Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ania 25
50p
50p
Posty: 98
Od: 21 sty 2015, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Nie rozumiem po co ta nagonka na tą pigułkę. Jest instrukcja jak zażywać, pełno lekarzy się wypowiadało, że nie jest szkodliwa, ani że nie usuwa ciąży, gdyby ktoś już wcześniej był. Na zachodzie normalnie w aptekach sprzedawana i nie ma z nią problemów, a u nas jak zwykle wypowiadają się najwięcej Ci, co pojęcia nie mają. Czy kobiety w Polsce muszą zawsze być jakieś ubezwłasnowolnione? Bardzo dobrze, że Ministerstwo Zdrowia ją jednak dopuściło do sprzedaży.




Posty dotyczące kotów zostały przeniesione do odpowiedniego wątku, tutaj :arrow: W.o... Kotach cz.7
bab...
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

ania 25 pisze:Nie rozumiem po co ta nagonka na tą pigułkę (...) Bardzo dobrze, że Ministerstwo Zdrowia ją jednak dopuściło do sprzedaży.
Rzeczywiście widać, że nie bardzo rozumiesz w czym rzecz - ona została dopuszczona do sprzedaży już dawno temu.
Można ja było kupić na receptę od dowolnego lekarza.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ania 25
50p
50p
Posty: 98
Od: 21 sty 2015, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Dyskutujemy w tym wątku o pigułce dopuszczonej do sprzedaży bez recepty i chyba nie muszę za każdym razem tego dopisywać.
Nie zgodzę się z Tobą że można ją było kupić na receptę od dowolnego lekarza,bo trafisz na Chazana i recepty nie dostaniesz. Dlatego oszczędzi to kobietom latania od lekarza do lekarza. Teraz przyjdzie im biegać tylko od apteki do apteki.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

ania 25 pisze:Nie zgodzę się z Tobą że można ją było kupić na receptę od dowolnego lekarza(...)
I wcale nie musisz - to nie mój wymysł - receptę na ta pigułkę mógł wypisać lekarz dowolnej specjalizacji, niekoniecznie ginekolog.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ania 25
50p
50p
Posty: 98
Od: 21 sty 2015, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

onectica pisze:
ania 25 pisze:Nie zgodzę się z Tobą że można ją było kupić na receptę od dowolnego lekarza(...)
I wcale nie musisz - to nie mój wymysł - receptę na ta pigułkę mógł wypisać lekarz dowolnej specjalizacji, niekoniecznie ginekolog.
Nie o to mi przecież chodzi tylko o klauzule sumienia.Każdy powinien wydać receptę ale nie wypisze każda apteka powinna sprzedać a nie sprzeda.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Szokujące! Producent pigułki ?dzień po? powiązany z koncernem, który przed laty produkował cyklon B

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/23597 ... l-cyklon-b

"Tłumaczenia, listy i protesty nie przynoszą żadnego skutku. Niedługo nawet 12-latka, bez recepty, będzie miała swobodny dostęp do tabletek wczesnoporonnych ellaOne."
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

A wiesz, kto wymyślił cyklon B? Niemiecki, żydowski noblista.
Nie wiem, co w tym szokującego. Produkują pewnie tabletki od wszystkiego.
Kasia
Awatar użytkownika
Sybil
200p
200p
Posty: 226
Od: 9 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna, Roztocze Gorajskie

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

To forum jest niesamowite, chyba nie ma tematu, którego nie można tu znaleźć!
Przeczytałam całą dyskusję, początkowo wnikliwie, a potem pobieżnie, bo już wystąpiło "zmęczenie materiału" ;)
Najbardziej podobają mi się wpisy Comci- są dwa obszerne przemyślenia - z 23 stycznia i 6 lutego. Zgadzam się z nimi.
Comcia poruszyła istotny aspekt edukacji seksualnej. Moim zdaniem jest jej zdecydowanie za mało. Niektórzy boją się, że to będzie "seksualizacja" dzieci. Oczywiście seksualizacji wszyscy jesteśmy przeciwni, ale moim zdaniem edukacji powinno być zdecydowanie więcej. Obecnie w podstawówkach jest WDŻ prowadzony przez nauczycielkę przyrody lub katechetkę, moim zdaniem to bez sensu, bo część anatomiczna i tak jest na przyrodzie a stanowisko KK jest przedstawiane na religii.
Moim zdaniem powinien być cały blok zajęć, podzielony na części- część godzin (duża!) to robota dla psychologa a część- może dla gości? np. dla pielęgniarki, lekarza ginekloga, pani z sekcji edukacji Sanepidu? (temat AIDS).
Nie chcę się rozpisywać, bo to nie taki wątek, ale mam bogate i ciekawe doświadczenia z WDżetów, bo jestem nauczycielką przyrody i byłam zmuszona zmierzyć się ze sporym wyzwaniem, jakim było prowadzenie takich lekcji, czyli jak żartuje mój mąż byłam "panią od sexu" ;:306
Awatar użytkownika
Sybil
200p
200p
Posty: 226
Od: 9 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna, Roztocze Gorajskie

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Dopiszę tylko jeszcze, że z tych moich doświadczeń wynika, że perypetie seksualne 12-13-latków mogłyby niektórych, a być może nawet większość tutaj zszokować (sama byłam zdziwiona). Tym bardziej potrzeba rzetelnej wiedzy szczególnie tej, którą mógłby wspomóc psycholog (bo seksuologa im JUZ nie trzeba, internet wystarczył ;).
Brakuje też czasem języka, którym można by porozmawiać z uczniami, dzieciaki używały takiej mieszanki języka medycznego i wulgaryzmów, że jak mawia ludowe porzekadło "czasem straszno, czasem śmiszno"...
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

Mam pytanie do wszystkich pigułkowców: czy zgodzą się na likwidacje recept na leki jakiekolwiek ?.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

DecoY pisze:Mam pytanie do wszystkich pigułkowców: czy zgodzą się na likwidacje recept na leki jakiekolwiek ?.
To jest raczej niemożliwe, przecież na recepcie musi być podana gramatura leku, to nie cukerek.
DecoY
100p
100p
Posty: 185
Od: 18 sie 2014, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

No to jak to jest, pigułkę do skrobania można kupić bez recepty, a jakiś antybiotyk nie ?. Gramatura nie ma tu nic do rzeczy, kupuję na własną odpowiedzialność, albo jak się nie znam idę do lekarza.
Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
Strzeż się go, byś nie miał przykrości i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.2

Post »

To nie jest pigułka do skrobania, jej zadaniem jest nie dopuścić do zapłodnienia, dlatego może być zażyta w ściśle określonym czasie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”