Leki, leczenie, zdrowie na receptę i powiązane tematy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7587
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Leki, leczenie, zdrowie na receptę i powiązane tematy

Post »

Wszystko na ten temat leków, leczenia, zmian na lepsze lub gorsze w aptekach, co boli nas lub denerwuje a co budzi nadzieję ?
Co Wam się podoba a co nie , co można polepszyć , na co zwrócić uwagę by żyło się nam "naprawdę" lepiej ? :roll:
Ja już nawet nie wklejam bo czego się nie dotknę i przyjrzę dokładniej, to po prostu "rwie się na strzępy". :(

Zapraszam do dyskusji może Państwo wniesiecie troszkę więcej optymizmu.
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Leki, leczenie, zdrowie na receptę i powiązane tematy

Post »

To nie zabrzmi optymistycznie. Zachorować w obecnych czasach, zwłaszcza przewlekle, to jakaś masakra - widzę to, patrząc na swoich rodziców w podeszłym wieku i różnych znajomych. Tak więc - najlepsze, co można zrobić - to przestać chorować - inaczej przyjdzie, za przeproszeniem, zdychać, ponieważ prawdziwe leczenie jest już wyłącznie dla bogaczy. Reszta ludzi - to tylko krowy dojne do wpłacania składek ZUS ;:14
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1084
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Leki, leczenie, zdrowie na receptę i powiązane tematy

Post »

Minister zdrowia obiecał, że zmniejszy kolejki do lekarzy. Do okulistów już zmniejszył :twisted: :
Minister zdrowia chce, by NFZ płacił za usuwanie zaćmy tylko wtedy, kiedy choroba jest już bardzo zaawansowana. Reszta chorych ma sama ponieść koszty operacji.
Okuliści szacują, że jeśli minister zdrowia nie zmieni stanowiska, to połowa z 493 tys. chorych zapisanych dziś w kolejkach do usunięcia zaćmy z nich wypadnie.
Pacjenci będą musieli iść na zabieg prywatnie albo czekać, aż choroba się u nich rozwinie.
(...)To tak, jakby leczyć raka dopiero wtedy, kiedy wystąpią już przerzuty. To rozwiązanie jest fatalne dla chorych, bo im później robi się operację, tym więcej jest powikłań - komentuje jeden z okulistów.

(...)Nieleczona zaćma może nawet doprowadzić do ślepoty. Dzieje się tak, kiedy zmętniała soczewka nabrzmiewa i w końcu pęka. Wzrasta wówczas ciśnienie wewnątrz gałki ocznej i dochodzi do uszkodzenia nerwu wzrokowego.
"Pomysł" ma wejść w życie od stycznia przyszłego roku.
Teraz minister obiecuje, że weźmie się za chorych na nowotwory...
pozdrawiam Ewa
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Leki, leczenie, zdrowie na receptę i powiązane tematy

Post »

Administrator pisze:Wszystko na ten temat leków, leczenia, zmian na lepsze lub gorsze w aptekach, co boli nas lub denerwuje a co budzi nadzieję ?
Co Wam się podoba a co nie , co można polepszyć , na co zwrócić uwagę by żyło się nam "naprawdę" lepiej ? :roll:
Ja już nawet nie wklejam bo czego się nie dotknę i przyjrzę dokładniej, to po prostu "rwie się na strzępy". :(

