Depresja

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Depresja

Post »

Błąd, w negocjacjach, mediacjach itd nie używa się pewnych słów "kluczy". W zależności jaki mamy cel rozmowy. Koncentrujesz się na wywodach, zapominasz po co piszemy w tym wątku i że czyta to wiele osób. Co do całości, można napisać stronę pozytywnego tekstu, a jednym słowem zmienić go w negatyw. Ot, i tyle o relacji słowa do całości.
Dla wszystkich wskakujących do wątku, samych ;:3 ;:3 ;:3

Na marginesie: popatrzmy sobie na emotikonki użyte w powyższych wpisach. Słowa "klucze" - emotikonki "klucze" :tan
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Depresja

Post »

Ale choroba to nie mediacje. Choroba wymaga leczenia.

Od 4 lat mam rozpoznaną i zdiagnozowaną depresję. I zaburzenia odżywiania. I leczę się. Najpierw prywatnie, teraz na nfz.

U mnie jak tylko bylo lepiej dochodził kolejny cios. Zmienuajacy się lekarze i psycholodzy jak to w nfz. W końcu depresja uniemozliwila mi prace. Teraz jestem na 3 miesięcznej terapii na oddziale dziennym szpitala psychiatrycznego.

Cdn bo wlasnie jadę na grupę. Wrócę tu wieczorem.
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Depresja

Post »

Do lekceważenia depresji przyczyniają się 2 rzeczy:

- nadużywania słowa depresja. Każde pogorszenie samopoczucia, trudności i słyszymy... mam deprechę

- wstyd przed leczeniem psychiatrycznym. Bo do psychiatry idą tylko wariaci i psychole

Warto zacząć od psychoterapeuty. Psycholog to każdy absolwent psychologii. Psychoterapeuta ukończył psychologię i długi i trudny kurs obejmujący swoja własną terapię. Ma tez nad sobą doświadczonego supervisora. Naprawdę jest różnica i mówię to z własnego doświadczenia.

mówienie weź się w garść, ogarnij się to jak mówienie człowiekowi bez nogi żeby wstał i pobiegł. To powiedział psychiatra w programie o depresji.

Depresja to poważna choroba, wiele osób traktuje ją jako lenistwo i fanaberie. Bieganie pomoże na obniżenie nastroju ew. Depresje sezonowa. Chory na depresję nie ma siły żyć a co dopiero biegać.

Chętnie pomogę osobom chorym lub rodzinom. Podpowiem.
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Depresja

Post »

obita pisze:Nic tylko pogratulować czytania ze zrozumieniem ;:180 Czyta się2 całość nie poszczególne słowa/zwroty ;:14




Użytkowniczka o nicku patka93, to obita,
która miała kłopoty z logowaniem w swoim poprzednim nicku.
bab...
Widzisz Patrycjo, gdybyś nie zmieniła nicku, myślę, że nasza wcześniejsza rozmowa przebiegła by inaczej ;:108 Ale z tego co napisałem nie wycofuje się :tan
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Jak pomóc osobie w depresji?

Post »

Mam znajomego na portalu społecznościowym. Nie znamy się dobrze, dzielą nas tysiące kilometrów i pewnie też trochę różnice kulturowe, jednak widzę, że bardzo źle się dzieje w jego życiu. Przez ostatni rok walczył z problemem zdrowotnym, uniemożliwiającym mu wykonywanie zawodu, o którym marzył i który studiował. Miesiąc temu ostatecznie cofnięto mu pozwolenie na wykonywanie zawodu. Załamał się strasznie. Do tego doszły problemy sercowe - zerwane zaręczyny. Chyba bierze jakieś antydepresanty przepisane przez lekarza, ale ja nie widzę żadnej poprawy. Publikuje strasznie smutne i ponure wiersze albo własne sentencje o pożegnaniu, zachodzie słońca i zachodzie życia człowieka, że chciałby wrócić do łona matki... Przygnębiające, że aż mi samej chce się płakać. Zamknął się w sobie i bardzo ciężko jest się z nim porozumieć. Odpisuje półsłówkami. Po prostu cień człowieka, jakim był kiedyś. Ewidentnie bardzo cierpi. Nie wiem, jak mu pomóc. Chciałabym jakoś, ale brakuje mi pomysłów. Raczej nie jestem dobrą terapeutką. Nigdy sama nie przeżywałam podobnego stanu i jestem raczej mało emocjonalną osobą. Macie może jakieś sugestie, jak pomóc osobie będącej w takim stanie?
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Depresja

Post »

Ciężka sprawa, bo- często leki antydepresyjne nie likwidują objawów, a wręcz nasilają.
I tak po prawdzie bez dotarcia do przyczyn depresji to trudno ją wyleczyć.
Przyczyn może być przynajmniej dwie, bodziec psychiczny albo fizjologiczny,
wynikający z kolei też z różnych przyczyn, chorobowych, żywieniowych.
Brak jakichś mikroelementów.

Jak ktoś chce wrócić do swego, że tak powiem początku, to .....ciężka sprawa.
Zupełnie zatracił sens swego życia i nie widzi już wyjścia z tej sytuacji
i nie wiem czy drugi człowiek będzie umiał dotrzeć do kogoś takiego, bez odrobiny dobrej woli chorego.

A tak po prawdzie to ja uważam z uwagi na swój światopogląd, że tylko Pan Bóg może człowiekowi pomóc.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Makunia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 maja 2018, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Depresja

Post »

Czytałam ostatnio, że nawet jelita mogą być przyczyną depresji, czyli chyba jakieś złogi, złe odżywianie, ogólnie zła praca jelit też ma odbicie w samopoczuciu.
palat
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 24 cze 2018, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Depresja

Post »

Odnośnie związku pracy jelit z depresją to też dużo mówi się o roli mikrobioty jelitowej, czyli głównie bakterii żyjących w jelitach, pomagających nam w trawieniu i wydzielających różne substancje aktywne.
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Depresja

Post »

Antydepresanty mogą pogłębiać objawy depresji tylko na początku. Potem - jeśli dobrze dobrane leki - zaczynają pomagać. Depresja to nic innego jak chemia mózgu. A właściwie zaburzenie jej.
Ciekawe, że jak wątroba nie działa jak trzeba, to każdy leci do lekarza. A depresja ma sama przejść.... :roll:
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
piotrbogusz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 paź 2018, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Depresja

Post »

Depresja to choroba i nie pomogą na nią nawet najlepsze roślinki. Pomoc psychologa + oswojenie tematu z rodziną. Tylko tak da się wyleczyć depresję. Trzeba umieć odróżniać chwilowy dół od poważnej choroby
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Depresja

Post »

Jakie ciekawy wątek, do dziś nie wiedziałam, że istnieje.

I jaki bliski mi temat, niestety i to od lat...

A pytania z pierwszego postu - jak dla mnie za trudne, żeby ot tak odpowiedzieć, bo w przypadku prawdziwej depresji, jako choroby, a nie jako określenia zwykłej chandry, jak to powszechnie bywa - ciężka sprawa.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”