,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Ja dzisiaj zroblam...tylko tymianek dalam suszony bo do ogrodu nikt nie chciał lecieć po świeży. :roll:
Ser dałam zwykly, też było ok, ale wędzony lepszy. ;:173
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Dzięki Elu - dzisiaj zrobię na kolację!
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Sernik dyniowo - korzenny

Obrazek

Składniki na masę serową :

-910 g białego sera zblendowanego z odrobiną śmietany
-1 i 3/4 szklanki cukru ( ilość można zmniejszyć wg upodobań )
- 425 g puree z dyni ( około dwie szklanki )
-5 dużych jajek
-1 i 1/2 łyżeczki cynamonu
-1/2 łyżeczki imbiru
-1/4 łyżeczki gałki muszkatołowej
-1/4 łyżeczki zmielonych goździków
- 1/2 łyżeczki soli
-wanilia
-2 łyżki mąki

Zblendować ser z cukrem, dodać puree . Następnie wbijać po 1 jajku , następnie przyprawy i mąkę, dokładnie miksować. Piec w temperaturze 175*C około dwóch godzin do suchego patyczka w kąpieli wodnej !!
Spód ciasta to ciasto kruche - wg dowolnego przepisu, ja zawsze robię ilościowo na oko .

Do ozdobienia wierzchu sernika potrzebujemy puszki masy kajmakowej i orzeszków ziemnych bez soli . Masę rozsmarowujemy po spodzie i bokach, a następnie okładamy pokrojonymi orzechami . Gotowe :D
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Naprawdę polecam wyżej podany przepis ;:108 Sernik jest bardzo delikatny i ma bardzo fajny posmak przypraw, wszystkiego dopełnia kajmak z orzeszkami. Cud, miód i orzeszki ;:173

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Boszszsz... jaki piękny sernik!
Mam wszystkie produkty prócz dyni, orzeszków i masy kajmakowej... jak żyć?! :wink:
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Jejku, takich serników jeszcze nie widziałam. ;:oj
Wyglądają obłędnie .
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

No faktycznie apetyczny bardzo. ;:215 A że tak dopytam: czy ser ma być mielony,czy może być zwykły i da się go tak blenderem utrzeć,żeby nie było grudek?

I co znaczy "w kąpieli wodnej" ;:oj Formę z ciastem do miski z wodą się wstawia? :roll: A co się stanie,jeśli upiecze się go tradycyjnie,"na sucho " ? :wink:
Pozdrawiam serdecznie- Ela
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Ja użyłem sera z wiaderka do serników, czyli pewnie mielony :wink:
W kąpieli wodnej, czyli do głębokiej blaszki wlewa się wody, a w nią wkłada się tortownicę z sernikiem, tak jakby była w wannie podczas kąpieli :lol: I to wszystko do piekarnika.
Też sie właśnie zastanawiam, czy wyszedłby bez kąpieli wodnej. Myślę, że byłby bardziej suchy i zbity?
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

MORANGO pisze:Ciasto z płatków owsianych to pamiętne ciacho z mojego dzieciństwa, pamiętam babcia je często piekła bo ja nie chciałam jesc owsianki, a takiej postaci pochłaniałam :)


Ciasto z karmelizowanych płatków owsianych
(jak zwykle prosty przepis, bo takie najlepiej lubię )



Składniki:


3 szklanki płatków owsianych (mogą być inne np. żytnie, czy orkiszowe, ja najlepiej lubię owsiane)
1,5 szkl cukru
6 jaj
4-5 łyżek masła
0,5 szkl. bułki tartej
olejek migdałowy ( jest niezbędny dzięki niemu ciasto ma charakter i ten specyficzny smak, kiedyś zastąpiłam innym to nie było to )
proszek do pieczenia

opcjonalnie można dodać 0,5 szkl. orzechów lub innych dobroci, ja dodałam tym razem 0,5 szkl nasion szałwii hiszpańskiej, bo ponoc zdrowa a innego zastosowania w kuchni nie znalazłam) , jak ktoś lubi może dodać inne bakalie, chodź najlepsze są jakieś orzechy przyjemnie chrupią pod zębem ;:306

Przygotowanie:

Na patelnię z grubym dniem dodajemy masło, cukier i płatki owsiane i smażymy na złoty kolor, cały czas intensywnie mieszając, aby się nie przypaliły, kiedy płatki się zrumienia skarmelizują przesypujemy do miski i studzimy, następnie płatki rozkruszamy, dodajemy 6 żóltek i mieszamy, w osobnej misce ubijamy pianę z 6 białek z odrobiną soli, i dodajemy do płatków, następnie dodajemy proszek do pieczenia i bułkę tartą, masę odstawiamy na 15 minut, po tym umieszczamy w blaszcze i pieczemy 30-35 min w piekarniku na termoobiegu w temp. 160 stopni, pod koniec 140 stopni.

