Debata o zdrowiu

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Floro - Fob skąd ty wynajdujesz te "autorytety" naukowe. Tym razem to mało nie spadłem z krzesła. Za dwa dni ja mogę wrzucić na You Tuba swój filmik i będą mnie cytować jako guru na innych forach.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Floro - Fob
200p
200p
Posty: 312
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miastko (woj.pomorskie)

Re: Debata o zdrowiu

Post »

To nie jest naukowiec, tylko osoba która rozprowadza naukę w sposób przystępny. Nazywa się Dawid Myśliwiec. I jeżeli ten ci nie odpowiada, wraz z wszelkimi badaniami podanymi w opis filmu, to dostrzegam, że rozmowa z tobą jest daremna.

-- 27 gru 2016, o 17:09 --

I może napisz co cię tak śmieszy, że prawie z krzesła spadleś.
Pozdrawiam, Tomek :wit
,,Warzywnik Floro-Foba" czyli warzywa Tomka <--- kliknij :D
Awatar użytkownika
Floro - Fob
200p
200p
Posty: 312
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miastko (woj.pomorskie)

Re: Debata o zdrowiu

Post »

I niemalże mogę się założyć, że nie obejrzałeś nawet większej części filmu.
Pozdrawiam, Tomek :wit
,,Warzywnik Floro-Foba" czyli warzywa Tomka <--- kliknij :D
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Ale rozprowadza naukę tendencyjnie.Nadal nie widzisz pewnej prawidłowości, że bazujesz na opiniach ludzi, którzy żyją z tego że wydaja opinie i dopuszczają pewne grupy preparatów do użytku, zastanów się, jak bardzo związani są finansowo z produkcja chemii w szerokim rozumieniu. Gdyby od jutra w jakiś cudowny sposób zniknęły wszystkie chemikalia oni lądują na bruku. A poza tym nie podoba mi się takie jadowite opluwanie naszych indywidualnych rolników i przedstawianie ich co najmniej jak by byli niepoczytalni bo rolnik to może to i to a koncern to cacy bo wszystko pod kontrolą. Nadal twierdze,że przedstawiasz propagandę i to bardzo agresywną. Dalsza rozmowa jest chyba nie na temat. Osobiście też stosuję opryski ale nie mówię wszystkim, że były zdrowe bo producent je zalecił a producent jest nieomylny, tylko opryskuje i żałuję że musiałem.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Floro - Fob
200p
200p
Posty: 312
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miastko (woj.pomorskie)

Re: Debata o zdrowiu

Post »

On ma pracę na uniwerku :;230
Pozdrawiam, Tomek :wit
,,Warzywnik Floro-Foba" czyli warzywa Tomka <--- kliknij :D
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Myślę, że się nie dogadamy stoimy po przeciwnych stronach barykady. Co ma do tego uniwerek poczytaj trochę jak tendencyjne badania prowadzą naukowcy przede wszystkim na uczelniach bo to wtedy brzmi inaczej gdy się ich cytuje. Dla mnie liczy się to od kogo biorą pieniądze bo nie kąsa się ręki która cię karmi.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Floro - Fob
200p
200p
Posty: 312
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miastko (woj.pomorskie)

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Spoko, kończę temat, bo się z tobą nie dogadam.
Pozdrawiam, Tomek :wit
,,Warzywnik Floro-Foba" czyli warzywa Tomka <--- kliknij :D
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Prawda jest taka, że wszelakie warzywa i owoce ?bio? i ?eko? bywają często o wiele bardziej toksyczne niż warzywa i owoce, przy których produkcji używano pestycydów. Dlaczego? Ano chociażby dlatego, że jeśli zrezygnuje się ze stosowania środków przeciw grzybom, to sobie takie grzyby wesoło rosną i produkują te swoje toksyny, przy których pestycydy to samo zdrowie... Przecież jedną z najbardziej rakotwórczych substancji znanych nauce jest aflatoksyna ? produkowana przez grzyby właśnie... Prawda też jest taka, że stosowanie GMO wytwarzających białko Cry prowadzi do znacznego ograniczenia albo wręcz całkowitej rezygnacji z używania insektycydów...