Zapraszam do dyskusji może Państwo wniesiecie troszkę więcej optymizmu.
Przyczyna chorób jest w Duszy, ludzie nie dlatego chorują że pożywienie jest niezdrowe czy pojawiają się różne wirusy czy bakterie, bez wirusa nie było by życia, on transformuje i przekształca organizmy.
W ciele fizycznym odbija się stan Duszy człowieka, ludzie będący w równowadze i harmonii wewnętrznej nie potrzebują pomocy lekarza czy leków bo ich organizm sam transformuje i zwalcza jednostki chorobowe.
Oczywiście medycyna i farmacja powinna służyć ludziom i pomagać zagubionym, słabym, ale należy pamiętać że prawdziwe uzdrowienie przychodzi od Boga a reszta to tylko dodatki wspomagające zdrowie.
Najłatwiej winnych szukać w świecie zewnętrznym a nie w swoim sercu.
W ostatnich kilkudziesięciu latach mieliśmy bardzo szybki rozwój technologii, próbowano na wszelkie sposoby ludzi odciągnąć od Boga, skupiano się tylko na człowieku fizycznym, zaspokajaniu potrzeb ciała, zapominając o Duszy.
Można powiedzieć że psychologia i socjotechnika zastępowały człowiekowi Boga a teraz pojawiają się tego owoce.
Pozdrawiam
and777
Myśl stwarza doświadczenie i rzeczywistość
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Leki, leczenie, zdrowie na receptę i powiązane tematy

Post »

Niedawno była sprawa w Sądzie, dotycząca rodziców, leczących dziecko głodówką, zalecaną przez wioskowego uzdrawiacza. Zanim pójdziesz do szamana, wstąp do lekarza, pomimo stanu medycyny.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Leki, leczenie, zdrowie na receptę i powiązane tematy

Post »

Ciąg dalszy naszego horroru
Gdzie dwoch się bije tam trzeci - nie otrzyma pomocy
skandal i chaos ...
http://fakty.interia.pl/polska/news-nrl ... Id,1583220#

Polecam też KOMENTARZ do tego ~specjalista -


Jestem lekarzem specjalistą ? podobno nie konowałem. Kolejka pacjentów do mnie ? wolne terminy są od połowy czerwca b.r. Mam pytanie do pana ministra Bartosza i poległych mu urzędasów co wzięli już premie za bubel prawny pt. karta onkologiczna. Kiedy mam przyjąć tych dodatkowych pacjentów z podejrzeniem nowotworu ? jak się zgłosi dwóch, trzech a może więcej przy okienku rejestratorki rano ? bo pracuję od 8:00 do 15:35 (norma unijna) i ani minuty dłużej ? bo jakbym wystawił receptę pacjentowi o 15:36 to ukarze mnie finansowo nfz ! (tak tak moi drodzy pacjenci ? tak to działa). Mam wyprosić z kolejki ludzi co dojechali do mnie 20 i 30 ?ci kilometrów i czekali ze 3 miesiące albo i dłużej ? w kolejce żeby się dostać ? bo są lżej chorzy? ?? I co mam im kazać przyjść za 6 m-cy ? a jak sytuacja się powtórzy to znów ich nie przyjmę po co mam powiedzieć ?przyjdź pan za 6 m-cy - albo z nowotworem - to będzie szybciej??? Ko mi zapłaci za czas wystawienia 4 ?ech stron karty onkologicznej ? próbnie zajęło mi to ok. 50 minut (!) ? jak dojdę do wprawy do może będzie szybciej ? jakieś 20-30 na jednego pacjenta (!)nie licząc innych bzdurnych druków z ZUS-u, KRUS-u, NFZ-tu, zaświadczeń o chorobie przewlekłej raz na rok (chociaż pacjent leczy się już z 10 lat!) ? a miało ich nie być ! Panie ?gwiazdor? mediów Arłukowicz ? weź pan już te kilkadziesiąt tysięcy odprawy i odejdź?.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-nrl ... ign=chrome
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Leki, leczenie, zdrowie na receptę i powiązane tematy

Post »

Wprowadzono skierowania do okulisty. Mam przewlekłą chorobę oczu i muszę chodzić na badania oczu raz na kwartał. Teraz zamiast do jednego okulisty muszę jeszcze wcześniej udać się po skierowanie do rodzinnego. Nie dosyć, że podwoją się koszty mojego leczenia to jeszcze zwiększą się kolejki do rodzinnego. Być może część pacjentów zdenerwowana procedurami zacznie leczyć się prywatnie. Okulista będzie miał mniej pacjentów, ale i tak niektórzy już dziś się nie przemęczają.
Wracając do mojej choroby dopiero po kilku latach chodzenia do różnych okulistów stary profesor trafnie ją zdiagnozował. Jak lekarz rodzinny będzie mógł trafnie ocenić trudne przypadki ?
gothi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 31 maja 2011, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Leki, leczenie, zdrowie na receptę i powiązane tematy

