Kliwia wymagania ,pielęgnacja, kwitnienie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja uważam że łodygę kwiatową powinno się ściąć zaraz po przekwitnięciu a pozostawić tylko liście by dać cebuli możliwość wzrostu. :D :D :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Przemo???

Post »

1952.r pisze:Nie zgodzę się ze stwierdzeniem że kliwia to roślina cebulowa,oglądałam,oglądałam i cebuli nie było :shock: :shock: prędzej "jakaś bulwa".
Bo to wygląda jak bulwa ale to roślina cebulowa jak hipeastrum. Świetnie wygląda.
teresa123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 maja 2007, o 12:05

Post »

ja tez mam kliwie! moja ma ok rok nie zakwitla jeszcze ani razu. czekam z niecierpliwoscia. ma bardzo ladne grube liscie. ale dobrze wiedziec ze podlewac ciepla woda!!!
Awatar użytkownika
olcia123
100p
100p
Posty: 123
Od: 11 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post »

A to moja kliwia. Dostalam sadzonkę 4 lata temu i po 2 zakwitła

Obrazek
kwitnie tak co roku i jest przepiękna
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Kliwie to piękne kwiaty, lecz nie lubią obracania i zmiany miejsca, moja kwitnie co ro roku i bardzo ją za to lubię


Obrazek
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Kliwia wymagania ,pielęgnacja, kwitnienie

Post »

To moja kliwia
Obrazek
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 599
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Super, że powstał wątek o kliwii ;:63 Ja swoją dostałam w tym roku, miała 12 liści. Niestety miała też "coś" gratis na nich --- ;:214 pewnie jakąś chorobę grzybową. Usunęłam więc 50% liści, zostało 6. Pięknie rosną, a ostatnio kliwia zrobiła mi niespodziankę, wydała potomstwo ;:86 Wnioskuję z tego, że jest jej u mnie dobrze :lol: Nie obracam jej, stoi w tym samym miejscu, w tej samej pozycji, na parapecie okna północnego, ale stosunkowo dużego, więc światła jej raczej nie brakuje. Podlewam ją do ziemi, ale nie po cebuli. Wlewam jej też wodę w podstawkę i czekam, aż ją wypije. Zraszam ją również, choć nie wiem, czy to lubi...tak intuicyjnie postępuję trochę... może w przyszłym roku odwdzięczy mi się kwiatami i też będę mogła ię pochwalić kwitnącą kliwią?

Pozdrawiam

Kasia
Awatar użytkownika
agaxkub
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3754
Od: 3 paź 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Kliwia

Post »

Co zrobic aby pomóc kliwi w zakwitnięciu? Stoi niedaleko północnego okna, w zeszłym roku kwitła, ale dostałam już kwitnącą
Teraz wygląda zdrowo, nie zalewam, ale kwiatów nie widze, a może to jeszcze nie pora?
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

kliwia jest dość żarłoczną rośliną, nie lubi przetawiania, podlewać lepiej na podstawek na podsiąk, czasami jest tak, że nie chce kwitnąć bo zaczyna się rozrastać, u nasady wypuszcza młode rozety, wtedy się wzmiacnia, u znajomej widziałem okaz rosnący dosłownie we wiadrze, który był kępą złożoną z kilkunastu pióropuszy - kwitło jednocześnie kilka kwiatostanów
Awatar użytkownika
pszubart
100p
100p
Posty: 104
Od: 20 cze 2006, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kliwia pomarańczowa (Clivia miniata), po przekwitnięciu kwiatów, zawiązuje na łodydze kwiatostanowej owoce/nasiona. Dopuszczenie Kliwii do wytworzenia nasion, może skutkować tym, że roślina ta nie będzie kwitnąć w następnym sezonie. Dlatego należy koniecznie obcinać łodygi kwiatostanowe, kiedy Kliwia przekwitnie, chyba, że chcemy uzyskać nasiona, aby spróbować rozmnożyć ją przez ich wysiew.
:)
Pozdrawiam wszystkich.
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Agaxkub, kliwia zakwita dopiero jako "dorosła" roślinka.
Pisaliśmy kiedyś na forum o kliwiach...(gdzie to było?? :roll: )
Przeczytaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 56&start=0
Awatar użytkownika
bena
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 cze 2005, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: bialystok

Kliwia - zimowanie uzależnia kwitnienie

Post »

Witam, swoją kliwię przeniosłam do chłodniejszego pokoju na zimowanie nie podlewam jej by weszła w stan odpoczynku ale dna wypuszcza nowe liście . Co robić czy jednak ją podlewać dopóki rośnie.? proszę o radę.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

A ten temat przeglądałaś Tu kliknij
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”