GMO - Uwolnione zalewanie Polski przez genetycznie zmodyfikowane. Podpisał.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
jozefina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 27 cze 2013, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: GMO - Uwolnione zalewanie Polski przez genetycznie zmodyfikowane. Podpisał.

Post »

Petycja przeciwko gmo w Polsce - wklejam link

http://petycje.iozn.pl/gmo/index.php?kod=IO06A9IO03

Pozdrawiam
barjed5251
200p
200p
Posty: 219
Od: 12 lut 2013, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na równi i do Łomży i do Ostrołęki.

Re: GMO - Uwolnione zalewanie Polski przez genetycznie zmodyfikowane. Podpisał.

Post »

Józefina,wyprzedziłaś mnie z tym linkiem,też chciałam go wkleić.Oczywiście,że podpisałam już którąś z kolei i co? Ano psu na budę to się zda.Lud swoje, a rządzący swoje,toż oni wiedzą lepiej co ludowi(wyborcom) potrzeba do szczęścia,przecież są naszymi przedstawicielami wybranymi przez nas.
Kwiat zyje,kocha i przemawia cudownym językiem.
(Peter Rosegger )
Z pozdrowieniami BARBARA
Dorotaka23
100p
100p
Posty: 151
Od: 9 mar 2014, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: GMO - Uwolnione zalewanie Polski przez genetycznie zmodyfikowane. Podpisał.

Post »

Daria_Eliza - no cóż, jakby nie patrzeć większość rolników oceniłaś dobrze... Mam kumpla, który pryska mieszankę zbożową na polu rundupem tylko po to żeby trochę wcześniej zebrać zboże. Potem tym zbożem karmi krówki które oddają mleko do mleczarni. 2 tygodnie po podlaniu tego zboża je kosi a potem pewnie z tydzień przeczeka i skarmia je ;:14 Ja naprawdę czułabym się źle wciskając ludziom coś czego sama bym nie zjadła. Nie wiem czy bym potrafiła im potem w oczy spojrzeć.

Zresztą nawet na przykładzie karmienia kur - wszystkie ciotki i sąsiadki twierdzą że jak nie podsypiesz kupnej karmy to kura ci jajek nie zniesie. Przeglądając dowolną paszę znajdziemy wszędzie soję. Ja nie karmię ich kupną paszą bo po pierwsze szkoda mi kasy a po drugie staram się niedobory uzupełniać warzywami. Ciotki kurom dają tylko zboże i kupną paszę. Ja daję zboże i jakie mam warzywa. Nie niosą tą porą najlepiej ale jak zrobię komuś biszkopt do tortu z własnych jajek, ludzie nie mogą się nadziwić smakowi, kolorowi.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GMO - Uwolnione zalewanie Polski przez genetycznie zmodyfikowane. Podpisał.

Post »

Wiele państw UE chce być wolnymi od GMO: Tymczasem Prezydent Komorowski :evil: właśnie wprowadził do Polski taką żywność.

"...Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o GMO. Oznacza to, że zawartość naszych talerzy będzie drastycznie bardziej szkodliwa.
Ustawa otwiera bowiem nasz rynek na żywność genetycznie modyfikowaną..."



za stroną http://wgospodarce.pl/informacje/18674- ... ka-zywnosc


Bardzo mu "dziękuję", bardzo.. :evil:
Dlatego wolę tysiąc razy bardziej Andrzeja Dudę , który jest przeciw GMO, z tego co doczytałem w sieci.
Duda jest w moim przekonaniu wielką nadzieją na odrodzenie Polski, megauczciwy gosć (z nieskazitelną przeszłością, prześwietlili go ) ;:333 Tu o nim kilka słówek - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=3&t=83626
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: GMO - Uwolnione zalewanie Polski przez genetycznie zmodyfikowane. Podpisał.

Post »

Jak mała grupa ludzi może wprowadzać coś pomimo sprzeciwu całego społeczeństwa???? :?
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: GMO - Uwolnione zalewanie Polski przez genetycznie zmodyfikowane. Podpisał.

Post »

Bo, niestety, ale rządzi właśnie ta mała grupa ludzi.

A rządzi, bo ma władzę.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: GMO - Uwolnione zalewanie Polski przez genetycznie zmodyfikowane. Podpisał.