Post »

?Ma pan minister sukces?? Lekarka obnaża strategię rządu.
Wstrząsający list ws. protestu lekarzy



W związku z protestem lekarzy, w internecie błyskawicznie rozchodzi się dramatyczny list lekarki rodzinnej z 30-letnim stażem w jednej placówce. Apelując o rozesłanie treści listu do jak największej grupy osób, lekarka podkreśla, że cała sprawa protestu Porozumienia Zielonogórskiego została sprowadzona do nadmiernych żądań finansowych, braku odpowiedzialności i krzywdzenia pacjentów. Tymczasem do debaty publicznej nie dopuszczono wcale lekarzy,a o tym, jakie są ich żądania i oczekiwania ?wypowiadał się autorytatywnym głosem przedstawiciel PO?.

- Bardzo poważnym problemem POZ (myślę, że nie tylko) są starzejący się lekarze. W województwie opolskim średnia wieku lekarza pracującego w POZ przekroczyła 57 lat. Gdyby w tej chwili z systemu odeszli emeryci to system by się zawalił. Młodych kształcących się lekarzy jest niewielu. (...) Ja miesięcznie przyjmuję ponad 1200 pacjentów. Średnio 50-70 osób dziennie. Zdarzają się dni gdzie tych pacjentów przyjmuję i 100. Każdego roku dochodzi nowa praca. Część jest widoczna dla wszystkich bo większą część czasu patrzę w monitor i stukam w klawiaturę. Dużej części państwo nie widzicie. Skraca się czas poświęcony na kontakt z pacjentem a wydłuża czas biurokratyczny. Lekarze i tak nie są w stanie prowadzić kartotek w sposób zgodny z przepisami i bezpieczny dla siebie, bo starają się wypełnić swoje podstawowe zadanie leczenia pacjentów ? czytamy w liście.

Autorka listy podkreśla, że w nowej umowie jest kilka ?niemożliwych do przyjęcia zadań?. Lekarka jednoznacznie stwierdza, że jest ona ?skierowana przeciwko pacjentom? i stawia pacjentów i lekarzy przeciwko sobie. Okazuje się, że już po pobieżnej lekturze treści zawartych w nowej umowie pojawiają się liczne kontrowersje.

- Pierwsza sprawa - pakiet kolejkowy. Wszystkiego nie wiem, ale to do czego doszłam jest bulwersujące. Lekarz endokrynolog jak wszyscy wiedzą leczy najczęściej choroby tarczycy. W nowej umowie to lekarz POZ będzie zobowiązany do leczenia niedoczynności tarczycy. Wszyscy państwo, którzy jesteście pod kontrolą poradni endokrynologicznej, teraz wrócicie do POZ. Lekarz nie będzie mógł państwa skierować do specjalisty. Rozwiązany problem kolejki u endokrynologa? Ma pan minister sukces? Łagodny przerost gruczołu krokowego też w gestii lekarza POZ. Zniknie kolejka do urologa? Takich jednostek chorobowych wrzuconych do POZ jest więcej. Na wykonanie tych zadań lekarz POZ nie dostaje żadnych dodatkowych pieniędzy, a minister może zaoszczędzić na wykupieniu tych wizyt u specjalistów. Tyle że specjaliści mieli wykupioną konkretną ilość wizyt a my nie mamy limitu. Przyjąć należy wszystkich pacjentów ? tłumaczy w liście lekarka.

Podkreśla ona, że nie jest w stanie zagwarantować bezpiecznych dla pacjentów przyjęć i badań w przypadku, gdy lekarze pierwszego kontaktu będą mieli aż tylu pacjentów.

