Kosmetyki- sklepowe, naturalne, domowe...testujemy, dzielimy sie radami.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Nina_Brzeg
100p
100p
Posty: 185
Od: 5 paź 2016, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brzeg

Re: Kosmetyki- sklepowe, naturalne, domowe...testujemy, dzielimy sie radami.

Post »

Mi długo pachną maski kallos. Przy okazji są rewelacyjne w kwestii składu i działania na włosach.

Co do szamponów to w ich przypadku podrażniają głównie te mocno myjące substancje typu sls, itp. Nie trzeba i nawet nie powinno się ich używać cały czas, bo w przypadku większości włosów zwyczajnie im szkodzą i niszczą. Warto wybrać delikatniejsze szampony na co dzień, tych z sls używać tylko do mocniejszego oczyszczenia porów, raz na jakiś czas (ja używam ze 2 razy w miesiącu) a co 2-3 dzień myję... płynem do kąpieli dla dzieci - babydream, z rossmanna (Babydream Kopf - Bis - Fuss Waschgel). Używałam też płynu do higieny intymnej, ale przestał mi służyć. To najdelikatniejsze a w zupełności wystarczające do mycia włosów środki.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2832
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Kosmetyki- sklepowe, naturalne, domowe...testujemy, dzielimy sie radami.

Post »

Mydło na zimno właśnie pierwszy raz popełniłam :) Na razie idzie dobrze, wyjęłam z formy, pokroiłam, a że jestem niecierpliwa ;:65 i długie oczekiwanie na efekt końcowy nie dla mnie, to wstawiłam do piekarnika - 2 godz. w temperaturze 60 stopni, wyłączyć, zapalić żarówkę i zostawić do rana. Po kilku dniach można używać. Przeczytałam taką poradę na którymś blogu mydlarskim, ciekawe jakie wyjdzie. Zaszalałam na dwa kolory. Niestety z soku z jagód nie wyszedł niebieski, co obiecują wszystkie receptury, tylko kakao ;:oj Może sok trzeba było przegotować? A ja po prostu jagody rozmroziłam i do surowego soku dosypałam sodę kaustyczną. Z początku zrobił się ciemno niebieski, a później jakiś bordo, a w mydle kakao :oops: Mydło jeszcze siedzi w piekarniku. Z wierzchu skorupka, a w środku żelowate. :heja
Obrazek
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Kosmetyki- sklepowe, naturalne, domowe...testujemy, dzielimy sie radami.

Post »

Ebabka gratki! Takie dwukolorowe, pokrojone mydło wygląda jak kawałki ciasta ;:306 Jaką recepturę wykorzystałaś?
Daj znać jak wyjdzie, jak się pieni, jak myje, czy nie podrażnia, jestem bardzo ciekawa, bo nigdy nie przyspieszałam zmydlania przez podnoszenie temperatury.
Pozdrawiam!
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2832
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Kosmetyki- sklepowe, naturalne, domowe...testujemy, dzielimy sie radami.

Post »

Rano wyjęłam z piekarnika i odłożyłam. Niestety, musiałam pilnie wyjechać na parę dni, jak wrócę to sprawdzę w jakim stanie jest mydło i opiszę :)
Pozdrawiam Eugenia
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosmetyki- sklepowe, naturalne, domowe...testujemy, dzielimy sie radami.

Post »

O maskach kallos-a czytałam ale ich jeszcze nie próbowałam .
Z szamponami to u mnie jest tak ...czym bardziej delikatny tym bardziej moja skóra cierpi :(
Od dawna myję tylko Palmolive Long&Shine , żadnych problemów . Zero przesuszeń , podrażnień czy wypadania włosów .
Odżywkę mogę zmienić ale szamponu nie .
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2832
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Kosmetyki- sklepowe, naturalne, domowe...testujemy, dzielimy sie radami.

Post »

Aguss85 Moje pierwsze mydło nie bardzo się udało z powodu dosuszania w piekarniku. Po wyjęciu z formy i pokrojeniu wyglądało dobrze, jednak byłam niecierpliwa i chciałam przyspieszyć proces :oops: 60 stopni okazało się zbyt wysoką temperaturą, a może piekarnik za mocno grzeje? Wierzchnia warstwa wyglądała nieciekawie, jak przesuszony pergamin. Po ostygnięciu grubsze kawałki trochę ostrugałam, cieńsze przetopiłam i zrobiłam mydło od nowa, takie rustykalne wyszło a z części zrobiłam mydło w płynie. Z dostępnych w internecie informacji wynika, że jest gotowe do użytku, ale na razie korzystam z tego w płynie, pozostałe trochę poleżakuje :)

Obrazek
A tak ogólnie fajne zajęcie ;:oj
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Kosmetyki- sklepowe, naturalne, domowe...testujemy, dzielimy sie radami.

Post »

Ebabka ono wcale źle nie wygląda nawet z tą podsuszoną skórką, jak leżakuje kilka tygodni na szafie to też wierzch trzeba obkroić ;:108
Zgadzam się, że zabawa jest przednia, kuchnia zmienia się na jeden wieczór w laboratorium chemiczne :D A potem to czekanie, ja akurat lubię tą część, napięcie rośnie, co też z tego wyjdzie. Mąż ma tak samo jak warzy piwo, też musi kilka tygodni czekać i się zastanawia wyjdzie? nie wyjdzie? :wink:
Mydła w płynie jeszcze nie robiłam, może się pokuszę, ogród już odpoczywa i czasu nie brakuje.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1106
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Kosmetyki- sklepowe, naturalne, domowe...testujemy, dzielimy sie radami.

Post »

Mydełko wygląda jak lody kakaowo- waniliowe :)
Nabieram coraz większej ochoty na samodzielne wykonanie. Piszcie proszę przepisy wg których robicie swoje cuda ;:180
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Kosmetyki- sklepowe, naturalne, domowe...testujemy, dzielimy sie radami.

Post »

Witam wszystkich forumków czy ktoś pił może ziemię okrzemkową? Może ktoś miał do czynienia i podzieli się swoimi spostrzeżeniami?

Czy na prawde ziemia okrzemkowa jest wam obca? Halo jest tu ktoś kto mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami? ;:303
Nanya
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 kwie 2019, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosmetyki- sklepowe, naturalne, domowe...testujemy, dzielimy sie radami.

Post »

Ziemia okrzemkowa nadaje się do picia i oczyszcza organizm z toksyn oraz metali ciężkich - to główne jej zastosowania. Jest oczywiście obrzydliwa w smaku, ale łyżeczka z połową szklanki wody na łyk da się wypić. A potem pozostaje jedynie ten ziemisty posmak w buzi, więc warto coś przegryźć :)

Moje ulubione kosmetyki do pielęgnacji ciała głównie są firmy Babcia Agafii, są naturalne i niezwykle skuteczne.
Kosmetyki do makijażu to jednak Annabelle Minerals. Uwielbiam ich cienie mineralne, a także róż do policzków, gdyż są niedrogie w porównaniu do jakości i wydajne, a dodatkowo nie podrażniają oczu, chyba, że masz uczulenie na któryś z wykorzystanych ich minerałów (chociaż o tym jeszcze nie słyszałam)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”