Rabarbar- przetwory

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Rabarbar - przepisy

Post »

Sezon na rabarbar właśnie nadchodzi, a że krótki, to trzeba go wykorzystać do bólu :D

Oto przepisy na ciasto z rabarbarem (biszkopt, albo placek półkruchy, albo "szarlotkę":
listopadzik pisze:Witam serdecznie.
Polecam wypróbowane - Ciasto z rabarbarem i truskawkami

Ciasto kruche:
1 3/4 szklanki maki
2 lyzki cukru pudru
1/2 kostki masla

Masa śmietanowo-żółtkowo-owocowa:
1 1/2 szklanki cukru
1/4 szklanki maki
szczypta soli
6 zoltek
1 szklanka slodkiej smietanki
4 szlanki rabarbaru, pokrojonego w plasterki
1 szklanka truskawek, pokrojonych w plasterki

Beza:
6 bialek
1/2 szklanki cukru

Rozgrzać piekarnik do 180 st.C.
Mąkę wymieszać z cukrem pudrem i posiekać z maslem aż utworzą się drobne grudki. Wsypać na blachę 33x23cm i dobrze wcisnąć w dno. Piec ok.10-12 minut do lekkiego zrumienienia.

W dużej misce wymieszać suche składniki: mąkę, cukier i sól. Żółtka rozbełtać i wymieszać ze smietanką - wlać do suchych składników, wymieszać. Dodać rabarbar i truskawki, lekko wymieszać i wylać na podpieczony spod. Piec w temeraturze 180 st.C przez godzinę. Bialka ubić na sztywną pianę, dodawać stopniowo cukier, wylożyc pianę na upieczone ciasto i piec aż beza się zrumieni, okolo 10-15 minut.
Palce lizać - polecam
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 87#p919287
bogusia177 pisze:30 .Ciasto z rabarbarem .

składniki

1 kostka margaryny
1 1/2 szkl. cukru
4 jajka
1/2 kg mąki
2 łyżki śmietany kwaśnej
1 cukier puder
2 łyżeczki proszku do pieczenia

Wszystkie składniki oprócz mąki i proszku ucieram mikserem po czym dodaję mąkę i proszek mieszam ,wykładam ciasto na średniej wielkości blaszkę wysmarowaną tłuszczem .Do ciasta wkładam wyczyszczony i pokrojony rabarbar posypuję cukrem .Piec w temp 180 st ,około 50 min,po wystygnięciu posypuję cukrem pudrem ----pycha ,zaraz znika
Obrazek
Obrazek
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 73#p337573
AlfaXIII pisze:Podam mój przepis na szarlotkę i ciasto z rabarbarem. Podaje razem bo przepisy bardzo podobne.

Szarlotka na kruchym cieście

ciasto: 40 dkg mąki, 25 dkg masła, 15 dkg cukru, 4 jajka, jedna łyżka śmietany 22%, 1 łyżeczka proszku do pieczenia (nie jest to konieczne)

Farsz: 2 kg jabłek (mieszam pół na pół "gloster" i "szarą renetę"), cukier, cynamon

Jabłka obieram i kroję w niezbyt drobne kawałki. Następnie na głębokiej patelni rozgrzewam łyżkę masła, wsypuję jabłka, dodaję cukier i cynamon do smaku. Ja dodaję dwie łyżki miodu :)
Podsmażyć to wszystko ale uważać by się nie przypaliło, ciągle mieszać. Wole jak jabłka nie rozpadną się na pulpę ale zachowują swój kształt. Zostawiam do ostygnięcia.

