Fusilade Forte 150 EC na perz i inne chwasty

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
klara-0226
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 lip 2007, o 08:36
Lokalizacja: lublin

Fusilade Forte 150 EC na perz i inne chwasty

Post »

Poradzono mi na zwalczanie perzu preparat FUSILADE SUPER chciała bym się dowiedzieć czy niszczy on także podziemne części tego chwastu :?:
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: perz

Post »

klara-0226 pisze:poradzona mi na zwalczanie perzy preparat FUSILADE SUPER chciała bym sie dowiedzieć czy niszczy on także podziemne częśći tego chwastu :?:
Środek pobierany jest przez liście a następnie przemieszczany do korzeni i rozłogów chwastów, powodując zahamowanie wzrostu i rozwoju roślin.
Zamieranie chwastów widoczne jest po upływie 2-3 tygodni od opryskiwania.
(wg. ulotki)
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
klara-0226
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 lip 2007, o 08:36
Lokalizacja: lublin

Post »

serdeczne dzięki
ale mam jeszcze jedno pytanie: po jakim czasie mozna sadzić rośliny także jadalne
chomas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 sty 2008, o 23:34
Lokalizacja: Poznań

Post »

klara-0226 pisze:serdeczne dzięki
ale mam jeszcze jedno pytanie: po jakim czasie mozna sadzić rośliny także jadalne
Rośliny jednoliścienne można uprawiać nie wcześniej, niż po 2 miesiącach od
zastosowania środka Fusilade Forte 150 EC, gdy zastosowano dawkę 2-2,5 l/ha i nie wcześniej niż
po 2 tygodniach, jeżeli zastosowano dawki do 1,25 l/ha wg zaleceń na stronie.
Ja zawsze mam rację. Raz mi się wydawało, że nie mam racji, ale okazało się, że byłem w błędzie.
Awatar użytkownika
przester27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 29 kwie 2007, o 13:56
Lokalizacja: Szczytno

Re

Post »

W truskawkach pojawiło mi się trochę perzu i drobnej trawy. Czy ten środek FUSILADE nadaje się do ich usunięcia ?
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

"Roczne chwasty jednoliścienne (np. chwastnica jednostronna) mogą się pojawiać masowo w okresie zbiorów (np. w warzywach kapustnych na początku czerwca), ale w zasadzie nie stwarzają większych problemów. Ponieważ większość graminicydów ma bardzo długie okresy karencji (np. Fusilade Super 125 EC — 30 dni dla marchwi i pomidora, 56 dni dla kapusty, a Perenal 104 EC — 60 dni dla buraka ćwikłowego, 120 dni dla kapusty), uniemożliwia to ich użycie w uprawach wczesnych. Ponadto masowe występowanie chwastów jednoliściennych tuż przed zbiorami nie stanowi większego zagrożenia, a ich zwalczanie nie jest ekonomicznie uzasadnione."
źródło: http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=381

Poszukaj karty informacyjnej i okresu karencji, bo może warto wypielić ręcznie, jeśli masz nieduży areał ? w malinach Fusilade stosuje się tylko po zbiorze owoców, ale jak w truskawkach ? - nie wiem.

a tu chemia na perz własciwy w/g Bayera
http://www.ochronaroslin.com/sor/szukaj2.php
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Fusilade Forte 150 EC

Post »

Witam serdecznie,

Mam problem z perzem na działce i dlatego chciałem użyć jakiegoś herbicydu. Polecono mi Fusilade Forte 150 EC jako jakiś selektywny herbicyd, ale nie wiem czy mogę pryskać tym maliny posadzone w tym roku na działce. Perz ma jakieś 15 cm teraz i trzeba się za niego wziasc, ale pytanie czy przypadkiem używając tego gdy popryskam cieczą maliny to nie spale ich tez.

Dziękuje za poradę

Lex
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Zych Grzegorz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 maja 2009, o 21:47

Perz na zagonie ziemniaków

Post »

Posadziłem w zapuszczonej ziemi trochę wczesnych ziemniaków. Teraz już pokazały sie na wierzchu. Niestety pokazał się też perz. Aż zielono od perzu. Chciałbym wykonać oprysk na perz nie szkodząc ziemniakom. Czy jest to możliwe do wykonania?Jakim środkiem? Ręczne pozbycie się tego perzu to walka z wiatrakami.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Herbicydy selektywne - na jednoliścienne ;
Agil 100 EC
Fusilade Forte 150 EC
Targa Super 05 EC
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
pstragman
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 maja 2009, o 17:23

Fusilade w roslinach jagodowych ,malinach i truskawkach

Post »

mam ok 5 arów łacznie malin , truskawek oraz borówki amerkanskiej. niestety nie nadazam z plewieniem. perz i inne trawy wyrastają w oszałamiajacym tempie. Czy Fusilade mozna stosowac na kwitnące truskawki i jagody oraz w momencie zawiązywania sie owoców???
jeśli nie to czy polecacie jakis inny srodek na chwasty jednoliscienne do stosowania w tym okresie
x-U-ie
---
Posty: 2777
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zaperzały PERZ !!

Post »

Poradźcie mi co zrobić. Od wczoraj objęłam działeczkę. Raczej mało realne jest zoranie mechaniczne traktorem czy konikiem, więc zostaje mi ręczne.
Ale to poletko jest niesamowicie zaperzone. Chciałabym je całe wykorzystać, ale nie wiem czy z M fizycznie dam radę je skopać i oczyścić do 20 maja. Chciałam posiać na pozostałej części fasolę.
Nie wiem więc, czy może lepiej byłoby czymś tn obszar podlać, by choć trochę popaliło, i sadzić siać coś dopiero jesienią lub przyszłą wiosną? Czy po prostu łopata i widły w dłoń i do pracy??
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Zaperzały PERZ !!

Post »

Kup ROUNDUP i opryskaj całe pole za 3-4 tyg. posiejesz trawę, wcześniej powierzchnię glebogryzarką wzruszając.

Teraz nie używaj sprzętu mechanicznego bo rozerwiesz na drobniejsze rozłogi perz i praca pójdzie na marne, gdyż tego perzu będzie 100 razy więcej później.


OPRYSKAĆ to wszystko teraz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”