- Niestety nie potrafię już w sposób bezpieczny dla pacjentów przyjmować większej ilości ludzi. Liczni moi koledzy mają już przyjmowanie na godzinę. Pacjent endokrynologiczny na kontrolnej wizycie będzie musiał zająć 30 minut tak jak u specjalisty. Już ostatnio pojawiły się kłopoty gdzieniegdzie z dostaniem się do lekarza w dniu rejestracji. Niestety teraz obejmie to już wszystkie praktyki. (...) Co zrobić z pacjentami potrzebującymi zwolnienie do pracy. Z nagłymi zachorowaniami. Ludźmi z wymiotami, biegunkami, bólami, gorączkami. Nie potrafię w sposób uczciwy w stosunku do pacjenta przyjąć na siebie nieskończonej ilości zadań i przejąć pacjentów moich kolegów specjalistów tylko po to by minister miał wyborczy sukces ? czytamy w treści listu.

Lekarka wyjaśnia również co w praktyce oznaczać będzie umowa bezterminowa. Okazuje się, że umowę tę bez jakiejkolwiek konsultacji może zmienić aneksem NFZ, natomiast lekarz może ją jedynie wypowiedzieć. Lekarka obawia się, że wszystko to doprowadzi do zantagonizowania środowiska lekarskiego i pacjentów.

- Będzie można do POZ wrzucać wszystko co się nie zmieści gdzie indziej. My staniemy się pierwszą twarzą NFZ w opozycji do pacjenta. Sami już niewydolni będziemy tak jak teraz dostawać nowe zadania i nasza niemożność wykonania zadań będzie uderzała w pacjentów ? przewiduje lekarka.

Sporo kontrowersji budzi również kwestia pakietu onkologicznego.

- W mojej praktyce mam w ciągu roku od 7-10 wykrytych pierwszorazowych zachorowań na nowotwór. Z tego 1-3 pacjentów to tacy, którzy nigdy nie byli wcześniej u lekarza i przychodzą w stanie zaawansowanym. Wielokrotnie tych kieruję od razu do szpitala bo są w złym stanie i wymagają natychmiastowego leczenia. Oni też zawsze byli przyjęci od razu, najczęściej na internę. Kilka pacjentek to pacjentki z nowotworami piersi i narządów rodnych. Tutaj swoją rolę jak dotąd widzę na wpajaniu pacjentkom konieczności wizyt u ginekologa i namawianiu na badanie piersi. System działa. Zostaje więc kilku pacjentów z pozostałymi nowotworami. Skupię się na nowotworach jelita grubego. Przez kilka lat funkcjonowało przesiewowe badanie kolonoskopowe i to dawało rezultaty. Za rządów ministra Arłukowicza to zostało zaniechane, albo mocno okrojone. Fakt, że moi pacjenci nie mają do tych badań dostępu. Pozostaje planowana kolonoskopia. Większość placówek ma wykupione przez NFZ to badanie bez znieczulenia. Bardzo bym chciała zobaczyć twarz ministra po wykonaniu tego badania bez znieczulenia. Jeżeli rak jelita grubego daje jednoznaczne objawy to często jest już za późno na pełne wyleczenie. Jest to więc wyjątkowy wyścig z czasem. (...) Dotąd dawałam skierowanie na kolonoskopię. U większości pacjentów były polipy, które lekarze od razu usuwali. Wszyscy Ci pacjenci to potencjalni chorzy na raka. Radość z wyleczenia i uniknięcia tragedii. Teraz spośród tych pacjentów mam wybrać lepszych i dać im zieloną książeczkę. Wszystkim nie mogę. Jeżeli nie dam komuś u kogo, w trakcie stania w jeszcze dłuższej kolejce, rozwinie się rak to pacjent będzie miał żal do mnie a nie do ministra, a ja będę musiała z tym żyć ? tłumaczy lekarka.

Autorka wstrząsającego listu ujawnia, że w pakiecie onkologicznym na pierwszym miejscu jest statystyka, a nie dobro pacjenta. Okazuje się, że ?zielonej książeczki? nie będzie można dać wszystkim, którzy faktycznie będą jej potrzebowali.