Post »

Najgorsze jest to, że praktycznie większość ludzi w naszym kraju (zwłaszcza ci z większych miast), którzy nie mają żadnego swojego ogródka, są skazani na Roundup i GMO w żywności, od kiedy hipermarkety wyparły lokalne stragany, bazarki - te coraz bardziej odchodzą do przeszłości, poza tym funkcjonują zazwyczaj w godzinach, w których ludzie pracujący na etacie są po prostu w pracy.
A potem wychodzisz z pracy, odbierasz dziecko z przedszkola i robisz zakupy tam gdzie najbliżej i najtaniej. Bo jeszcze czeka cię masa obowiązków w domu i kiedyś to wszystko musisz ogarnąć. I dzięki takiej właśnie żywności w późniejszych latach jesteś na łasce koncernów farmaceutycznych, Twoje dzieci zresztą też. ;:219

Dorotko - Dorotaka23 - odnośnie kur jeszcze: ludzie twierdzący, że bez sklepowej paszy kury nieść się nie będą jakoś chyba zapomnieli, że przez wieki takich pasz nie było, a kury jakoś się niosły. Oczywiście były one wtedy bardzo "wolnowybiegowe".

Strasznie się idzie na każdym kroku na łatwiznę i dzięki temu możliwe są kolejne negatywne zmiany w naszym społeczeństwie i gospodarce.

Mamy choćby taki bardzo popularny chwast - gwiazdnicę. Jest idealna dla kurek i innego drobiu, a rośnie chyba w każdym gospodarstwie. W zimie jej oczywiście nie ma, ale też oczywistym być powinno, że kury w naturalny sposób nie będą się nieść przez cały rok tak samo, ich organizmy też potrzebują odpoczynku i czasu na regenerację.

Ja osobiście też nie mogłabym dać komuś do jedzenia tego, czego sama bym się bała zjeść.
Dorotaka23
100p
100p
Posty: 151
Od: 9 mar 2014, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: GMO - Uwolnione zalewanie Polski przez genetycznie zmodyfikowane. Podpisał.

Post »

Jeszcze gorsze jest to że większość tych ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego co niesie za sobą podpisanie przez Komorowskiego tej ustawy! Wczoraj zaczęłam rozmawiać z siostrą na ten temat. Ona o tym nie słyszała i nawet nie zdawała sobie sprawy z tego co to za sobą niesie...
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: GMO - Uwolnione zalewanie Polski przez genetycznie zmodyfikowane. Podpisał.

Post »

Teraz w sklepie już tylko świństwo będzie można kupić. :evil:

Co do rolniczych upraw-u nas dzieci jedzą prosto z pola, takie warzywa czy owoce sprzedajemy wszystkim, nie trzymamy ich tylko dla siebie. Dobry rolnik sprzedający indywidualnemu klientowi nie może pozwolić sobie na paskudztwa w uprawie, plotki łatwo się roznoszą a klienci łatwo odchodzą. Wiec nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora. ;:3
Udanych plonów.
Magda
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: GMO - Uwolnione zalewanie Polski przez genetycznie zmodyfikowane. Podpisał.

Post »

Zgadzam się z przedmówcą. Też jestem rolnikiem i jadam to co sprzedaję, nie uprawiam dla siebie osobno np. ziemniaków. Co do środków ochrony to wiele tych niebezpiecznych zostało wycofanych, ale uprawa np. zbóż zupełnie bez chemii jest praktycznie niemożliwa. :(
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: GMO - Uwolnione zalewanie Polski przez genetycznie zmodyfikowane. Podpisał.

Post »

Ja uprawiam zboża bez chemii, ale to tak ciężka praca ze ich nie sprzedaje, bo cena nie jest satysfakcjonująca, zwłaszcza że to stare, zagrożone odmiany a i ilości nieduże. Nie mówiąc już o tym, co będzie, gdy na pewno to tanie, modyfikowane zboże zaleje rynek.
Udanych plonów.
Magda
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: GMO - Uwolnione zalewanie Polski przez genetycznie zmodyfikowane. Podpisał.

Post »

Żebyż oni przynajmniej uczciwie oznaczali produkty, zawierające choćby śladowe ilości składników pochodzących z tych kombinacji :?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
_fox_

Re: GMO - Uwolnione zalewanie Polski przez genetycznie zmodyfikowane. Podpisał.

Post »

jokaer pisze:Bo, niestety, ale rządzi właśnie ta mała grupa ludzi.

A rządzi, bo ma władzę.
A co wy nie jedliście nic przed Komorowskim ;:306 ;:306 ;:306 ;:306 ;:306 a jeśli jedliście to wiecie co :?: :?: :?: na pewno :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”