,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

O... ciekawy pomysł, dzięki Onectica Jeszcze kilka cukinii rośnie w ogrodzie, więc z pewnością skorzystam :D
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

A ja robię z cukinii tzw jarzynkę z marchewką (marchewkę w kostkę wrzucamy wcześniej, a cukinię dopiero pod koniec i dodajemy masło, sól)
Naprawdę pyszny dodatek do obiadu zamiast surówki.
Zupa krem z cukinii z serem wędzonym trochę nam się już przejadła, ale też jest pyyyszna. :D

Zupa krem z cukinii.
1 marchewaka
1 pietruszka
1 ziemniak
1 cebulka (lub podsmażoną cebulkę dodać na końcu)
Warzywa wrzucamy do garnka i zalewamy około szklanką wody tak by zakryła warzywa.
Kiedy warzywa zmiękną dodajemy obraną ze skórki (młodą ze skórką) 1 średniej wielkości pokrojoną w grubą kostkę cukinię bez pestek.
Kiedy cukinia zmięknie blendujemy wszystko i dodajemy 1 łyżkę masła, sól , pieprz mielony i świeży tymianek.
Do każdej porcji gorącego kremu dodajemy ok 2 łyżki grubo startego żółtego wędzonego sera.

Zupa jest naprawdę pyszna, a mi zwłaszcza z tym wędzonym serem smakuje. Niestety z serem kaloryczność się podnosi....ale dzieciom nie żałuję. :D
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Skopiowałam i mam. Dziękuję, ela151 :D
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Zrobię i ja!
;:167
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Ja dzisiaj zroblam...tylko tymianek dalam suszony bo do ogrodu nikt nie chciał lecieć po świeży. :roll:
Ser dałam zwykly, też było ok, ale wędzony lepszy. ;:173
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Dzięki Elu - dzisiaj zrobię na kolację!
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Sernik dyniowo - korzenny

Obrazek

Składniki na masę serową :

-910 g białego sera zblendowanego z odrobiną śmietany
-1 i 3/4 szklanki cukru ( ilość można zmniejszyć wg upodobań )
- 425 g puree z dyni ( około dwie szklanki )
-5 dużych jajek
-1 i 1/2 łyżeczki cynamonu
-1/2 łyżeczki imbiru
-1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej
-1/4 łyżeczki zmielonych goździków
- 1/2 łyżeczki soli
-wanilia
-2 łyżki mąki

Zblendować ser z cukrem, dodać puree . Następnie wbijać po 1 jajku , następnie przyprawy i mąkę, dokładnie miksować. Piec w temperaturze 175*C około dwóch godzin do suchego patyczka w kąpieli wodnej !!
Spód ciasta to ciasto kruche - wg dowolnego przepisu, ja zawsze robię ilościowo na oko .

Do ozdobienia wierzchu sernika potrzebujemy puszki masy kajmakowej i orzeszków ziemnych bez soli . Masę rozsmarowujemy po spodzie i bokach, a następnie okładamy pokrojonymi orzechami . Gotowe :D
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Naprawdę polecam wyżej podany przepis ;:108 Sernik jest bardzo delikatny i ma bardzo fajny posmak przypraw, wszystkiego dopełnia kajmak z orzeszkami. Cud, miód i orzeszki ;:173

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Boszszsz... jaki piękny sernik!
Mam wszystkie produkty prócz dyni, orzeszków i masy kajmakowej... jak żyć?! :wink:
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Jejku, takich serników jeszcze nie widziałam. ;:oj
Wyglądają obłędnie .
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

No faktycznie apetyczny bardzo. ;:215 A że tak dopytam: czy ser ma być mielony,czy może być zwykły i da się go tak blenderem utrzeć,żeby nie było grudek?

I co znaczy "w kąpieli wodnej" ;:oj Formę z ciastem do miski z wodą się wstawia? :roll: A co się stanie,jeśli upiecze się go tradycyjnie,"na sucho " ? :wink:
Pozdrawiam serdecznie- Ela
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Ja użyłem sera z wiaderka do serników, czyli pewnie mielony :wink:
W kąpieli wodnej, czyli do głębokiej blaszki wlewa się wody, a w nią wkłada się tortownicę z sernikiem, tak jakby była w wannie podczas kąpieli :lol: I to wszystko do piekarnika.
Też sie właśnie zastanawiam, czy wyszedłby bez kąpieli wodnej. Myślę, że byłby bardziej suchy i zbity?
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

MORANGO pisze:Ciasto z płatków owsianych to pamiętne ciacho z mojego dzieciństwa, pamiętam babcia je często piekła bo ja nie chciałam jesc owsianki, a takiej postaci pochłaniałam :)


Ciasto z karmelizowanych płatków owsianych
(jak zwykle prosty przepis, bo takie najlepiej lubię )



Składniki:


3 szklanki płatków owsianych (mogą być inne np. żytnie, czy orkiszowe, ja najlepiej lubię owsiane)
1,5 szkl cukru
6 jaj
4-5 łyżek masła
0,5 szkl. bułki tartej
olejek migdałowy ( jest niezbędny dzięki niemu ciasto ma charakter i ten specyficzny smak, kiedyś zastąpiłam innym to nie było to )
proszek do pieczenia

opcjonalnie można dodać 0,5 szkl. orzechów lub innych dobroci, ja dodałam tym razem 0,5 szkl nasion szałwii hiszpańskiej, bo ponoc zdrowa a innego zastosowania w kuchni nie znalazłam) , jak ktoś lubi może dodać inne bakalie, chodź najlepsze są jakieś orzechy przyjemnie chrupią pod zębem ;:306

Przygotowanie:

Na patelnię z grubym dniem dodajemy masło, cukier i płatki owsiane i smażymy na złoty kolor, cały czas intensywnie mieszając, aby się nie przypaliły, kiedy płatki się zrumienia skarmelizują przesypujemy do miski i studzimy, następnie płatki rozkruszamy, dodajemy 6 żóltek i mieszamy, w osobnej misce ubijamy pianę z 6 białek z odrobiną soli, i dodajemy do płatków, następnie dodajemy proszek do pieczenia i bułkę tartą, masę odstawiamy na 15 minut, po tym umieszczamy w blaszcze i pieczemy 30-35 min w piekarniku na termoobiegu w temp. 160 stopni, pod koniec 140 stopni.

Polewa słony karmel: (ja tym razem nie dałam żadnej polewy aby nie dokładać kalorii, ale można ciasto polać polewą czekoladową, lub karmelową, karmelowa jest moją ulubioną)

Składniki:

2 tabiczki karmelowe wedlowskie,
3 łyżki masła,
3 łyżki śmietanki,
sól według gustu

Wszystkie składniki roztapiamy w garnku i polewamy ciasto

To bardzo proste ciasto, ze składników, które zawsze się ma pod ręką w domu, zdrowe, bo można przemycić płatki czy nasiona, których dzieciaki nie chcą jeść, no i smaczne, moja babcia bardzo często to ciasto piekła w wersji bez bakalii, bo w latach 80 bakalie to był luksus, z bakaliami to ciacho zawsze u mnie było na Wielkanoc ;:108

Polecam i smacznego !!

fotki będą zaraz ;:172
Na Sylwestra zrobiliśmy to ciasto i wyszło naprawdę dobre. Łatwe i szybkie w wykonaniu ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”