Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Nie wiem jak jest z Mospilanem, ale są inne, bardziej ekologiczne sposoby walki z niechcianymi mrówkami. Przeczytaj cały ten wątek, dowiesz się ciekawych rzeczy :)

Np. taki proszek do pieczenia, tani, nieszkodliwy dla środowiska, zawsze jest w domu :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
lukaszx95
100p
100p
Posty: 135
Od: 19 cze 2009, o 16:54
Lokalizacja: Jaworzno (Śląskie)

Post »

Zrobiłem tą trutkę i powiem ,że jestem zadowolony z jej działania. Mrówka biorąc ją do otworu gębowego zanosiła ją do gniazda. Natomiast te które się ubrudziły tą trutką po około minucie dostawały niekontrolowanych skurczy i zdychały.
Awatar użytkownika
gigusia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 19 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Ja zaczynam walkę z mrówkami. Dzisiaj podniosłam kamień na skalniaku, a tam pełno mrówek z jajami. W tym miejscu bardzo słabo rosły mi skalniaki. Również dzisiaj przekopywałam ziemię wzdłuż murku i tam napotkałam także mrówki.
Jak ich zlikwidować bo chciałam to miejsce przygotować pod róże. Czy ze względu na mrówki mogę je tu posadzić?
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Post »

Proponuję proszek do pieczenia mocno wysypać gdzie są mrówki. Jeżeli nie będzie skutku, to niestety tylko jakiś preparat chemiczny na mrówki, powodzenia, stasia
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
malinka42
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 21 sty 2010, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mrówki

Post »

MAm problem z mrowkami. Pod każdym prawie krzakiem poziomek robią sobie gniazdo i korzenie roslin wiszą w powietrzu.Skutek-poziomki wysychaja mimo podlewania. Proszę o jakąś radę. Malinka
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: mrowki

Post »

Ja systematycznie ugniatam glebę i męcze je pazurkami, w końcu się wynoszą. To chyba najbardziej humanitarna metoda i z resztą najbezpieczniejsza :heja
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Re: mrowki

Post »

Wynoszą czy przenoszą się w inny rejon ogródka?
Raczej to drugie... :P
Pozdrawia cynia
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: mrowki

Post »

Nie wszędzie tak przeszkadzają, gdzie indziej mogą sobie iść bo w trawie mi nie przeszkadzają :uszy
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: mrowki

Post »

Sposobem mniej humanitarnym jest rozsypanie takich granulek przeciw mrówkom (wyglądają jak kryształki drobnego cukru) na trasie ich wędrówek. Mrówki znoszą to do gniazda i karmią larwy i królową, oczywiście na zdrowie im to nie wychodzi... ale gniazda są likwidowane... Oczywiście nie nalezy wysypywać tego w samych poziomkach - robotnice przyniosą trujące jedzonko nawet z pewnej odległości od gniazda.
Rozgrzebywanie gniazd też pomaga, ale populacja mrówek się nie zmniejsza...

Z czarnymi mrówkami mam rozejm, niszczę tylko te czerwone, gryzące paskudy.
malinka42
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 21 sty 2010, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mrówki

Post »

Dziękuję za porady. Ostatnie 2 lata podsypywałam preparaty chemiczne ale nie na wiele się to zdało. Jedne padły drugie obok się pojawiły.Może są rośliny których one nie lubią ?.pozdrawiam Malinka.
Awatar użytkownika
rescue-trans
50p
50p
Posty: 59
Od: 12 mar 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno

Re: Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Post »

Ja osobiście usunąłem dwa mrowiska za pomocą preparatów na mączniaka ale w stężeniu 1/10 gdy na ulotce pisało 1/50 następne polewałem benzyną ale co ciekawe mrówy polubiły 95 ale jak polałem 100 oktanową to nie było śladu :-)
Awatar użytkownika
grazyna-woroch
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 kwie 2010, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Post »

Witam, jestem tu nowa, pozdrawiam serdecznie na wstępie wszystkich ! Przejrzałam temat o mrówkach i chciałabym zapytać jak postępować w sytuacji kiedy chce zastopować stado mrówek wchodzące na moje porzeczki wysokopienne. Jaki środek mogę zastosować i kiedy, żebym sama się nie struła ;-) Dziękuję z góry pięknie!
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Post »

Spróbuj owinąć pień lepem na muchy, albo opaską lepną do owijania pni drzew owocowych- czasami jest w sklepach ogrodniczych.
Owinęłam taką opaską grubą czereśnię i mrówki zgłupiały, żadna nie przelazła.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”