Debata o zdrowiu

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Jak miałem kłopoty powypadkowe z kolanem bardzo mi pomógł pobyt w Lądku Zdroju w pensjonacie Stanisław. Byłem tam w 2001 roku. Miesięczny turnus opłacił ZUS. Na zabiegi i gimnastykę miałem zajęte 8 godzin dziennie bez niedziel. Pobyt tam pomagał znacznie bardziej niż o wiele droższe zabiegi we Wrocławiu.
Kiedyś można tam było jechać prywatnie lub przez Fundusz Wczasów Pracowniczych.
Kilka lat temu prawie tam miałem załatwione sanatorium przez NFZ.
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Debata o zdrowiu

Post »

onectica pamiętaj, że każdy organizm sam dąży do wyleczenia tylko trzeba starać się mu w tym pomóc. Poszukaj jakie ćwiczenia można wykonywać samemu. Najlepiej liczyć na siebie ;:108
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Onectica,
kłopoty z kolanem to delikatnie mówiąc szeroki temat.
Napisz, co Ci konkretnie dolega, to może coś Ci podpowiem.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Debata o zdrowiu

Post »

To nie jest żadne odkrycie, że aby być sprawnym i zdrowym trzeba się ruszać już tak jesteśmy stworzeni. Nieużywane organy powoli zanikają np mięśnie a nieużywane stawy przestaną się zginać.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Pewnie, dla mnie to też nie jest żadne odkrycie, ale wkleiłam, bo ludzie często nie doceniają dobrodziejstw płynących z wysiłku.
Odkąd pamiętam uprawiam sport, startuję w ultra.
Znam zawodników urodzonych przed 1960 rokiem, którzy bezproblemowo kończą w limicie dystanse na 100km+ w górzystym terenie.
Jest w Gdańsku taki jeden gość, który mając lat 69 ukończył bieg górski 80km+.
W tym roku też już jest na liście startowej kolejnej edycji tego biegu.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Floro - Fob
200p
200p
Posty: 312
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miastko (woj.pomorskie)

Re: Debata o zdrowiu

Post »

To ja coś o żywości i ogrodnictwie (cytaty z bloga ,,Bez Ogródek")
Czy w moim ogródku używam chemii?
No pewnie, że tak. Czasami ma ona postać wywaru ze skrzypu, czasami gnojówki z pokrzywy, a czasem oprysków miedziowych by zapobiec zarazie ziemniaka. Nie dzielę środków ochrony roślin na naturalne czy sztuczne, tylko na skuteczne lub nie. Bo czy wywar ze skrzypu jest przyjazny dla środowiska, skoro ma zwalczyć mszyce które są jego częścią?
Z niektórych środków świadomie wolę zrezygnować, kiedy nie muszę ich użyć, ale przede wszystkim staram się pamiętać, że rośliny nie są moją własnością, ale także całym światem dla różnych pożytecznych stworzeń. Stosując jakiekolwiek środki ochrony roślin nie chcę zaszkodzić ani sobie, ani innym dlatego używam ich w ostateczności.
Bardzo często jako naturalny sposób zarówno zabezpieczania roślin na zimę jaki i ochrony przez chwastami jest ściółkowanie powierzchni gleby korą sosny. Rozkładająca się kora sosny (...) uwalnia substancje toksyczne, które hamują kiełkowanie innych roślin. Czy nie uważasz, że to także jest chemia? Czy gdyby taka sama substancja została wyizolowana w laboratorium a następnie sprzedawana jako środek ograniczający rozwój chwastów, byłaby mniej/bardziej toksyczna?
Bardzo chętnie kupowałbym wszystko z etykietą "to jest GMO", dlatego że wiem, jak surowe normy takie produkty muszą spełniać. A jabłka od chłopa na targu? Mogły rosnąć tuż przy ruchliwej drodze i rumienić się w obłokach spalin, a później zarabiać na siebie i nieuczciwego rolnika podwójnie bo były uprawiane bez tej "strasznej chemii".
Producenci rolni sypią środki ochrony roślin gdzie popadnie, bez żadnej kontroli

Co jak co, ale środki ochrony roślin są najlepiej nadzorowanymi środkami chemicznymi w Unii Europejskiej. Muszą zostać ocenione pod względem chemicznym, fizycznym, wpływu na środowisko, toksyczności, ekotoksyczności i działania pozostałości po ich stosowaniu. Obecnym przepisom podlegają także starsze środki, wprowadzone do obiegu przed laty ? regularne oceny sprawiają, że muszą one spełniać aktualne, najnowsze standardy bezpieczeństwa. A jeśli jakiś rolnik sypnie więcej nawozu albo oprysku niż ustawa przewiduje? Nie da się skontrolować i przewidzieć wszystkiego, bo jest to po prostu niemożliwe. Też nie mam pewności, czy moich grządek nie obsika przypadkowo kot sąsiada, ale staram się zwracać uwagę by tak się nie stało. Natomiast rolnicy nie mają się starać, oni muszą spełniać określone wymagania.
Jeżeli ktoś chce przeczytać cały artykuł, to wystarczy wkleić kawałek cytatu i wyszukać, bo kiedyś w dziale z tykwami wkleiłem link do bloga ,,jak zrobić budkę dla ptaków z tykwy" i okazało się, że linka do bloga wkleić nie można (regulamin).
Pozdrawiam, Tomek :wit
,,Warzywnik Floro-Foba" czyli warzywa Tomka <--- kliknij :D
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Floro - Fob dla mnie na odległość pachnie propagandą, a człowiek który to pisze to absolwent biotechnologii trudno żeby miał inne podejście.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Wszystko jest chemią, pytanie tylko jaką.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Debata o zdrowiu

Post »

onectica pisze:Wszystko jest chemią, pytanie tylko jaką.
A prawda pewnie leży po środku.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Floro - Fob
200p
200p
Posty: 312
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miastko (woj.pomorskie)

Re: Debata o zdrowiu

Post »

toldi szczerze? Propaganda czy nie i tak się zgadzam.
Pozdrawiam, Tomek :wit
,,Warzywnik Floro-Foba" czyli warzywa Tomka <--- kliknij :D
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Mogę odpowiedzieć, że pożyjemy zobaczymy. A póki co to trudno oceniać. Podobno palenie było zdrowe i zalecane przez "lekarzy". http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/ ... jecia.html Jak szybko specjaliści zmieniają swoje opinie na dany temat.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Floro-fob, zgadzam się z Toldim, że zacytowany przez Ciebie wpis to propaganda, co więcej zupełnie nie na temat, bo temat dotyczy zdrowia, a nie gmo, możesz założyć własny wątek "kocham gmo i chemię w jedzeniu" i pisać takie ...hm "mądrości".
Owszem wszystko można nazwać chemią, w końcu sól, to też związek chemiczny, ale nie porównywajmy takiej chemii, do pestycydów. Co więcej są wśród środków ochrony roślin również te pochodzenia roślinnego (Biosept -wyciąg z grejfruta, czy z drzewa herbacianego - Timorex Gold) i fakt, że są to środki zarejestrowane nie robi z nich ciężkiej chemii szkodliwej dla człowieka.
pozdrawiam Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”