Kompost ze słomy i liści?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Używałam sieczki ze słomy żytniej do wysypywania truskawek , zielsko tak nie rośnie i dłużej trzymał wilgoć a ponatto truskawki się nie brudzią .Na wiosnę przekopuję z ziemią i jest odrazu nawóz pod truskawki , żadnych innych nawozów nie dodaję i mam ładne truskawki.
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 201
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Jak można wykorzystać słomę w ogrodzie?

Post »

Moi drodzy, u nas kończą się żniwa i dogadałam się z sąsiadem,że mogę sobie zebrać pozostałą słomę.
Chciałam z niej zrobić maty do osłaniania drzewek owocowych na zimę, ale nie mam zielonego pojęcia, jak się do tego zabrać. Może ktoś coś mógłby doradzić?
Nie wiem też, jak mogę taką słomę przechować, bo nie mam jeszcze nawet wiaty, a słoma leży i czeka i na pewno się przyda :lol:
Opadły kwiat powracający na gałąź?
To był motyl...
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Przy przechowywaniu słomy najważniejsze jest, żeby była sucha. Więc skoro nie masz nawet wiaty, to może ochroń ją przed zamoczeniem plandeką, lub folią.
Nie musisz wyplatać mat do ochrony krzewów - możesz zrobić chochoły. Czyli ustawić słomę wokół krzewu i związać. Gdzieś w listopadzie lub grudniu.
A pocięta sloma nadaje się do ściółkowania, np. truskawek
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 201
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

O rany, ale jestem zielona. Wrzuciłam wiązkę do folierki, a tam przecież wilgotno, jak w saunie :roll: Dzięki Krzysiu lecę ją wyjąć :twisted:
Opadły kwiat powracający na gałąź?
To był motyl...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”