Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Milosz-s
200p
200p
Posty: 249
Od: 29 maja 2007, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań strefa 7a

Post »

Też tak sądzę
Starane 250 EC jest firmowane przez Dow AgroSciences USA a więc ma zasięg światowy.
Wadą Starane jest jego cena 40 zet za opakowanie 100 ml. ale w funtach może miec inne relacje.
Na naszym rynku jest jaszcze Bofix, ale ten może być nieznany w Wielkiej Brytanii.
Cieplutkie, słoneczne, już wiosenne, pozdrowionka z Jelonka - MIŁOSZ
R.O.D. Jelonek k. Poznania
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Mam bardzo duży trawnik a w nim stokrotki, koniczynka,jaskier rozłogowy i mniszek. Preparat do zwalczania uciążliwych chwastów w trawie byłby dla mnie za drogi przy takiej powierzchni trawnika. Czy mogę go zastąpić preparatem do zwalczania chwastów w zbożu.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
Milosz-s
200p
200p
Posty: 249
Od: 29 maja 2007, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań strefa 7a

Post »

Zużycie Starane to 10 ml / 100 m2 a więc 4 zet na 100 m2
W sezonie trzeba powtórzyć oprysk by zlikwidować nowe zasiewy. A więc cenę należy podwoić.
To za drogo ?
Środki używane w ochronie zbóż też nie są za darmo.
Jak duży masz ten trawnik ?
Cieplutkie, słoneczne, już wiosenne, pozdrowionka z Jelonka - MIŁOSZ
R.O.D. Jelonek k. Poznania
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

no tak na oko 1500 m
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
Milosz-s
200p
200p
Posty: 249
Od: 29 maja 2007, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań strefa 7a

Post »

Środki stosowane w uprawach zbóż stosuje się w ilości 1,5-3 l na ha. [Chwastox, Afalon, Basagran itp. ]
Zużycie ich jest więc 1,5 - 3 krotnie wyższe od Starane. Cena zakupu takich środków musiałaby być wyraźnie niższa.
Cieplutkie, słoneczne, już wiosenne, pozdrowionka z Jelonka - MIŁOSZ
R.O.D. Jelonek k. Poznania
iwonka_35
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 lip 2007, o 19:28
Lokalizacja: Bradford-Shipley

Post »

Dziekuje bardzo za odpowiedz.Jutro z rana wyruszam na poszukiwania owego :D srodka pod nazwa STARANE.Pozdrowionka dla wszystkich. :) :)
cecylia
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 kwie 2007, o 21:26
Lokalizacja: kraków

Pięciornik gęsi

Post »

Tak bardzo zaatakował mi trawnik,że już nie widzę trawy, jak się go pozbyć. Jeszcze taki powój też bardzo sie rozpanoszył. Czy mniszek pomoże w likwidacji tych roslin
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Stosowałam Mniszek z powodzeniem, pozbyłam się babki, mleczy, koniczyny. Przypuszczam, że pięciornik też padnie .

Pozdrawiam :)
LiDo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 28 lut 2007, o 21:09
Lokalizacja: mazowsze

Post »

W ramach tematu napiszę pewien kanon, o którym wielu posiadaczy trawników (ale nie łąk) nie wie.
Nie można dopuścić do zakwitnięcia traw i nie można dopuścić do zagłuszenia czyli długotrwałego zacienienia nisko rosnących odmian traw. Jednym słowem: KOSIĆ!! Jak najczęściej kosić tak by trawa zagłuszała chwasty a nie chwasty trawę.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Koszę i koszę ale problem polega na tym ,że niektóre te chwasty rosną tak niziutko,że kosiarka ich nie łapie.
Zauważyłam też na ziemi nasionka tego zielska :( :evil:
Nie wiem co dalej robić aby uratować trawnik przed tym paskudnym zielskiem.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Lido, nie uciekaj z forum, bo inni "laicy" tacy jak ja bardzo potrzebują Twojej wiedzy i doświadczenia!!!

A z drugiej strony - ze zderzenia różnych, czasem całkowicie sprzecznych, poglądów powstaje wartościowa wiedza.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

LiDo pisze:...Swoimi nieprzemyślanymi wpisami odstraszacie fachowców do wypowiadania sie na tym forum.
Na razie odstraszyliście na blisko miesiąc fachowca ...
LiDo, forum jak z samej nazwy wynika, służy od wymiany doświadczeń w różnych zagadnieniach. Jak uważasz się za fachowca to dziel się z nami swoją wiedzą. Ja na razie nie otrzymałem pełnej odpowiedzi na zadane pytanie w tym temacie.
Pozdrawiam Andrzej.
marcinekbubelek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 31 lip 2007, o 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post »

Polecam środek Golf lub Mniszek, oba do kupienia w sklepach ogrodniczych, służą one do niszczenia roślin dwuliściennych w trawnikach.
Pryskasz tym całość, nie ryzykując że randup zjedzie wszystko do gołej ziemi. Po spryskaniu czekasz 5-7 dni, trucizna zjada w tym czasie chwasty aż do końca korzenia, kosisz trawnik i już. Zostaje ewentualnie uzupełnić dziury w trawie które pozostają po martwych chwastach. Warunkiem efektywnego pryskania jest to, żeby chwasty były nieco podhodowane (tj. przynajmniej 3-4 listki) bo trutka działa kontaktowo na liście i lepiej żeby wniknęła przez większą powierzchnię.
-marcinek-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”