Brzoskwinia - sadzenie, cięcie, owocowanie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
aro
50p
50p
Posty: 97
Od: 6 mar 2009, o 20:49
Lokalizacja: sosnowiec

Brzoskwinia - sadzenie, cięcie, owocowanie

Post »

Witam znów chce się was poradzic Posadziłem dziś na działce brzoskwinie Inke tylko nie wiem czy dobrze to zrobiłem bo wykopałem dół na 40cm głębokośći i przykryłem szczepienie drzewa ziemia gdzieś ok 10cm Podobno szczepienia nie przykrywa się ziemią ale bałem sie że będzie za płytko posadzone drzewko Co mam zrobić prosze o rade :(
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Wykop i podnieś. Tak, żeby miejsce szczepienia było tuż nad ziemią. O głębokość się nie martw, te korzenie, które widziałeś ostatnio nie zawsze będą takie krótkie. A jeśli boisz się na razie o wyrwanie drzewka przez wiatr, to je zapalikuj.
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Porada - jak sadzic brzoskwinie

Post »

Ja radziłabym Ci miejsce szczepienia przykryć na zimę , na wiosną należy wtedy odgarnąć , jak juz będziesz pewien , że nie będzie mrozów.
Pozdrawiam.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Bishop pisze o jednym , Bożena o czym innym - stąd nieporozumienie. Jedno to głębokość sadzenia drzewka (a ta jest zdecydowanie za duża) - więc należy jak najszybciej to poprawić (czytaj: post Bishopa) - a inną sprawą jest zabezpieczenie już prawidłowo posadzonego drzewka na zimę. Miejsce szczepienia może być jak najbardziej przykryte - my z reguły usypujemy kopczyki na 15-20 cm od ziemi. Oczywiście wiosną nie należy czekać zbyt długo z ich rozgarnięciem.
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Porady sadzenie brzoskwiń

Post »

Pomolog masz rację - ja pisałam o przykryciu , a nie o głębokości posadzenia :oops:
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Tak, teraz rozumiem i dziękuję, pa pozdrawiam ;:97
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 793
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Post »

Jeżeli to jest lekka gleba to ja bym zostawił.

Brzoskwinia jest okulizowana na siewce tak więc skarlenia nie ma a przecież sadzimy z miejscem szczepienia nad powierzchnią gleby żeby odmiana się nie ukorzeniła i żebyśmy nie stracili efektu podkładki.

Na ciężkiej jest ryzyko "przyduszenia" korzeni ale na lekkiej glebie nie powinno być z tym problemu.
Pozdrawiam,

J
aro
50p
50p
Posty: 97
Od: 6 mar 2009, o 20:49
Lokalizacja: sosnowiec

Brzoskwinia

Post »

Witam mam małe pytanko odnośnie brzoskwini.W tym roku posadziłem brzoskwinie inke,nurtuje mnie jedno,a mianowicie kilka dni temu drzewko okopczykowałem ziemią (zabezpieczyłem korzeń),tylko teraz nie wiem przy jakiej temperaturze musze zabezpieczyć część górną flizeliną i czy tą flizeline moge śćągnąć jak temperatura będzie na plusie :D
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Brzoskwinia

Post »

Poproszę o znaki przestankowe, bo nie doczytałam do końca, a straciłam oddech. :(
Waleria
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Porada - sadzenie brzoskwini

Post »

Aro, jeśli masz już założony własny wątek o swojej brzoskwini, to dopisuj W NIM nowe posty, a nie twórz nowego. Taka ciągłość pozwala na lepsze doradzanie, bo twoje drzewko ma już u na swoją historię, nie musisz więc pisać od nowa wszystkich szczegółów.

Poczytaj o ochronie zimowej tutaj:
- Jak zadbać na zimę o jabłonkę zaszczepioną tej wiosny?
- Zima a młode drzewka owocowe

Drzewka ubiera się PO pierwszych przymrozkach, kiedy temperatura ustali się na minusie. A zdejmuje się osłonki wczesną wiosną, kiedy soki ruszają. Osłonki nie mogą być zbyt szczelne, żeby się roślina nie zaparzyła.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Porada - sadzenie brzoskwini

Post »

Witam, dzisiaj był w nocy przymrozek - 5~6 o mrozu. Zakopczykowane mam drzewka posadzone jesienią, dzisiaj jeszcze okryłam je włókniną. Mam nadzieję, że zima im nie zaszkodzi. Pozdrawiam :wit
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
aro
50p
50p
Posty: 97
Od: 6 mar 2009, o 20:49
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Porada - sadzenie brzoskwini

Post »

Witam chcę się od was dowiedziec,jak rozpoznać czy brzoskwinia nie przemarzła mi tej zimy Dziś przyglądałem się jej, i martwi mnie to że pędy boczne są brązowawe lekko pomarszczone miejscami widze jakiś zielone, na tych pędach od spodu ,ale to naprawde bardzo mało :)
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porada - sadzenie brzoskwini

Post »

Poczekaj z oceną do wiosny - teraz jest na to zdecydowanie za wcześnie
Pozdrawiam serdecznie :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”