Do dużej miski przesiewam mąkę. Dodaję cukier i rozdrobnione masło. Następnie wszystko, bardzo dokładnie "rozdziabuję" sztywnym widelcem. Musi to wyglądać jak gruboziarnisty piasek ;) Dodać 4 żółtka, śmietanę i proszek. Następnie wsadzić do tego rączki i szybko wyrobić ciasto. Zawinąć w folię i włożyć na 30 min. do zamrażalnika.
Wyjąć ciasto i rozwałkować na stolnicy posypanej mąką na grubość ok. 0,5 mm. Przełożyć do formy posmarowanej masłem i obsypanej mąką. wyciąć nadmiar ciasta, tak by został równy spód. Podziabać to widelcem i włożyć do piekarnika nagranego do 200-220 stopni na ok. 10-15 min. (aż się zrumieni). Wyjąć, nieco przestudzić, nałożyć farsz. Jak ktoś lubi to z części ciasta porobić krateczkę z wałeczków lub posypać kruszonką. Ponownie włożyć do piekarnika na ok. 25 min.
Przepyszna jest na ciepło z bitą śmietaną i gałką lodów śmietankowych :)


ciasto rabarbarowe różni się jedynie... farszem ;) Obieram rabarbar, przesypuję go cukrem i zostawiam na durszlaku by odciekł sok. Można go poddusić jak jabłka ale można dodać i bez duszenia. Dalej postępuję tak jak z ciastem na szarlotkę.
Na wierzch daję ubitą pianę z 3 białek i 50 gram cukru. Po upieczeniu zostawić ciasto w ciepłym piekarniku i otwartych drzwiczkach by piana doschła. Choć na cieście nigdy nie będzie taka puszysta i chrupka jak beza.

Jeśli zostaje mi ciasto to robię maleńkie ciasteczka z dżemem :)

SMACZNEGO :) Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widać z takiego cista można lepić przeróżnej formy ciasteczka :) Dzieci to uwielbiają a i dorośli przy tym się relaksują ;)
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 00#p330500
Kaja pisze:Właśnie pałaszujemy dopiero co upieczone ciasto z rabarbarem Odkąd mam ten prosty przepis nie robię z owocami innego ciasta.Chociaż te podane przez Miluck też są w kolejce do wypróbowania.

1 szklanka mąki pszennej
1 szklanka mąki ziemniaczanej
1 szklanka cukru pudru
4 jajka
2 łyżeczki proszku do pieczenia
cukier wanilinowy
2/3 do 1 szklanki oleju
Im mniej oleju ciasto jest bardziej piaskowe.
Włączyć piekarnik.
Ubić jajka z cukrem i cukrem wanilinowym.Dodać mąki z proszkiem do pieczenia.Wymieszać.Po trochu wlewać olej.Wszystko robię ręcznym robotem. Nie zajmuje to nawet 10 minut.Wyłozyć do blacy,a na wierzch rabarbar lub inne owoce.Mozna owoce wymieszać z ciastem przed wyłozeniem na blachę.
Upiec w temperaturze 170-180 stopni.
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 44#p323544
miluck pisze:Zrobiłam dzisiaj najszybsze ciasto jakie znam i które zawsze wychodzi.
Oto przepis:
Szybki placek z owocami
4 jajka
1 szklanka cukru
1,5 szklanki mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
4 łyżki oleju ,
kropla aromatu .
50 dkg śliwek lub kwaśnych jabłek (pokrojone w grube plastry)lub
owoce z kompotu np. wiśnie(wydrylowane)
(chociaż ze śliwkami jest najlepsze).
Dzisiaj wersja z wiśniami z kompotu.
Sposób wykonania"
Całe jajka utrzeć z cukrem, dodać pozostałe składniki i dobrze wymieszać.
Ciasto powinno mieć konsystencję gęstej śmietany .(można dodać łyżkę wody).
Blachę taką jak do ciasta z rabarbarem(20x40cm) , wykładamy papierem do pieczenia.
Wlewamy ciasto cienką warstwą (około 1 cm) i układamy owoce.
Pieczemy 30 minut w temperaturze 230 -250 stopni C.
Obrazek

Smacznego
Jagoda :P
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 82#p319982
RoksiSK pisze:"CIASTO PÓŁKRUCHE Z RABARBAREM" - 21

Składniki:
- 3/4 kostki masła,
- 1 1/2 szklanki cukru pudru,
- 3 jajka,
- 3 łyżeczki proszku do pieczenia,
- 3 - 4 kubki mąki,
- cukier waniliowy,
- sól, bułka tarta,
- 1,3 - 1,5 kg rabarbaru.