Ja tam zawsze stałem i stał będę po stronie nauki... Jako młody naukowiec uważam, że to mój obowiązek. :-)

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Był także taki naukowiec z filmu Dekalogu, który obliczył grubość lodu, a nie przewidział, że jakiś bezdomny palił ognisko na brzegu jeziora i ciepły wiatr nie pozwolił na zamarznięcie w tym miejscu jeziora. Dziecko się utopiło.
Moi znajomi zaszczepili się we wrześniu na grypę i do tej pory chorują po tym szczepieniu, biorą już piąty antybiotyk. Ja zaś przebywając między chorymi, nie szczepiony, a tylko czasem czuję lekkie osłabienie, to wówczas odpowiednie ziółko, dosłownie listeczek, a wszystko mija.
Znam wiele przypadków po antybiotykach, którzy wypisywali ci świetni naukowcy, że powstawała grzybica.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Locutus pisze:Ja tam zawsze stałem i stał będę po stronie nauki... Jako młody naukowiec uważam, że to mój obowiązek. :-)
A ja, jako stara baba wiem, że najważniejsze w życiu, to mieć wybór. Dzisiejszy świat coraz mniej nam tego wyboru daje. Zabiera nam rzeczy wartościowe i podsuwa w zamian barachło. A potem się okazuje, że ono ma braki i nie zastąpi 'oryginału', więc leci za tym cała masa uzupełniaczy, zwanych mądrze suplementami.
Przykład pierwszy z brzegu: jakby kura żyła tyle, ile żyć przed śmiercią powinna, toby się w rosole nie rozpadała, ale wtedy spece od preparatów na stawy by nie zarobili.
Oczywiście - skala produkcji jest dzisiaj taka, że się nie da bez wspomagania, niemniej jednak odbija się to na zdrowiu ludzi i czarować się nie ma co.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Debata o zdrowiu

Post »

@ Ekopom ? to, że Twoi znajomi chorują po szczepieniu (zależność chronologiczna) nie oznacza, że chorują wskutek szczepienia (zależność przyczynowo-skutkowa). A że po antybiotykach powstają grzybice to akurat nie jest żadna nowość. Antybiotyki niestety tłuką bakterie bez rozróżniania na szkodliwe i pożyteczne... I w miejsce tych pożytecznych, komensalistycznych bakterii niestety mogą pojawić się chorobotwórcze grzyby. To jedna z przyczyn dla których w całym cywilizowanym świecie prowadzi się kampanie mające dążyć do zmniejszenia użycia antybiotyków i ich stosowania jedynie w przypadkach, gdy jest to naprawdę mocno uzasadnione medycznie.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Locutus, zgadzam się obecnie z Tobą, ale w życiu , to tak prosto nie jest. Idąc do lekarza, wychodzimy z receptą na antybiotyk. Nie mówiąc, że otrzymuje się leki, które powodują skutki uboczne, na które przy następnej wizycie otrzymujemy następne leki na te skutki uboczne. Zanim się obejrzymy, to już się leczymy na nadciśnienie, potem dochodzi cukrzyca, dalej serce i jakimś trafem zły cholesterol. A wystarczyłoby odpowiednio się odżywiać i jak za czarodziejską różdżką wszystko mija.
Awatar użytkownika
Floro - Fob
200p
200p
Posty: 312
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miastko (woj.pomorskie)

Re: Debata o zdrowiu

Post »

Właśnie tak prosto nie jest. Czekam, aż osoba ktora tak mówi i zarazi się tężcem odmówi przyjmowania antybiotyków. Ale to chyba niemożliwe.
Pozdrawiam, Tomek :wit
,,Warzywnik Floro-Foba" czyli warzywa Tomka <--- kliknij :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”