Koper- przechowywanie

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
asiazak555
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 cze 2015, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Koper- przechowywanie

Post »

Ja oprócz kopru również mrożę posiekane listki selera (raczej bez łodyg). Latem selery mają tak bujne ulistnienie, że nie sposób tego przerobić w sezonie, a zimą jak znalazł. Smakuje równie dobrze jak mrożony koper. Taka namiastka lata.
---------------------------
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
Awatar użytkownika
sofijapz
100p
100p
Posty: 187
Od: 11 sty 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koper- przechowywanie

Post »

Ja też mrożę koperek w małych słoiczkach, albo w plastikowych kwadratowych pojemniczkach przeznaczonych do zamrażania. Zawsze mrożę w okresie, kiedy jest go najwięcej z samosiejek, jest wtedy najładniejszy. Oprócz koperku mrożę też młode selery razem z liśćmi ( specjalnie robię część rozsad później , żeby nie urosły duże ), takie selerki związuję nitką i pakuję do woreczków strunowych z suwakiem. Dodaję je do rosołu oraz do różnych wywarów na zupę ;:108 .
Pozdrawiam, Zosia
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Koper- przechowywanie

Post »

Koper - ja "produkuję" tylko mrożony - w zakręconych słoiczkach.
Świetnie się przechowuje - zachowuje smak, aromat, witaminy.....
Zamrażarka nigdy nie pachniała koperkiem - koper zamrażam od ponad 15 lat i nigdy nie "oddał" aromatu reszcie zamrożonych mrożonek .... obok słoika z koperkiem leżą woreczki z truskawkami, malinami, porzeczkami, szpinakiem... itd...itd...
Ja jestem zwolenniczką mrożenia koperku - suszony .... nie ma tego aromatu ani smaku :cry: ;:223
Pozdrawiam, Aneta:)
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Koper- przechowywanie

Post »

Anetko w słoiczkach mrozisz ... nie boisz się, że pęknie lub niechcący sama przekładając uderzysz i posypie się szkło?
Koper i inne zieleniny mrożę w woreczkach strunowych (większych).
Do użytku codziennego jest podręczne pudełko z zatrzaskiwaną pokrywką - kończy się to przesypuję z woreczka i gotowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”