Wszystko.o... Grypa, infekcje - Metody leczenia.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Właśnie odszukałam tę książkę. Masz rację, Izo , książka podaje 3/4 l :




Obrazek

Sporządzałam wg tego przepisu, ale brałam mniejsze proporcje. Tzn. 20 g bursztynu i 300 ml spirytusu.
To na długo wystarcza i można kupić butelkę spirytusu 1/2 l :D

Tak więc raczej przychylałabym się do błędu na stronce :wink:
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Ja odskoczę trochę od tematyki nalewkowej i napiszę co robię jak mnie łapie katar.
Katar nie leczony trwa 7 dni a leczony tylko tydzień bla bla bla. Nie wiem jak was ale mnie on bardzo denerwuje. Postanowiłem skrócić ten 7 dniowy okres iiii spróbowałem stosować ..........inhalację. Ku mojemu zaskoczeniu są naprawdę skuteczne.
Trzepa po prostu pójść do apteki i poprosić o krople do inhalacji. Ich koszt to około 6 -9 zł. Buteleczka starcza na bardzo długo. Potem potrzebna jest tylko miska, ręcznik i czajnik z gorącą wodą.

Polecam jeszcze na ból gardła "kogel mogel" z cytryną i łyżeczką wódki. Bardzo rozgrzewa. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Zaczarowany - masz rację, jak mogłam zapomnieć o tym ;:14 . Przecież wszystkie babcie na dolegliwości gardłowe zawsze podawały kogel mogel z cytryną a płuca smarowało się gęsim sadłem. Pomagało jak zawsze. Poza tym znane było wypocenie się pod pierzyną. Wraz z potem wychodziły wszystkie toksyny a przegrzane wirusy "szły spać".
Jeżeli masz przepis na dobry kogel mogel to proszę wstaw go. Bo on jest przecież pyszny. :wink: :D
Grażyna.
kogro-linki
Iwkala
50p
50p
Posty: 55
Od: 28 gru 2006, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Polecam Wam sposób na przeziębienie w/g doktora Pokrywki:

pół łyżeczki imbiru sproszkowanego (ale naprawdę pół, nie więcej!)
pół szklanki wody
gotować razem 2 minuty

lekko przestudzić (aby można było wypić) i dodać 40 ml wisniówki. No i wypić. Niesamowicie rozgrzewa. Ja zrobiłam to pierwszy raz z łyżeczki imbiru i nie dałam rady wypić, takie ostre. No i niestety tylko dla dorosłych :wink:
A poza tym polecam na rozgrzanie herbatę z łyżeczką spirytusu. Nie czuć alkoholu, a mocno rozgrzewa. Jak wracam zmarznięta do domu to naprawdę super sposób!
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Iwkalu - to trochę podobne do przepisu mojej imbirówki, tyle, że z dodatkiem trunku to już pewno sama bym nie wypiła. Bo to przecież dwa razy ostrzejsze. Ale od dawna już wiadomo, że imbir ma działanie rozgrzewające i bakteriobójcze. Jednak kto lubi ostre, może spróbować. Siódme poty gwarantowane ! :wink: :D
Grażyna.
kogro-linki
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

A ja podam przepis na czosnkową miksturę.Wypróbowana przez kilka osób i wszyscy twierdzą,że skuteczna.
3 cytryny
2 główki czosnku
6 łyżek miodu
1 szklanka przegotowanej zimnej wody
Z cytryn wycisnąć sok.Dodać przeciśnięty przez praskę czosnek.Dodać miód i wodę.
Zamieszać patykiem i odstawić na 24 godziny.Przecedzić i pić.
Profilaktycznie 1 łyżeczkę dziennie,a w czasie choroby 1 łyżeczkę co 4 godziny.
(Podobno czosnek traci dużo ze swoich właściwości po zetknięciu się z metalam ,dlatego ja używam plastikowego młynka do czosnku,który kupiłam za ok.10 zł w supermarkecie).
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Witaj Kaju.
Dzięki za przepis na miksturę. Jak widać na grypę jest wiele sposobów i każdy ma szansę być skutecznym. Dzięki, że wpisałaś tą recepturę. Z pewnością się przyda.
Grażyna.
kogro-linki
hermess
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 mar 2008, o 17:33

Pewniejszy sposob

Post »

ja jednak uwazam ze najkuteczniejsze jest nie wychodzenie z pod koldry i w razie przedluzajacej sie choroby i nie opadajacej goraczki wpomozenie sie lekami przeciwzapalnymi i ewentualnie antybiotykami
pozdrawiam:-)
Przeczytaj Regulamin!
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

hermess - witaj ;:100
Każda droga jest dobra, jeśli prowadzi do właściwego celu. Wybór należy do Ciebie. :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Aktualnie zaatakowała mnie grypa jelitowa.
Męczę się od soboty.
Coś strasznego... :cry:
Jakub . . . . .
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Poradźcie jeszcze coś na opryszczkę!
W sobotę szłam na imieniny, a miałam na wardze przyschniętą już opryszczkę. Zakleiłam wielce reklamowanym, cudownym plasterkiem, który niebawem się pomarszczył i musiałam go zdjąc.
Na drugi dzień rano, oprócz swojej przyschniętej opryszczki znalazłam jeszcze dwie nowe!
Nie wiem , czy to efekt przyklejenia plastra, ale niezbyt miłe :twisted:
Nadmieniam, że nie nadużywałam!
Pozdrawiam, Małgosia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”