Rabarbar umyć, obrać i pokroić.
Ubić pianę z 3 białek z dodatkiem szczypty soli. W drugiej misce utrzeć masło z cukrem, cukrem waniliowym i żółtkami. Dodać ubitą pianę i stopniowo przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia. Miksować do "oporu". Potem wysypać kulki ciasta na deskę i zagnieść na gładką masę (zdj. poniżej).
Blachę wysmarować masłem i posypać bułką tartą. Połowę ciasta rozwałkować lub wykleić blachę. Posypać bułką tartą i położyć rabarbar - posypać cukrem!!!
Drugą część rozwałkować i albo położyć "gładką wartwę na wierz, lub wyciąć paski tworząc coś w rodzaju kraty. Można też zrobić ciasto z połowy porcji i wierzch posypać kruszonką.
Piec 45 min w temp. 180-190 stopni.
Po upieczeniu posypać cukrem pudrem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 47#p317647
Nela pisze:I jeszcze bardzo proste ciasto , które można robić z różnymi owocami /np śliwki, gruby rabarbar, morele itp/

8.- BISZKOPT Z OWOCAMI

Obrazek Obrazek Obrazek

7 jaj
1,5 szkl cukru
1,5 szklanki mąki
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
1 cukier waniliowy

Jaja + cukier ubić do gęstości, dodać po jednej łyżce mąki, na końcu zapach. Owoce ułożyć na pergaminie, zalać ciastem. Piec około 30 minut/ na wyczucie/. Po upieczeniu ciasto odwrócić.
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 129#p25129

Można z rabarbaru zrobić dżem albo konfitury na zimę, można dodać do tego truskawki, albo skórkę cytrynową, imbir, czy jakieś inne dodatki, sama jednak takich przetworów nie robiłam, nie mam więc doświadczenia jak to wychodzi. Kto podpowie? ;:180
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabarbar - przepisy

Post »

Nie mam doświadczenia w robieniu przetworów, ale właśnie upiekłam muffiny z rabarbarem i orzechami.
Wg mnie bardzo dobre ;:137 .

Trzy łodygi rabarbaru: obrałam, pokroiłam i nasypałam cukrem, aby puściły sok. Muffiny klasyczne: 2 szkl mąki, 1/3 szkl cukru, 2 łyżeczki proszku, szczypta soli, a w drugiej misce niepełna szkl mleka, 2 jaja i 1/4 kostki rozpuszczonego masła roztrzepane razem. wszystko połączyć, nałożyć w foremki i piec w nagrzanym piekarniku :P
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rabarbar - przepisy

Post »

6 jaj
3/4 szklanki cukru
150 ml oleju
2 szklanki pszennej mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
owoce-u mnie rabarbar.
Przepis oczywiście z internetu.
Ubić na sztywno pianę z białek.Dodać cukier i dalej ubijać aż będzie gęsta i cukier się rozpuści.
Ja sobie ułatwiłam pracę i od razu do białek wsypałam cukier,a następnie wszystko ubiłam.
Dodawać po jednym żółtka cały czas ubijając.Powoli wlewać olej i ubijać mikserem.
Wsypać przesiana mąkę z proszkiem i delikatnie wymieszać łyżką.Wlać na blachę ,a na wierzchu położyć rabarbar.
Piec w temperaturze 170 stopni do suchego patyczka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rabarbar - przepisy

Post »

Puree z rabarbaru i truskawek pod cynamonową chmurką z mascarpone

Kilka lat temu (chyba trzy albo cztery) leciał w telewizji program "Pascal: po prostu gotuj" i był tam właśnie przepis na takie coś. Teraz można go znaleźć na stronie: tutaj. Deser jest przepyszny! Polecam, warto spróbować :)

Składniki:
- 40 g płatków owsianych,
- 30 g mieszanych bakalii,
- 1 łyżka syropu klonowego,
- 1 łyżka miodu płynnego,
- 350 g rabarbaru obranego,
- 2 łyżki cukru,
- 250 g truskawek,
- 150 g mascarpone,
- 2 łyżki cukru waniliowego,
- szczypta cynamonu.


