Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

Podobno suszona jest swietna na obniżenie cholesterolu. Można ja gdzieś kupić w tej postaci? NIe chce sie podejmowac suszenia bo nigdy mi to nie wychodziło,a mam kogos kto na leki nie idzie :(
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

W tym sezonie odpuściłem cyklanterę, ale na wiosnę mam zamiar ponownie posiać i posadzić, bo także reguluje cukier.
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

obita pisze:Podobno suszona jest swietna na obniżenie cholesterolu. Można ja gdzieś kupić w tej postaci? NIe chce sie podejmowac suszenia bo nigdy mi to nie wychodziło,a mam kogos kto na leki nie idzie :(
Cyklanterę świetnie się suszy w suszarce do grzybów. Następnie można zemleć w młynku do kawy i dodawać do potraw.
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

obita pisze:Podobno suszona jest swietna na obniżenie cholesterolu. Można ja gdzieś kupić w tej postaci? NIe chce sie podejmowac suszenia bo nigdy mi to nie wychodziło,a mam kogos kto na leki nie idzie :(
Miałam ususzone i ukiszone- w sensie liście, ale już nie mam ;:185 . Zostało wszystko pożarte. Został mi tylko worek mrożnych owoców . To bardzo pozytywna roślina, w przyszłym sezonie będzie u mnie na bank. A suszenie liści jest bezproblemowe, bo są bardzo delikatne, ponieważ miałam je w zbyt słonecznym miejscu w zasadzie mogłam ususzone zdejmować prosto z krzaka ;:306
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 628
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek cz.2

Post »

obita w naturalnej postaci w zielarniach chyba nie ma. Można dostać w kapsułkach : http://uroda-zdrowie.com.pl/cholesterol ... igua-.html
Mnie herbatka z liści suszonych nie smakuje - wolę surowe prosto z pergoli. Mam suszone owoce i podjadam jak chipsy ;:306
Ubiegłej zimy dostałam od koleżanki mrożone owocki posiekane jak papryka i przyznam, że bardzo mi smakowały jako przegryzka zdrowotna. Miałam sama tak zrobić, ale zamrażarka nie jest z gumy....
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Post »

No to raczej wysieje wiosną :wink: Powiedzcie mi czy ścianka ażurowa 150 wys wystarczy?
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Post »

Nie wykorzystasz w pełni możliwości roślin, spokojnie pną się na 5 metry, ale jak nie znajdują oparcia to zawracają. U mnie na pergoli 2 metrowej było im mało i wdrapały się na balustradę balkonu na piętrze nade mną, a te które rosły w donicy z pergolą 1.80m nie miały dokąd się udać więc poszły z powrotem w dół, a potem w górę ;:306 Tak czy inaczej dadzą sobie radę ;:108
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Post »

No to trzeba czmychnąc do ogrodniczego...żeby sie tylko mój stary nie dowiedział , bo z domu wypędzi ;:209
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Post »

Dostałem ostatnio z nasionkami z wymiany zagranicznej takie o to nasiona.
Obrazek

Gdy sprawdzałem po nazwie, to mi wyskoczyło, że to Cyklanthera, a że jej nasiona znam, bo miałem ją wcześniej, to napisałem do tej osoby z zapytaniem, czy aby noe pomylił opisu, bo nasiona Cyklanthera ma inne. Dostałem odpowiedź, że to jej większa odsłona.

Czy ktoś się z taką spotkał i może coś więcej napisać?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Post »

Mam nadzieję, że powiedzie się lepiej niż z niebieską truskawką i z cyklantery nie wyrośnie np. kiwano, chociaż ten czubek nasionka wygląda raczej cyklanterowato. :) Zdrugiej strony widział kto paprykę rocoto z białymi nasionami ? Wygląd nasion to cecha gatunkowa .
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Post »

Niebieska truskawka jak i niebieska papryka była pierwotnie z Chin sprowadzana. Ta Cyklantera natomiast z prywatnej wymiany i dostałem zdjęciw Cyklantery po zapytaniu jak wyglądała ale ze zdjęcia nie szło ocenić jej wielkości. ;:131

Ale dopytam o jakieś jeszcze zdjęcia.
rafikius
100p
100p
Posty: 127
Od: 11 mar 2013, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodni GOP

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Post »

BobejGS pisze:Ta Cyklantera natomiast z prywatnej wymiany i dostałem zdjęciw Cyklantery po zapytaniu jak wyglądała ale ze zdjęcia nie szło ocenić jej wielkości.
I co tam wyrosło z tych nasion?
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: Achocha / Cyklantera / Dziki ogórek- przepisy

Post »

Witam,

ja w tym roku posadziłam 4 sadzonki cyklantery i zbiory mam zadowalające.

Jak na razie wykorzystałam dwa przepisy na dziki ogórek w słoiki.
Jakby ktoś chciał spróbować to pierwszy przepis wzięłam na sałatkę z dzikim ogórkiem ze strony Przyślij przepis, a drugi przepis wzięłam od siostry Anastazji na paprykę w ketchupie.

Oba mi smakują i polecam do wypróbowania.

Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka1234
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”