Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Dalsza część poprzedniego wątku: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 6#p5040926
zostaje udostępniona.
Proszę o spokojną i merytoryczną dyskusję.
Wszelkie ataki personalne będą stąd od razu usuwane.



"Pigułka jest faktem.
Można ją akceptować lub nie.
Każdy człowiek ma wolną wolę.
"
Własne sumienie i możliwość wyboru.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21683
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Istnieje możliwość złożenia na ręce pana Ministra Zdrowia
sprzeciwu wobec udostępniania tych aborcyjnych pigułek.


http://wpolityce.pl/polityka/232490-pig ... d-na-ludzi

http://citizengo.org/pl/sprzeciw-wobec- ... d=10031385
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
_fox_

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

A gdzie Wy tu węszycie aborcję to już nie wiem ;:306
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Cytat z pierwszego linku powyżej.
Pigułka ?dzień po? może spowodować zgon dziecka poczętego w łonie matki do siódmego tygodnia życia. Dzieje się tak na skutek zablokowania wytwarzania progesteronu, czyli hormonu odpowiedzialnego za prawidłowy przebieg ciąży, a przede wszystkim za odżywianie płodu. Dochodzi więc do sytuacji, w której pozbawione pokarmu dziecko poczęte umiera w macicy i zostaje poronione.
_fox_

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Ludwiku ale pigułka ma nie dopuścić do zapłodnienia, no przynajmniej tak opisują jej działanie ;:108
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Co stanie się jednak kiedy zostanie ona zażyta już po zapłodnieniu?
Czy wtedy jej działanie nie będzie działaniem aborcyjnym?
Kto i jak sprawdzi czy osoba ją kupująca nie jest już w ciąży?
Kto weźmie na siebie odpowiedzialność za wszystkie te młodziutkie dziewczyny,
które dzięki to właśnie takiemu mądremu rozporządzeniu będą miały możliwość ją zażyć bez
żadnych konsultacji z lekarzem lub wiedzy kogoś z dorosłych.

Kto tą odpowiedzialność za nie wtedy i jednocześnie za całe ich przyszłe życie po tej decyzji, weźmie w swoje dłonie?
I jeszcze jedno.
Komu zależy na tym, by te właśnie młodziutkie i tak często przecież jeszcze nie do końca ukształtowane psychicznie
na tyle by móc zrozumieć swój czyn, lub jego późniejsze skutki, osoby mogły ją zażywać?
Kto chce pomóc wielu z nim zniszczyć ich życie?
I w jakim celu?

Dorosła osoba jest odpowiedzialna za siebie i każdy swój czyn.
Jeśli nawet nie prawnie, to fizycznie oraz psychicznie.
Każdy ma prawo do swoich decyzji i własnych wyborów, każdy.
Jednak czy sprawiedliwe i wzorcowe jest to, by obarczać takim wyborem osoby,
które psychicznie i emocjonalnie są nadal dziećmi?
Tabletka ma być ogólnie dostępna dla osób od 15-nastego roku życia.
Nie zapominajmy o tym.
Ona ma być dostępna dla naszych dzieci.
My, sprzeciwiający się temu ich rodzice, nie mamy nic do powiedzenia w tej sprawie?
Ja spróbuję choć mieć.
http://citizengo.org/pl/sprzeciw-wobec- ... borcyjnych

Dlaczego?
Bo...

Dlaczego dowód osobisty dostaje się w wieku 18-nastu lat?
Dlaczego 15-nastolatki nie mają praw wyborczych?
Dlaczego więc...? Może właśnie min dlatego.
_fox_

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Doroto nie będziemy się kłócić i przekonywać do własnych racji, tylko proszę nie mieszajmy w takie tematy kościoła i wiary bo to każdego indywidualna sprawa, a na temat kościoła też można by wiele negatywnych opinii napisać.
Co do tych 15-lat to sprawa jest prosta ;:108 jeśli wyrazi zgodę to partner nie odpowiada za gwałt na nieletniej, zapewne dlatego jest takie kryterium wieku.
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Mimo wszystko, nawet jeśli ta 15 nastolatka wyrazi zgodę, nadal w sferze prawa obowiązującego w naszym kraju
pozostaje osobą niepełnoletnią.
Więc pytam, dlaczego nasz rząd chce udostępniać tego typu preparaty naszym dzieciom?
Jaki ma w tym cel?
Kto weźmie za to odpowiedzialność?
_fox_

