegłym roku przezimować białą, o czym pisałam już w tym wątku. Mam nadzieję, że ta zima też okaże się dla niej łaskawa. Jeszcze nie zgubiła wszystkich listków, ale niebawem to nastąpi. Podlewam niewiele i max raz w miesiącu. Roślinka gubi liście i zasypia, więc gdy będziemy ją podlewać, to po prostu się utopi :(
Pozdrawiam cieplutko. Magda
Spis treści.Wizytówka.
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Sundaville

Post »

Moje sundawille teraz juz bedą 2 rok zimowane. Zimowały w chłodnej piwnicy. Bardzo rzadko były podlewane. Liście i kwiaty zgubią całkowicie. Dopiero na wiosnę gdy zabieram do domu , podlewam częściej zaczynają puszczać nowe liście i pędy i są znowu piękne zielone z czerwonym kwieciem.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”