Przędziorki

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Przędziorki

Post »

Znacie coś naprawdę skutecznego??????Męczę się już z nimi przeszło miesiąc.Pryskam dature co tydzień i nic.Miałam Karate, teraz Talstar 100 EC i nic.Pryskam liście bardzo dokładnie i obficie.Każdy liść z osobna.Nawet zwiększam dawke i tak nic to nie daje.Szkoda mi datury.Jest bardzo duza.Przędziorki są na każdym liściu.Jest ich MASA!!!!!
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Skuteczne środki to: Karate Zeon 050 CS, Talstar 100 EC, Actellic 500 EC, Magus 200 SC. Liście trzeba opryskać też od spodu. http://www.target.com.pl/katalog/szkodniki/19.html
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post »

Pryskalam i karate i talstar.Od spodu tez.Bardzo dokładnie.Liście byly całe mokre.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1008
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Stosuj naprzemiennie Magus i Nissorun.
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Ja stosowałam karate i pomogło.Może źle odmierzałaś dawkę?
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja stosowałem dimetoat i malation potwierdzam skuteczność. :D
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

A może ten środek podziała.Na roślinie działa wgłębnie.
http://www.syngenta.pl/produkty/produkt ... dukt_id=36
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post »

Jeju ja juz nie wiem co mam robic.Pryskałam przedwczoraj Magusem, wczoraj patrzylam nic nie pomogło.Dalej były.Popsikałam wczoraj jeszcze raz zwiększonym stężeniem.Dziś znowu patrzyłam i nic nie pomogło.Patrzylam przez lupe, ruszają się.Poddaje sie juz.Wszyscy mowili ze ten magus jest skuteczny.Zetne ją chyba.Poczekam jeszcze pare dni.Moze srodek potrzebuje czasu zeby zadziałac.Nie dość, że są przędziorki to jeszcze masa jaj.
:(
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Dwa lata temu walczyłem z przędziorkiem na złocieniach m.innymi również MAGUSEM.
Niestety nie zlikwidowałem przędziorka.W ubiegłym roku również walczyłem z przędziorkiem ale zastosowałem VERTIMEC z dobrym skutkiem.
Nie wiem jak u Ciebie podziała ,tak jak pisałem jest to środek o działaniu wgłębnym wiec bardziej skuteczny od innych.Niestety jest dość drogi.Pozdrawiam.
marciata
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 lip 2007, o 18:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post »

robert45 a gdzie można kupić ten cudowny środek? Znasz może jakiś sklep internetowy? Bo ja nie znalazłam a też walczę z przędziorkiem i nic nie pomaga :(
zbyszR
50p
50p
Posty: 91
Od: 30 sie 2007, o 10:00
Lokalizacja: katowice

Vertimec

Post »

zobacz autoryzowane sklepy producenta Syngenta w twojej okolicy
można spróbowac też środek pyranica
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Erazm pisze: Karate Zeon 050 CS, Talstar 100 EC, Actellic 500 EC, Magus 200 SC.
Żadne takie pyretroidy. Trzeba wiedzieć, że przędziorek ma trzy(za to głowy nie daję, ale tak to sobie zakodowałem) fazy rozwojowe (jajka, larwy, imago) i nawet jak taki środek kontaktowy zabije postacie aktywne, to pozostaną jajka... Ponieważ owicydy są kłopotliwe, trzeba zastosować środek układowy(krążący po roślinie) możliwie długo a i tak zabiegi wykonywać regularnie. W tym roku po raz pierwszy zaczynam zdobywać punkty w tej wojnie stosując Calypso itp(neonikotynidy) i Confidor.
A najtaniej? Nie rozmnażają się przy dużej wilgotności powietrza!
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Przędziorki

Post »

W tym roku zauważyłem że moj świerk Conika zaatakowały przędziorki. W rozmowie z producentami roślin ozdobnych odradzili mi o tej porze roku oprysk świerku środkiem Talstar, natomiast poradzili mi bym teraz dokonał oprysku świerka olejkiem parafinowym zakupionym w aptece (100 gram za 3,50 zł) zmieszanym w stosunku 1: 3 z wodą( ciepłą , która łatwiej miesza się z parafiną). Oprysk ten ma zniszczyć złożone jaja przędziorka w ten sposób że parafina tworzy otulinę dookoła jajeczka uniemożliwiając im dalszy wiosenny rozwój. a wiosną dopiero opryskać środkiem Talstar.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”