Maszynka do przecierania pomidorów.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Maszynka do przecierania pomidorów.

Post »

Jednak nie sprawdziła się w pozyskiwaniu soku z aronii.Po każdym pół litrowym pojemniku z sokiem musiałam rozkręcać i myć urządzenie,bo się zapychało pestkami i skórkami.Nie pomagała nawet regulacja nasadką do wilgotności wytłoków.Szybciej i sprawniej robi się to w sokowniku.Na razie sprawdziła się jako wyciskacz do pomidorów,ale w tym roku nie obrodziły.
Przybył jeszcze jeden grat w mieszkaniu.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Maszynka do przecierania pomidorów.

Post »

Na pocieszenie zrób sobie sok z ziaren świeżej kukurydzy :wit
My kupiliśmy przystawkę ze względu na pomidory. Na przeciery kupujemy pomidory od znajomego rolnika z pola. W tym roku miał pyszne to 2 skrzynie limopodobnych przerobiliśmy
Awatar użytkownika
vibana
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2014, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Maszynka do przecierania pomidorów.

Post »

Mam rosyjską maszynkę do przecierania miękkich owoców od 30 lat - z malinami , jeżynam, czarnym bzem radzi sobie znakomicie. Po prostu przykręca się śrubkę i wytłoczki wychodzą tak suche, że aż się kruszą. Nigdy jej nie wykorzystywałam do pomidorów.
Nie wolno w lesie kląć, kapelusz trzeba zdjąć
Pozdrawiam Violetta
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Maszynka do przecierania pomidorów.

Post »

Kaja,wszystko zależy jaką masz aronię. jeśli jest lekko podsuszona to Zelmer odpada.
Ja miałem owoce ok (drzewa podlewane były w czasie suszy cyklicznie) i co ok. 3 kg czyściłem sprzęt. Wydajność 50/50.
Sok niepasteryzowany spokojnie wytrzyma w temp lodówki 2 -3 tyg.
Inne mrożę w plastikowych pojemnikach. Pasteryzacja niestety wiele dobrego niszczy.
Moje wątki
Festina Lente
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Maszynka do przecierania pomidorów.

Post »

W popularnym serwisie aukcyjnym jest "MASZYNKA DO MIELENIA MIĘSA POMIDORÓW" za 255zł. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym produktem?
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Maszynka do przecierania pomidorów.

Post »

Jest to maszynka do mięsa z przystawką do wyciskania owoców, podobna do zelmerowskiej. Wygląda solidnie - chyba nawet jest jakaś regulacja przy tej wyciskarce, ale producenta nie znam i tu może być problem. W przypadku Zelmera jak się jakaś "pierdutka" zepsuje zawsze można zamówić lub znaleźć serwis, w którym to naprawią. Tu teoretycznie też przez 2 lata masz gwarancję, ale jak to w praktyce wygląda nie wiadomo.
Dorota
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Maszynka do przecierania pomidorów.

Post »

:wit
Czytam Wasze opinie bo jestem zainteresowana zakupem w tym sezonie.
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Maszynka do przecierania pomidorów.

Post »

A czy ktoś używał tych niby ukraińskich metalowych maszynek ręcznych? Miałem tą konstrukcję plastikową i dawało radę, dopóki się plastik nie ułamał. Koszt plastikowej 20zł koszt metalowej 150zł. No ale, metalowa powinna posłużyć :) Sam już nie wiem co zrobić a plony już powoli się zbliżają.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5866
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Maszynka do przecierania pomidorów.

Post »

Wczoraj przepuszczałam przez wolnoobrotową, ślimakową wyciskarkę do soków pomidory na przeciery.
Pomidory byly surowe. Sok wyszedl dość rzadki ,liczyłam że będzie bardziej gęsty.
Może lepiej pomidory przed wyciskaniem ,lepiej ugotować? Ma ktoś w tym przypadku jakieś doświadczenie?
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Maszynka do przecierania pomidorów.

Post »

To jaki wyjdzie przecier głównie zależy od tego jakich odmian pomidorów użyjemy.
W zeszłym roku bawiłam się z wcześniejszym podgotowywaniem, ale w tym już nie i przepuszczam surowe. U mnie wystarczy tylko dobrze przykręcić śrubę służącą do regulacji otworu na wytłoki. Jak się ją odpowiednio ustawi wytłoki wychodzą prawie suche.
Uzyskany przecier jak chcę zagęścić odsączam na chuście. Nie chce mi się bawić w odparowywanie.
:wit
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5866
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Maszynka do przecierania pomidorów.

Post »

Oki ,dzięki
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Maszynka do przecierania pomidorów.

Post »

Pelasiu, tak jak pisała Kasia dokręć śrubę na maksa i zastosuj sitko z większymi otworami. Ja dodatkowo przepuszczam wytłoki przez maszynkę tak ze 2-3 razy - to idzie bardzo szybko, bo za każdym przepuszczeniem zostaje ich niewiele. Ostatnio robiłam jakieś 3,5 pomidorów i wytłoków (po kilku przepuszczeniach) miałam tyle co w ślimaku urządzenia i ponad 3 litry przecieru. Gęstość przecieru zależy oczywiście od odmiany pomidorów - ja mam stosuję głównie kozulowe k113 samokończące i do tego wszystko co już wymaga przerobienia z pozostałych odmian.
Dorota
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Maszynka do przecierania pomidorów.

Post »

Mam wyciskarkę do pomidorów jako dodatek maszynki do mięsa Zelmera.
Pierwsze pomidory przepuszczałam surowe.Trochę to trwało.A maszynka była gorąca.
Wczoraj przygotowałam pomidory trochę podgotowane.Dzisiaj przecierałam je.Najpierw na sitko,sok skapywał do garnka.Resztę z sitka do przecieraka.I tak jak pisze dorcinda wytłoki przepuszczone 2 razy wyszły szybko i suche.

Niektórzy pomidory rozgotowują w sokowniku.I wylewają " tę wodę "
Uważam,że to błąd.To nie woda tylko składnik pomidora.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”