Polewa słony karmel: (ja tym razem nie dałam żadnej polewy aby nie dokładać kalorii, ale można ciasto polać polewą czekoladową, lub karmelową, karmelowa jest moją ulubioną)

Składniki:

2 tabiczki karmelowe wedlowskie,
3 łyżki masła,
3 łyżki śmietanki,
sól według gustu

Wszystkie składniki roztapiamy w garnku i polewamy ciasto

To bardzo proste ciasto, ze składników, które zawsze się ma pod ręką w domu, zdrowe, bo można przemycić płatki czy nasiona, których dzieciaki nie chcą jeść, no i smaczne, moja babcia bardzo często to ciasto piekła w wersji bez bakalii, bo w latach 80 bakalie to był luksus, z bakaliami to ciacho zawsze u mnie było na Wielkanoc ;:108

Polecam i smacznego !!

fotki będą zaraz ;:172
Na Sylwestra zrobiliśmy to ciasto i wyszło naprawdę dobre. Łatwe i szybkie w wykonaniu ;:215
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Placek niedzielny - szybki
6 jaj ubić z 1 1/2 szklanki cukru i cukrem waniliowym do białości.
Dodać 7 łyżek oleju na przemian z mąką - 2 szklanki - wymieszaną z 1 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia.
Dobrze wymieszać. Wylać na blaszkę i posypać owocami (borówka, porzeczka czarna).
Piec w temp. 180*C przez 45 min.
Można posypać cukrem pudrem.
Smacznego!
Beata
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Jak już maglujecie dynię, zna ktoś sprawdzony przepis na sok dyniowy przecierowy z dyni pieczonej? Tylko nie z sokowirówki, bo nie mam, musi być miksowany. Szukam już od dawna a to co w sieci jakoś mnie nie przekonuje. Chcę zrobić taki typowy brytyjski dyniowy sok.
Raz robiłam z gotowanej, wyszedł okropny, gorszy od sklepowego Kubusia. Ponoć powinien być z pulpy pieczonej.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Sernik z kremówką

1 kg sera (700 g półtłustego, 300 g krówki (jest to pełnotłusty śmietankowy twarożek), mama pomija to mieszanie i daje tylko ser twarogowy na sernik np. z wiaderka (cały kilogram)
0,5 l śmietanki kremówki
2 budynie cytrynowe
10 jajek
2 szklanki cukru

Ser utrzeć z żółtkami i cukrem, dodać budynie (prosto z opakowania, w proszku). Później ubite białka na sztywną pianę oraz ubitą śmietankę. Wszystko delikatnie wymieszać łyżką/szpatułką i przelać do blachy wyłożonej kruchym ciastem.
Piec ok. 60 minut. Temperatura 175*C, jeśli potrzeba można troszkę zmniejszyć. Podczas pieczenia przykrywamy wierzch papierem do pieczenia, aby się nie przypalił.
Wierzch można polać lukrem lub obsypać cukrem pudrem. Można również posypać wierzch kandyzowaną skórką cytrusów. :)
Smacznego! ;:215

Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Bułki pszenne
Bardzo prosty i fajny przepis. Bułki są mięciutkie i naprawdę smaczne. Myślę, że w obecnej sytuacji przepis może się przydać :D

Składniki:
-3 szklanki mąki
-15 g drożdży
-2/3 szklanki ciepłego mleka
-1/2 szklanki wody
-łyżeczka cukru
-1,5 łyżeczki soli
-2 łyżki rozpuszczonego masła (ja zastąpiłem olejem, bo masło mi się skończyło i wyszły równie dobre)

Przygotowujemy zaczyn
Do mniejszej miski wlewamy ciepłe mleko, dodajemy drożdże i cukier, mieszamy aż większość drożdży się rozpuści i dodajemy łyżkę lub dwie mąki. Mieszamy i odstawiamy do wyrośnięcia na 10-15 minut.

Do większej miski wlewamy zaczyn i wodę, mąkę z solą i wlewamy przestudzone masło. Wszystko mieszamy i wyrabiamy ciasto (ja używam robota kuchennego, więc nie wyrabiam ciasta ręcznie).
Odstawiamy naokoło godzinę do wyrośnięcia. Po tym czasie wyrabiamy przez chwileczkę ciasto, formujemy wałek i dzielimy ciasto na 10 części lub mniej. Przy podziale na 10 bułki wychodzą dość małe. Formujemy kulki i układamy na blasze wyłożonej papierem lub posypanej mąką. Nacinamy od razu po uformowaniu lub przed włożeniem do pieca, ja częściej wybieram pierwszą opcję.
Przygotowane bułki posypujemy lekko mąką, przykrywamy ściereczką i odstawiamy do wyrośnięcia naokoło pół godziny. W tym czasie nagrzewamy piekarnik na 200*C. Kiedy bułki już wyrosną wkładamy do piekarnika i pieczemy około 20 minut do ładnego zrumienienia. (ja po włożeniu do piekarnika i odczekaniu około 5 minut zmniejszam temperaturę do 180*C).

Przepis pochodzi ze strony: https://www.obzarciuch.pl/2015/02/buki-pszenne.html

Obrazek


SMACZNEGO! ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”