- Dlaczego nie mogę dać wszystkim? Bo muszę mieć trafienia! Trafienia to jest określenie ministra na pacjenta z chorobą nowotworową. Wydam 30 książeczek Pacjent przejdzie diagnostykę i teraz oceni moją pracę urzędnik. Jeżeli będę miała 0-1 trafienia to zostanę skierowana na karne szkolenie a za wykonaną pracę mi nie zapłacą. Czyli badając w kierunku choroby nowotworowej 30 pacjentów nie znajdę u nikogo rozwiniętego raka to będę ukarana szkoleniem i finansowo. Teraz badam nawet stu ludzi, żeby wykryć u jednego raka. Moja sytuacja się poprawi jeżeli będę miała 2 trafienia dostanę wtedy 20 złotych i nie będę karana upokarzającym szkoleniem. Ta kwota rośnie i przy stosunku jedno trafienie na pięć sięga ponad 100 złotych. Cały czas cytuję umowę! Staniemy więc z pacjentem po przeciwległej stronie - on będzie się cieszył, że nie ma raka, ja będę miała poważny problem. Będę więc unikała zielonych książeczek jak ognia, albo wydam je wszystkim.
Jeżeli nie wydam to minister wygrał, bo lekarze są źli i nie chcą pracować, jak wydam to nie wytrzymam finansowo (bo za tą diagnostykę zapłacę z puli POZ) i dołożę do pracy kolejne wypisywanie książeczek, sprawozdań. Wydłuży się więc kolejka pacjentów u mnie. Wąskie gardło w postaci zbyt małej ilości zakontraktowanych kolonoskopii pozostaje. Tyle, ze teraz za to odpowiadam ja nie minister ? tłumaczy autorka listu.

Spore problemy są również z systemem EWUŚ.

- Dwa razy w tygodniu trafia się pacjent, który EWUŚ wyświetla w kolorze czerwonym ? pacjent nieubezpieczony. W większości są to pacjenci, którzy mają ubezpieczenie i faktem, że świecą na czerwono są oburzeni. Teraz pacjent wypisuje oświadczenie, że jest ubezpieczony i my przyjmujemy takiego pacjenta nieodpłatnie. NFZ płaci za takiego pacjenta. Teraz NFZ przestaje płacić za pacjentów świecących na czerwono (w mojej praktyce 11%). Czyli jak pacjent świeci na czerwono i wypisze nam oświadczenie, to za jego leczenie i wizytę nie zapłaci nikt. Pieniądze zostają w funduszu. Kolejna oszczędność ministra. Takich pułapek jest więcej a list i tak zrobił się długi. Jest to jednak nasza wspólna sprawa - pacjentów i lekarzy ? podkreśla lekarka.

Autorka listu przewiduje, że jeśli nic się nie zmieni, a pracy w POZ nie będą chcieli wykonywać młodzi lekarze, to już za pięć lat w służbie zdrowia nastąpi poważny kryzys, którego konsekwencje będą tragiczne w skutkach.

- W tym roku mija 30 lat mojej pracy i zawsze byłam po stronie pacjenta, bo sama też jestem pacjentką i to z wiekiem coraz częściej i boleśniej. Ministrowie się zmieniają a ja od 30 lat o 8.00 wołam proszę (teraz parę minut później bo ładuje się komputer). Tej pracy nie chcą wykonywać młodzi lekarze i jak nic się nie zmieni, to po pięciu latach nastąpi poważny kryzys w służbie zdrowia na poziomie POZ. Wtedy obecny minister będzie już miał inną posadę równie prestiżową i pozbawioną osobistej odpowiedzialności jak teraz, ale my zostaniemy na dole, pacjenci i lekarze. (...) Dlaczego inni podpisali? My nie podpisaliśmy, i jakie mamy kłopoty, a strach pomyśleć co nas czeka. Straszą nas przez telefon, jeżdżą do prywatnych domów. Ruszyły zmasowane kontrole. Nagonka bezpardonowa w mediach. Kłamstwa, półprawdy, wyrwane z kontekstu słowa. Ja się boję bardzo i nie dziwie się, że inni też się boją. Tylko zwarta grupa może się przeciwstawić. Jeżeli my przegramy to tak naprawdę przegrają pacjenci ? kończy list lekarka z 30-letnim stażem.
cytat z http://niezalezna.pl/62992-ma-pan-minis ... tu-lekarzy
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Leki, leczenie, zdrowie na receptę i powiązane tematy

