Ogródek KaRo cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

KaRo pisze:
Mam również Asclepias tuberosa i ...mam mieszane odczucia.
Podoba mi się gdy już kwitnie- właśnie zaczęła- i świetnie się komponuje w kolorystycznych nasadzeniach ale
1.bardzo późno zaczyna wegetację,najczęściej więc ją nie zauważam,zapominam ,że tam rośnie i pewnie trochę niszczę
2.nie krzewi się zbytnio,mimo wielu lat uprawy jej kępa jest bardzo mizerna
3.jednego roku kwitnie innego nie :( jest moim zdaniem bardzo chimeryczna bo warunki uprawy ma zawsze identyczne,miejsce dobrane,osłonięte
Jednak dla kompozycji warto ją mieć,trzeba tylko przestać się nią zamartwiać,traktować obojętnie a cieszyć jak kwitnie.
Witaj Krysiu !
Pozwolę sobie trochę z Tobą nie zgodzić...
Mam tą trojeść kilka ładnych lat, i jestem z niej bardzo zadowolona.
To prawda że wegetację rozpoczyna późno, ale potem szybko nabiera tempa.
U mnie rozkrzewiła się i to nawet bardzo - nie wiem może to wina miejsca w którym rośnie u Ciebie.
Mam trzy, jedna posadzona w pełnym słońcu - ta już dość dawno przekwitła,
druga rośnie w półcieniu, i ta kwitnie do tej pory,
a trzecia rośnie pod pęcherznicą i liliowcem.
I ta jest właśnie taka "chimeryczna"jak to określiłaś.
Też się słabo rozkrzewia, i wygląda podobnie do Twojej.
I jak widać, wnioski nasuwają się same... wygląda na to,że potrzebuje odpowiedniego miejsca.
Ale tak jak napisałaś w swoim podsumowaniu, warto ją mieć, i za żadne skarby bym się jej nie pozbyła...
Jest bardzo dekoracyjna...

No a teraz muszę jeszcze powiedzieć najważniejszą rzecz - masz wspaniały ogród...
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

:D
Przypuszczam Gabi,że to istotnie wina miejsca w jakim rośnie,że się tak zachowuje moja roślina.
Przesadzałam ją już 3 krotnie i już nie będę.
Niechże pozostanie tu gdzie jest.
Powiem Ci,że każdego lata wypatruję jej i cieszę się jak dostrzegam,że jest,że wyłazi wreszcie ale nie rozkrzewia się u mnie niestety.
Dziękuję i pozdrawiam Cię Gabrysiu :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Jak to dobrze,że znalazłam Twój wątek, KaRo ! Posadzę trojeść albo ze trzy, wybiorę jej starannie miejsce i będę się nimi cieszyć, tak jak Ty i Gabi ! (Pozdrawiam Gabrielę !)
A jeszcze o daliach... Mam je od 2 lat (nie wiem,jakie odmiany) i staram się być dla nich dobra. Przechowuję w garażu, wczesną wiosną sadzę do doniczek i przenoszę do pokoju, dostają światła i wody, na początku maja je hartuję za dnia , a po 15-ym, już spore i z pąkami , wysadzam na rabatę. No, a one wcale nie są takie ładne, jak powinny ! Są takie jakieś wybujałe (a rosną na słońcu), dużo wyższe nż wynikało z opisu i nie kwitną tak ładnie jak Twoje ! CO ROBIĘ ŹLE ??
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Post »

Witaj Krysiaczku :D ...........pewnie ze chimera.raz kwitnie raz nie.......ale najlepiej jej na zwirku,kamieniach i w słoncu......chyba ze nie chodzi o "pocztową" :lol: :? ..........no i jednak w smoczej przerasta Obrazek

alo co w tej "dziczy" bez pomocy się ostoi? :roll:

cmokasy
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Smoczynko - różnica zdań dotyczy nie tojeści rozesłanej która mnie zauroczyła :roll: :shock: - czy to u Ciebie te schody porosła???? :wink: :roll:
Cudnie jak nie wiem co! Pięknie to wygląda o rany!!!

Wymieniamy sie poglądami na temat trojeści bulwiastej (Asclepias tuberosa) ale
wg Gabi i innych (czytałam już na forum takie wypowiedzi) również ładnie się rozrasta .
Z pewnością jednak nie dorównuje sile wzrostu Twojej tojeści. :D
Czy wiesz,że swoje tojeści usuwam,że wszystkich niemalże miejsc???
Mam za mały ogródek ..
ale to co pokazałaś na zdjęciu ...to bajka...chciałabym takie miejsce mieć ,bardzo bym chciała.
Pozdrawiam :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Izo - jesteś dla swoich dalii za dobra :;230
Poważnie - to niepotrzebnie je pędzisz tak wcześnie i stąd masz tak "dorodne " rośliny. :D
Ja wiem niecierpliwość... też mnie cechuje ale w tym przypadku jest nie wskazana.
Możesz już na początku maja wysadzić bulwy dalii bezpośrednio do gruntu a
miejsca posadzenia osłonić gałązkami świerkowymi,liśćmi po wiosennym sprzątaniu lub ... nawet gazetą.
Papier daje dużo ciepła .
Wtedy doczekasz się szybkiego wykiełkowania dalii i jednocześnie zapewnisz im normalny wzrost.

