Cytryniec chiński ( Schisandra chinensis )- wymagania,pielęgnacja i inne

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ania k
200p
200p
Posty: 205
Od: 4 lis 2008, o 10:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Kwiatek pięknie czerwony :)
Jak długo je masz, reniazt? Owocują?
Mój posadzony na razie w słońcu i jedynie ściółkowany, troszkę cierpi. Niektórym listkom przysychają brzegi. Zanim posadzone obok niego drzewko, rzuci na niego cień trochę czasu minie :/
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Ania - posadziłam go w ubiegłym zesonie - w tym roku miał pierwsze kwiatuszki, ale bylo ich tylko kilka. W porównaniu z kwitnaczym na bialo, to niewiele bo biały kwitł w tym roku jak szalony ale jest u mnie juz cztery lata.
Mój biały też rośnie w pełnym slońcu i też tak było z jego listkami, ale kiedy korzenie pójdą w dół spokojnie daje radę bez problemu.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
ania k
200p
200p
Posty: 205
Od: 4 lis 2008, o 10:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

To mnie pocieszyłaś, z tym słonecznym miejscem.
Mój powinien mieć białe kwiatki, bo wybrałam go dla obfitszego owocowania. Jeśli będzie dobrze rósł, a nie będzie owocował, przyjdzie mi kupić drugiego.
Ciekawe, czy np. kwiaty białe mogą być zapylane przez pyłek z kwiatów czerwonych.
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

A tego kochana nie wiem - może wykombinujemy jakąś nową krzyżówke i powstanie o kwiatkach albo biało-czerwonych, a może różowych. Ale byłaby heca.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Mój pierwszy zbiór cytryńca . Egzemplarz obupłciowy ;:11 , chociaż raz wyrosło to co kupiłam .
Obrazek

Pozdrawiam , kozula .
Awatar użytkownika
ania k
200p
200p
Posty: 205
Od: 4 lis 2008, o 10:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

No to gratuluję. I co zrobiłaś z tymi owocami.
Mój cytryniec ma kłopot z aklimatyzacją w nowym miejscu.
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2101
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Mój też nie mógł się zaaklimatyzować , ale w końcu rośnie jak szalony . Zebrałam jeszcze taką samą ilość derenia ( też pierwszy zbiór ) , wsypałam wszystko do szklanki , zasypałam cukrem i czekam na sok ... Na dwie herbatki starczy , za rok może będzie nalewka .

Pozdrawiam , kozula .
edinio47
50p
50p
Posty: 56
Od: 1 wrz 2009, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post »

Witam.
Też mam 2 krzaczki cytryńca ,od roku. Przezimował bez problemu w dość wietrznym miejscu. Przyrósł niewiele, więc chyba nie całkiem odpowiada mu miejsce. Jestem zafascynowany właściwościami leczniczymi rośliny.
Kozula- czy pozyskałaś nasiona do siewu? Kilka lat temu kupiłem nasiona , niestety nie skiełkowało ani jedno.Gdzieś czytałem ,że mają krótką żywotność . Nadal interesuje mnie rozmnożenie cytryńca z nasion.
pozdrawiam
Edi.
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Moj cytryniec też w tym roku nie zawiódł. Ma dużo dorodnych owoców.
Obrazek
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
ania k
200p
200p
Posty: 205
Od: 4 lis 2008, o 10:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Na moim cytryńcu też obserwuję przyżółknięcie lub brązowienie końców liści. Co wyrosło wiosną zatrzymało się w miejscu. Obok niego rośnie wilgociolubna aralia i ma się dużo lepiej.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Cytryniec kończy wegetację w tym sezonie,niedługo zrzuci liście.
dangar
50p
50p
Posty: 60
Od: 8 wrz 2009, o 14:48
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Owoce cytryńca są prawie jak dopalacze. Stawiają na nogi w stanach wyczerpania, zmęczenia i są wskazane dla ozdrowieńców. Jednak trzeba trochę z nimi uważać i nie przesadzać z jedzeniem.
Helenka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 20 wrz 2007, o 23:01

Re: Cytryniec chiński

Post »

Mam cytryńska chińskiego - ładne pnącze no i b. pozyteczne.Niestety kwitnie i owocuje dopiero po kilku latach od posadzenia.Kwiatki ladne,pachnace. male kremowe.Leczncze sa jagody (owoce) szypulki i liscie.Mam go juz 10 lat i dopiero 2 lata owocuje

Autentycznie pomaga w zmęczeniu i poprawia wzrok.Lubi zyzną ziemię i podlewanie (nie lubi suszy) ma płytki system korzeniowy i nie lubi przesadzania.Więcej na ten temat - gdyby kogoś zainteresowalo w ponizszym linku

http://ciecinski.eco.pl/ltcytryn.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”