Post »

and777 pisze: Przyczyna chorób jest w Duszy, ludzie nie dlatego chorują że pożywienie jest niezdrowe czy pojawiają się różne wirusy czy bakterie
Powiedz to CUDakom (chorym na WZJG (CU), chorobę Crohna (CD) itp. itd.), że ich pożywienie jest super, bakterie nie mają znaczenia a zabija ich małe poczucie zadowolenia i harmonii...
To jest ogrom młodych ludzi! Bardzo młodych - pełnych optymizmu, wiary w przyszłość, z pasjami, jeszcze nie zniszczonych przez życie i nie zgorzkniałych. I nagle - buch! Koniec marzeń.

Ale to tak przy okazji.
Chciałabym się natomiast dowiedzieć, czy zachodzą jakieś zmiany w dziedzinie służby zdrowia. Coś sie polepszyło, pogorszyło, zmieniło?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Leki, leczenie, zdrowie na receptę i powiązane tematy

Post »

Zmian na lepsze nie widać. Ktoś pisał o skierowaniu do okulisty w innych przypadkach jest to samo. Np. masz skierowanie na gastroskopię, po badaniu odbierasz wyniki i lekarz, który ci je wydaje mówi: "trzeba zrobić jeszcze dodatkowe badanie" i tu pacjent ma 2 opcje (gastrolog nie może dać skierowania na te badania, daje tylko pacjentowi kartkę z informacją co trzeba zbadać):
1. zrobić badanie na własny koszt i najlepiej potem leczyć się prywatnie
2. Iść do lekarza rodzinnego po skierowanie na badanie, gdy wyniki wpłyną do lekarza rodzinnego ponownie go odwiedzić by dostać skierowanie do gastrologa, u którego oczywiście zapisać się w kolejkę
Dorota
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Leki, leczenie, zdrowie na receptę i powiązane tematy

Post »

Nie ma co, żeby chorować w naszym wspaniałym Kraju trzeba mieć zdrowie :roll:
Pół biedy, jeżeli jest się młodym i na chodzie.
Cała bieda, kiedy jest się starym i na nic już nie ma siły.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Floro - Fob
200p
200p
Posty: 312
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miastko (woj.pomorskie)

Re: Leki, leczenie, zdrowie na receptę i powiązane tematy

Post »

Znam takich cudaków co mówią ,,olaboga trujo nas tym fluorem w wodzie i paście" a czy wiedzą, że w dwoch filiżankach herbaty jest dzienna dawka fluoru? Mówią ,,czemu oni wszędzie odrzucają kwasek cytrynowy, on powoduje raka. Ten w owocach jest dobry, ale sztuczny nie". Związek ten nie ma struktur prawo i lewo skrętnych ani też specjalnej budowy.
Większość takich osób to małokompetentne (nie urażając nikogo) i mało wiedzące jednostki, bez wykształcenia i nie ,,skorumpowane" bo tylko oni mogą mówić, to co myślą ".
Pozdrawiam serdecznie :wit
Pozdrawiam, Tomek :wit
,,Warzywnik Floro-Foba" czyli warzywa Tomka <--- kliknij :D
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Leki, leczenie, zdrowie na receptę i powiązane tematy

Post »

No to jedz z plastików i wysokoprzetworzone, albo syntetyczne 'produkty identyczne z naturalnymi'.
Smacznego - i celowo nie mówię 'na zdrowie' 8-)

Gdyby jedzenie było wartościowe, to te wszystkie suplementy diety można by było do kosza wyrzucić.
A tak się dziwnie składa, że i na tym i na tym ktoś zarabia.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”