Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Myślałam o dodatku liści wiśni, ale niestety nie mam do nich dostępu.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Black Rose
Robiłam nalewkę z samej aronii- bez obawy jest bardzo dobra. Po co psuć smak aronii liśćmi z wiśni.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

grafi26 uwielbiam takie teksty. :D Żebyś chociaż napisała, że kiedyś zrobiłaś z liśćmi wiśni i musiałaś wylać bo nie dała się pić. Otóż liście wiśni nie wnoszą żadnego konkretnego posmaku , natomiast świetnie harmonizują i zaokrąglają smak aronii.
Listówka wiśniowa to tradycyjna polska wódka . Co wiecej , niektórzy smakosze robią wiosną listówkę wiśniową tylko po to aby na niej zrobić aroniówkę.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Kalo zajrzyj do siążki M,Caprari str 244 wiśnie z suszonymi śliwkami - robiłeś kiedyś?
I melduję, że syrop na winogronach juz ma winny posmak ;:333 jeszcze musi postać bo owoce za mało *rodzynkowe, ale czuję, że to będzie dobre połączenie z jagodami
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

KaLo
Nie neguję żadnego z przedstawionych sposobów wykonania nalewek. Napisałam że z samych owoców jest ok i można wyczuć aronię. Z dodatkiem liści to już powinna być inna nazwa nalewki.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Mam kilka przepisów na wiśniówki . Dodatki aromatyczne to gorzkie migdały, cynamon, goździki, kardamon, zielone jagody jałowca, wanilia , zgniecione pestki z wędzonych śliwek, same wędzone sliwki bez pestek, skórki pomarańczy, a nadal jest to wiśniówka. Nazwa zawsze pochodzi od głównego składnika, który przeważa i nadaje ton, że tak powiem. Reszta to dodatki. :D .
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

grafi26 pisze:KaLo
Nie neguję żadnego z przedstawionych sposobów wykonania nalewek. Napisałam że z samych owoców jest ok i można wyczuć aronię. Z dodatkiem liści to już powinna być inna nazwa nalewki.
Zgadzam się, to już nie jest aroniówka, a aromatyzowana aroniówka tak samo z winem aromatyzowane zwie się inaczej chociażby wermuth :)

Bardzo dobra jest nalewka mieszana aronia z czarną porzeczka, polecam :) ;:333

Robił ktoś może wino z pomidorów, i może określić jaki ma smak, bo ja w tym sezonie robię je pierwszy raz, i nie wiem czego się smakowo spodziewać :?:
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Czy Wy już robicie nalewkę z aronii?? U mnie jeszcze strasznie gugułowata. Poczekam na pierwsze przymrozki. Tak około 10 września na pewno jakiś spadek temperatury będzie, 6 września jest pełnia.
Liście z wiśni mrożę wcześniej bo później prawie wszystkie chore a bez liści mi nalewka nie smakuje.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Moja już troszkę zaczęła się marszczyć, poza tym kolor ptasich goowienek wyraźnie świadczył o włączeniu aronii do jadłospisu. ;:306

Z wermutem to inna sprawa. Do jego wyrobu bierze się wina mniej aromatyczne bo ma rządzić bukiet mieszanki ziołowej.
To jak jest z miodami syconymi? To nadal miody czy z powodu dodatków aromatyzujących już nie?
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

kaLo pisze:Moja już troszkę zaczęła się marszczyć, poza tym kolor ptasich goowienek wyraźnie świadczył o włączeniu aronii do jadłospisu. ;:306

Z wermutem to inna sprawa. Do jego wyrobu bierze się wina mniej aromatyczne bo ma rządzić bukiet mieszanki ziołowej.
To jak jest z miodami syconymi? To nadal miody czy z powodu dodatków aromatyzujących już nie?
Nie rozumiem? nalewka to nalewka, a miód sycony to miód sycony, nie bez kozery się tak nazywa gdyż jest napojem alkoholowym z miodu warzonego z wodą,(sycenie ma na celu, zabicie wszystkich dzikich drożdży, drobnoustrojów, bakterii). Brzeczka sycona, łatwiej i szybciej fermentuje i nie koniecznie z zaprawami (z przyprawami). Aromatyzowanie nie jest konieczne chodź nadaje ostrzejszy smak, poprzez dodatek chmielu, liści orzecha, mięty pieprzowej, gorzkich migdałów, goździków, imbiru i pieprzu.

Co do wina Wermut, można go robić z każdego wina, chodź wsród owocowych win najbardziej nadają się te przefermentowane na drożdżach Potwiein z agrestu, śliwek i porzeczek :)
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Czy ta kurkuma aby na pewno ma takie właściwości zdrowotne? :D O czym Wy tu gadacie?
Kalo ja się Ciebie pytam czy robiłeś 'staroświecką naleweczkę stryja Ziutka' :lol: wg Caprari
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

Nie robiłem. Mój stryj miał na imię Władek :D . Mam Caprari taką 2 częściową i tam jest inna numeracja stron. Kurkuma rzeczywiście jest dobra co potwierdzają badania.
Masz rację Morango, sycenie miodu to gotowanie brzeczki . Z reguły syci się właśnie miody korzenne i o takich wcześniej pisałem.
Są jeszcze wina miodowe i miody owocowe w zależności jaki składnik przeważa.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Post »

whitedame pisze:Czy Wy już robicie nalewkę z aronii?? U mnie jeszcze strasznie gugułowata. Poczekam na pierwsze przymrozki. Tak około 10 września na pewno jakiś spadek temperatury będzie, 6 września jest pełnia.
Tak, ja już robię, bo w całej okolicy ptaki dorwały się do owoców.

Przy okazji mam pytanie - robiliście może kiedyś nalewkę na winogronach?
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”