Tuje (żywotniki) bledną,brązowieją,żółkną,usychają cz.1

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Zablokowany
Netka32
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 24 kwie 2009, o 17:42

Jak dozowac Topsin?

Post »

Dzis mam zamiar opryskać te coraz bardziej brązowe thuje. Czy ktoś mi może powiedzieć, jak rozieńczyć Topsin 500SC? Mam ich w rzędzie 25. Wysokość 1.35-1.50m. Czy to ma być jak do roślin ozdobnych?
Netka32
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 24 kwie 2009, o 17:42

Jak rozcienczyc Topsin?

Post »

Poradzcie mi jak rozcienczyc Topsin, bo sama nie wiem, co znaczy dokladnie spryskac i w jakiej ilosci na drzewko. Boje sie, ze po moim zabiegu jeszcze gorzej beda wygladac. Dziekuje z gory
Awatar użytkownika
grzesiek_z
200p
200p
Posty: 207
Od: 13 paź 2008, o 12:19
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

jeśli chodzi o oprysk Topsin 500 Sc 0,1 % 10 ml preparatu na 10 l wody, musisz je całe dokładnie opryskać aż popłynie z zewnątrz i w środku , roślin nie uszkodzisz. Ale ważniejsze jest ich podlewanie tu jest największy problem, one po prostu mają sucho
Awatar użytkownika
pogotowie ogrodnicze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1407
Od: 23 wrz 2005, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

grzesiek_z pisze:Topsin 500 Sc 0,1 % 10 ml preparatu na 10 l wody, musisz je całe dokładnie opryskać aż popłynie z zewnątrz i w środku
"super " :shock: technika ochrony
po co pryskać efekt ten sam konewką
Pozdrawiam. Janusz Ogrodowy Lekarz
diagnostyka na facebooku
Internetowe Pogotowie Ogrodnicze ...
Awatar użytkownika
grzesiek_z
200p
200p
Posty: 207
Od: 13 paź 2008, o 12:19
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Janusz wiem że to co napisałem było przesadne, ale znając życie , gdybym napisał po prostu opryskać to padło by pytanie... a ile to trzeba pryskać, ile wody
Netka32
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 24 kwie 2009, o 17:42

Post »

Dokładnie, znając życie znów bym przedobrzyła lub za delikatnie spryskała. Wolę je ratować niż dobijać, podlewam również cały czas wodą, bo nie pada i rzeczywiście patrząc na ziemię jest bardzo sucho. Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
kruch
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 kwie 2009, o 20:15

Post »

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Witam, proszę serdecznie o pomoc, bo nie wiem sam czy coś jest moim thujom a bardzo się do nich przywiązałem już. Jest ich 10 sztuk w dużej betonowej donicy, posadzone tej wiosny, podlewane regularnie, jednak ostatnie 2 tygodnie mnie nie było, po przyjeździe zastałem taki widok. Thuje żółkną od środka od dołu raczej od strony mniej naświetlonej. Gałązki brązowe odpadają łatwo po dotknięciu ręką.

Proszę o pomoc w diagnozie czy to coś normalnego czy anomalia.

Pozdrawiam Karol
mk212
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 paź 2009, o 19:36

Tuja żywotnik - sadzonki schną brązowieją

Post »

Witam,

Jakiś czas temu kupiłam 3-letnie sadzonki tui Smaragd.
3 tygodnie temu część z nich (60szt.) przeniosłam w doniczkach na nowe miejsce (obok róż). Od tamtej pory tuje zrobily się bladozielone i zaczęly im usychać gałązki (odpadają i kruszą się przy dotyku). Tuje, które pozostały na starym miejscu w dalszym ciągu są w dobrej formie; zieleń jest soczysta i wyraźnie rosną. Czy możliwe jest aby zaraziły się jakąś chorobą od róży? 2 miesiace temu spryskiwalam je preparatem grzybobójczym - czy mogę to w tej chwili powtórzyć?

Będę wdzieczna za Waszą pomoc.
Obrazek Obrazek
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

mk212 pisze: przeniosłam w doniczkach na nowe miejsce
Co to znaczy???
mk212
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 paź 2009, o 19:36

Post »

MirekL pisze:Co to znaczy???
przenioslam je w doniczkach bo wszystkie tuje trzymam w doniczkach bo sa jeszcze małe. Poza tym nie chcę wysadzać ich jeszcze na ostatecznym miejscu, poniewaz w przyszłym roku będziemy robić płot i uległyby one uszkodzeniu.
greggis
50p
50p
Posty: 60
Od: 22 mar 2008, o 13:43
Lokalizacja: Jarocin

Post »

A czy były już powrastane korzeniami w ziemie tam gdzie staly do tej pory? Albo staly mozcno scisniete? W takim wypadku zwykle czesc pedów obsycha po przestawieniu. poza tym 3 latki to już nie takie małe.
mk212
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 paź 2009, o 19:36

Post »

Doniczki, w których rosną są dość duże - korzonki w niektórych z nich wystawaly okolo 0,5 cm poza doniczkę. Wcześniej być może faktycznie staly bliżej siebie ale nie były sciśnięte. (teraz stoją bardzo rzadko od siebie). Oprócz tego, ze usychają gałazki to są bladozielone, nie wypusczają nowych soczystych pędów - jakby uschły na zielono:(
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nie zasuszone po prostu?
Praktycznie to takie cuś codziennie trzeba podlać, I to porządnie.
Zablokowany

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”