Drugi sposób to posadzenie bulw do donic,tylko najwcześniej pod koniec kwietnia i ustawienie ich w miejscu chłodnym,niekoniecznie jasnym ale chłodnym (mieszkanie jest za ciepłe na takie uprawy) i przestawienie ich do jasnego pomieszczenia dopiero jak zaczną wyłazić z ziemi.
Moje dalie były posadzone do ogrodu w :oops: czerwcu.,bo zapomniałam o nich :oops: :(
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Dorota T.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1379
Od: 11 mar 2007, o 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Krysiu!
Już zapomniałam jaką wielką przyjemnością dla oka i romantycznej duszy jest przebywanie w Twoim ogrodzie. Prześliczne róże, dalie, piękne krzewy ciekawie prowadzone i te wyszukane rarytasy. Niesamowite nasadzenia powodują, że Twój ogród o każej porze roku tętni życiem i tworzy niepowtarzalny klimat. Twoja wiedza i doświadczenie nie mają granic i zawsze służysz pomocą, jesteś wielka!
Pozdrawiam gorąco. :D
Inter vepres rosae nascuntur. Róże rosną wśród cierni.
Mój ogródek-cz.1 ... Mój ogródek-cz.2 ...
minismok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 25 wrz 2008, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Czarni Górale
Kontakt:

Post »

a to przepraszam ze sie wcięłam Krysiu bo o trojesci bulwiastej to 1 czytam :lol: .......a tojesc rozeslala mi sie wszedzie 8) ale ciesze sie ze Ci sie podoba :D .........smokom podoba sie wielce budleja za hortensja made in karo........ojjjjjj masz w smoczej POMNIKI PRZYRODY :D
nic nie jest takie jakim się wydaje Spis Treści
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Zgadzam się z Dorotą - jesteś Wielka! A ja przedobrzyłam, w przyszłym sezonie potraktuję moje dalie według Twojej rady. A już je chciałam wyrzucić ! Uratowałaś im życie ! Dziękuję, KaRo.
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post »

Witaj Krysiu piekny ten akant szkoda że nie mam miejsca bo bym sobie go kupiła częst go spotykam u nas w sklepach, bardzo podobają mi się jego liście. Dalje piękne.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Post »

Przepiękna różana kolekcja!!! A najbardziej to zazdroszczę, że tak wszystkie odmiany masz oznaczone. Ja to nigdy nie potrafiłem tego z moimi różami zrobić. Jest tyle odmian, a czasem różnice są tak niewielkie, że o pomyłkę nie trudno. Ech znaleźć się w takiej kolekcji z sekatorem :wink: :D
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
rosea
200p
200p
Posty: 322
Od: 27 lut 2008, o 20:52
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

I ja skorzystam z Twoich uwag nt. sadzenia dalii - robiłam ten sam błąd co Tamaryszek. Pozdrawiam, Rosea.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witam Wszystkich serdecznie tej nocy... :)
Dziewczyny połaskotałyście mnie :D :oops:
Bardzo dziękuję za te przemiłe słowa,;:168
Takiej gadule jak ja, sprawia ogromną przyjemność możliwość rozmowy z Wami,
dziękuję więc bardzo,że mnie odwiedzacie ....a jeśli nasze dyskusje coś Wam dają tym mi milej
Tamaryszku,rosea jeśli tylko coś wiem - zawsze chętnie podzielę się swoim doświadczeniem :D

Doroto dawno nie byłaś w moim wątku,podobnie jak i ja u Ciebie,wiadomo jednak,że czasu nie starcza by bywać wszędzie tam gdzie chciałybyśmy :D,
myślę,że znowu jesienią i zimą nadrobimy towarzyskie zaległości ...

Totalnie rozkleiłam się czytając smoczynkę,która tworzy pomniki przyrody made in karo :;230
Udało mi się zrobić całkiem znośne zdjęcie owej trojeści bulwiastej...
to miododajna roślina o pięknym kolorze i zapachu może więc warto byś się nią zainteresowała?
Razem z budlejami sprowadzą do smoczej doliny wszystkie motyle z okolicy...
Obrazek

Halinko akant piękny również z kwiatów i... bardzo długo kwitnie,
czy wiesz,że z braku miejsca jestem na etapie usuwania niektórych roślin lub drastycznego zmniejszania przydzielonej im powierzchni?
Już się zastanawiam co to będzie dalej skoro ogródek nie chce się rozciągnąć a coraz to nowe rośliny mnie oczarowują??? :roll:
Co ja zrobię,bo nie wystarcza powiedzieć sobie ... nie mam miejsca... nie wystarcza :oops: :P

Jakubie..mam jeszcze trochę roślin w tym róż...nie oznaczonych :oops: :P
Kiedyś nie było to tak oczywiste co kupuję... była to loteria i wielkie szczęście jak udało się coś kupić.
Z sekatorem zapraszam wczesną wiosną... będziesz ciął mój każdy różany krzew,również te nierozpoznane.


Lato w pełni więc obok lilii i tojadu i bzu kwitną w najlepsze moje pierwiosnki :tan



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie ;:100
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”