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Cel to kasa i to wielka kasa, popatrz ile reklam leków i suplementów w tv, zapewne 95% to placebo, ale kasa ze sprzedaży zasila konto koncernów farm.
Tak dla orientacji wklepałem w przeglądarkę RLS i co wyskoczyło ;:306 nie wiadomo co to, dlaczego występuje i jak to leczyć. No ale tabletki reklamują.
Ludzie niestety są podatni na reklamy i im większe i gorętsze debaty tym więcej trefnego towaru się sprzedaje.
Mimo wszystko, nawet jeśli ta 15 nastolatka wyrazi zgodę, nadal w sferze prawa obowiązującego w naszym kraju
pozostaje osobą niepełnoletnią.
Zgadza się, ale może się już ... i w razie cuś odpowiadać za swoje czyny. Chociaż nie wiem czy w przypadku urodzenia dziecka miała by całkowite prawa do niego.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Przepraszam ,że wtrącę.....
Teraz wiem dlaczego szkoła nakłada wielki nacisk na czytanie ze zrozumieniemTym razem tyczy sie to instrukcji zażycia tabletki,,po,,Jeśli jest to tabletka ,,po,,to nie dopuści do spotkania się dwóch komórek i działa tylko wtedy kiedy się ją zażyje w odpowiednim czasie. Ten czas to bodajże 12 godzin(nie jestem pewna)Nie można tej tabletki traktować jak antykoncepcję ,która zadziała 3 tygodnie od aktu.Zażywając wszystkie leki nezgodnie z ulotką lub wytycznymi lekarza są szkodliwe.Sęk w tym ,że my nauczyliśmy się zarzywać tabletkę ,,na wszystko,, myślac ,że nam pomoże.
Nie wiem czy tabletka,,po,,ma wpływ negatywny na płód,bo ona ma zupełnie inne działanie niż tabletki aborcyjne,a i te bywają nieskuteczne.Często spotykam młode dziewczyny lub pary u ginekologa świadome tego ,że muszą się zabezpieczać i często są to 14-to,15-to latki,które maja prawo do antykoncepcji,więc i ta tabletka powinna być dla nich dostępna.Wiem ,że zdania są podzielone,ale każda kobieta współżyjaca powinna mieć prawo decydować o własnej sexualności,własnym życiu i własnej przyszłości.Nikt inny jak ona sama nie powinien za nia decydować. Kościół już wypowiedział się co myśli na temat tej tabletki,bo miał do tego prawo i niech tak już zostanie,ale nikt nikogo nie ma prawa potępiać.Tym bardziej nie ma prawa nazywać osobę zażyjąca tą tabletkę ,,mordercą,, kiedy nawet do zapłodnienia nie dojdzie...
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

ekopom pisze:Cytat z pierwszego linku powyżej.
Pigułka ?dzień po? może spowodować zgon dziecka poczętego w łonie matki do siódmego tygodnia życia.
Chcesz brać ta pigułkę 7 tygodni po 'niebezpiecznym' stosunku??? Gratuluję pomysłowości!

Dzieje się tak na skutek zablokowania wytwarzania progesteronu, czyli hormonu odpowiedzialnego za prawidłowy przebieg ciąży, a przede wszystkim za odżywianie płodu. Dochodzi więc do sytuacji, w której pozbawione pokarmu dziecko poczęte umiera w macicy i zostaje poronione.
Lewonorgestrel - główny składnik wiekszości takich tabletek, to analog progesteronu właśnie!


TAK - dla dostępności tych tabletek
NIE - dla nieograniczonej dostępności
ZDECYDOWANIE NIE - dla nieograniczonej dostępności dla nieletnich
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
frambo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 12 sty 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pom.

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Pestko. Twój post mam czytać ze zrozumieniem, bo napisałaś uwagę grubą czcionką i mimo, że w nim zrobiłaś 6 błędów ortograficznych, to mi się wydaje, że wszystkie Twoje opinie oparte są na atak na kościół. Pomyśl logicznie, czy dzieci powinni się truć, chcąc mieć chwilę odlotu. Wszystko powinno być w swoim czasie i nie musisz mieszać patologii do standardów. Za swoje czyny trzeba odpowiadać. Seks jest uwieńczeniem miłości i odpowiedzialności za drugą osobę, a bez miłości to zwykła prostytucja. Tym też się różnimy od zwierząt. Po to są związki małżeńskie, które są pod ochroną państwa.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Frambo daleko mi do ataków kościoła i napisałam to wyrażnie.Każdy ma prawo do swoich poglądów.Czytanie ,,ze zrozumieniem,,odnosiło się do zrozumiałego przeczytania ulotki przed zarzyciem tabletki .
Trochę sie zagalopowałeś(łaś) trącając o prostytucję,patologię i ,,odloty nastolatków,,
Dziękuję Ci bardzo za wytłumaczenie mi co to jest sex ,bo kurde mimo 25 lat małżeństwa nie wiedziałam ;:306
Twoja wizja życia,o której piszesz...miłość,małżeństwo,a dopiero potem sex,to życzenie każdej mamy ,która ma dorastająca córkę w domu.Niestety bywa też inny świat...Małżeństwo pod ochroną państwa...hmmm.To kolejny temat na ciekawe wpisy.
Co do błędów ortograficznych.cóż może i robię błędy,ale własne..innym cudzych nie wytykam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”