Jak przygotować:
1. Rozgrzej piekarnik do 175°C. Blachę spryskaj wodą i ułóż na niej papier do pieczenia.
2. Bakalie zmiksuj z płatkami owsianymi. Dodaj syrop klonowy i miód. Wymieszaj i wysyp na blachę, wyrównaj zwilżoną łyżką. Przykryj z wierzchu pergaminem i wstaw do pieca na 15 -20 minut.
3. Rabarbar pokrój na cienkie plasterki (ok. 3mm). Wrzuć do garnka, dodaj 2 łyżki wody i 2 łyżki cukru, gotuj pod przykryciem, aż zmięknie. Dodaj truskawki i gotuj na małym ogniu (też pod przykryciem) 10 minut. Ostudź
4. Wyjmij kruszonkę z pieca i ostudź.
5. Mascarpone wymieszaj z cukrem waniliowym. Dodaj szczyptę cynamonu.
6. Kruszonkę pokrój na małe kwadraciki lub pokrusz.
7. Ułóż puree w pucharkach, przykryj mascarpone, posyp kruszonką, ozdób miętą.
Smacznego! ;:137

P.S. Nie robię w tym przepisie kruszonki, o której mowa - po prostu rozdrabniam ciasteczka "Pieguski" a ostatnio próbowałam także z podprażonymi płatkami migdałów i również było pycha ;:108
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Rabarbar- przetwory

Post »

Nigdy nic nie robiłam ze swojego rabarbaru. Jednak stwierdziłam, że szkoda takiego dobra i mam zamiar trochę przerobić na dżem. W internecie widziałam kilka przepisów z różnymi dodatkami, ale nie mogę sobie wyobrazić końcowego smaku. Nie ma jeszcze owoców na domieszanie. Proszę o podpowiedź, co można dodać do rabarbaru, aby dżem był smaczny.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Rabarbar

Post »

truskawki ;:108
Pozdrawiam, Jacek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rabarbar

Post »

Ja proponuję konfiturę do mięsa, zrobioną odobnie jak żurawinę.W dziale o nalewkach i innych napojach wyskokowych znajdziesz info o nalewce rabarbarowej.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Rabarbar

Post »

Ło matko! Nalewka odpada. Truskawki po 15zł za kg. Więc poczekam z dżemem :wit
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Rabarbar

Post »

Można zamrozić albo zawekować i użyć jak inne dodatki będą tańsze.
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 968
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabarbar

Post »

Polecam dżem z rabarbaru i bananów.
Banany kupisz po 3 zł. Dżem pychota.
U mnie w piwnicy jest co roku.

________________
Teresa
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Rabarbar

Post »

:wit
Tereniu dżem robisz z dodatkiem produktów żelujących?
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 968
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabarbar

Post »

Tak, dodaję.
Ja nie lubię bardzo wysmażanych dżemów, a tak zaoszczędzę czas, ryzyko przypalenia zerowe,
a dżem lepiej się przechowuje.

___________________
Teresa
Michael_M
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 18 cze 2016, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ursynów
Kontakt:

Re: Rabarbar- przetwory

Post »

Bardzo polecam muffiny z rabarbarem. Moje ulubione. Lekko kwaśny rabarbar świetnie przełamuje słodycz muffina :) Lepsze niż z czekoladą :) Naprawdę polecam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”