Krew pępowinowa i komórki macierzyste

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Krew pępowinowa i komórki macierzyste

Post »

W zasadzie sprawa dotyczy tylko przyszłych Mam, ale warto wiedzieć i pamiętać o takiej możliwości nawet jeśli nie planuje się potomstwa (może ktoś z naszego otoczenia będzie kiedyś zainteresowany takim tematem ;-))

Wspaniały prezent i jednocześnie swojego rodzaju "polisę na życie" możemy ofiarować swojemu dziecku już w chwili narodzin w postaci pobranej i zdeponowanej w odpowiednim baku krwi pępowinowej.
Zapewne każdy z nas już słyszał o komórkach macierzystych i o różnych metodach ich otrzymywania (kilka tych metod jest dość kontrowersyjnych). Jednym z lepszych materiałów jest krew pępowinowa, jednak tylko jeden jedyny raz w życiu możemy ją pobrać! Poród jest właśnie takim momentem! Warto się zainteresować wcześniej tematem i odpowiednio przygotować.
Nie będę TU opisywać całego procesu - nie jestem lekarzem ;-) ale zapraszam do lektury na http://www.pbkm.pl
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Właśnie wróciłam od swojego ginekologa, który polecił mi tą firmę http://www.activisionlife.com.pl
W zasadzie dużego wyboru nie mamy bo musimy brać pod uwagę to z którymi firmami szpital w którym mamy zamiar rodzić współpracuje (ma umowę).
Koszta wszędzie są podobne (właśnie przeglądam kilka ofert) ale czy można wycenić życie i zdrowie własnego dziecka?
hermess
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 mar 2008, o 17:33

Dokonaly pomysl

Post »

Doskonaly pomysl, cieszy mnie to ze nawet na forach ogrodniczych mowi sie o tak powaznych sprawach:-)
Przeczytaj Regulamin!
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Bardzo ciekawy pomysł - przyznam, że zainteresował mnie Dorko - zwłaszcza, że będę mamą- tzn. planuje już w niedługim czasie :D
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
lafaw
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 3 sty 2008, o 07:29

Post »

Trzeba by też powiedzieć o wadach całego systemu. Słyszałam o tym, że u nas nie można używać takiej krwi pepowinowej!!! Poza tym jest jej tak mało, ze raczej i tak nie potrafi zdziałać cudów. Cała sprawa sprowadza się więc do kasy niestety :(

Hodzice płacą, bo wiadomo, jak chodzi o dziecko to zrobią wszystko. Firmy sie rozwijają, marketing coraz lepszy i akcje informacyjne coraz bardziej widoczne, a rodzice ufaja, płacą a w sumie nie do końca wiadomo za co :?
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Onak pisze:Bardzo ciekawy pomysł - przyznam, że zainteresował mnie Dorko - zwłaszcza, że będę mamą- tzn. planuje już w niedługim czasie :D
Superrr!!
Mam nadzieję, że poinformujesz Nas o wyniku starań ;-)
lafaw pisze:Trzeba by też powiedzieć o wadach całego systemu. Słyszałam o tym, że u nas nie można używać takiej krwi pepowinowej!!! Poza tym jest jej tak mało, ze raczej i tak nie potrafi zdziałać cudów. Cała sprawa sprowadza się więc do kasy niestety :(
No i właśnie z tego powodu nie zdecydowaliśmy się!
W wypadku niektórych chorób (np. białaczka) dawcą powinien być ktoś inny :idea: Ilość pobranych komórek jest odpowiednia do leczenia osoby ważącej nie więcej niż 20kg :( Było jeszcze więcej tych "słabości" ale już troszkę czasu minęło od czasu gdy się tym interesowałam i wyleciało mi z głowy ;-)
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

DorkaWD pisze:
Onak pisze:Bardzo ciekawy pomysł - przyznam, że zainteresował mnie Dorko - zwłaszcza, że będę mamą- tzn. planuje już w niedługim czasie :D
Superrr!!
Mam nadzieję, że poinformujesz Nas o wyniku starań ;-)
No, baaaaa.... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”