Komunia w domu

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Komunia w domu

Post »

Czeka mnie przygotowanie przyjęcia komunijnego na ok. 30 osób - jakieś pomysły??

-- Wt, 28 marca 2017, 10:32 --

Tradycyjnie będzie rosół z makaronem. Jakaś przystawka? Drugie to ziemniaki, ale co do nich?
Beata
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Komunia w domu

Post »

Polecam pieczonego indyka, jego mięsko jest mało tłuste, więc podajemy go z sosem grzybowym. Do tego albo surówka na zimno z tartej czerwonej kapusty (jogurt, majonez, łyżka musztardy, sól, pieprz), lub gotowana czerwona kapusta na ciepło. Do tego, do smaku indyka jadamy plastry ananasa lub brzoskwinie.
Takie danie robimy na bardziej odświętne obiady :)
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Komunia w domu

Post »

Tarta czy szatkowana cienko ta kapusta?
Beata
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Komunia w domu

Post »

Dziewczyno, na robisz się, umęczysz. Nasprzątasz i jeszcze przecież do kościoła nabiegasz.Nie myślałaś, by chociaż wziąć katering?
Wiem, co mówię, bo rok temu to przerabiałam. Ale u mnie ciasno i 3dzieci na głowie. Dom do góry nogami, a po imprezie fura sprzątania i zamrażania jedzenia, które zostało. Bo przecież trzeba zrobić, by na pewno nikomu nie zabrakło.
To tak, nieśmiało, żebyś mnie źle nie zrozumiała. Popytałabyś po znajomych, na pewno ktoś ma wypróbowaną firmę kateringową.
Ale może są mądrzejsi ode mnie i nie naszykują tyle co ja ;:131. A koszty prawie te same...
Następne komunie-albo w lokalu(w pobliżu w sumie tylko 1,więc nie wiadomo czy się uda), albo z kateringiem chociaż. Spokojna głowa.
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Komunia w domu

Post »

jola1313 ja swoją Komunię (a właściwie swoich dzieci) robiłam w domu (ok. 40 osób). Jakoś nie wspominam tego źle. U mnie impreza w domu to często taka ilość osób. Organizacyjnie dam radę, szukam tylko pomysłów co teraz jest w modzie do jedzenia.
Beata
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Komunia w domu

Post »

Beatko, tarta ta kapusta :)
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Komunia w domu

Post »

Ok. Jak uważasz. Chciałam dobrze. :D
reczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 5 kwie 2017, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Komunia w domu

Post »

moja komunia też była w domu i to ma swój urok. U mnie zawsze były kluchy śląskie, chyba jakaś rodzinna tradycja. Proponowałabym też pierś z kurczaka w miodzie i musztardzie. Albo schaby w płatkach owsianych i skrzydełka w miodzie. U mnie w rodzini wszyscy pałaszują ze smakiem
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Komunia w domu

Post »

Na ostatni ludniejszy obiad robiłam roladki z piersi indyka. Nadzienie według gustu, pieczarkowe, warzywne, z mięsa wieprzowego dla wyjątkowych mięsożerców. Do tego mogą być kasze, ziemniaki w różnej formie, ostra sałatka z czerwonej kapusty, a dla dzieci marchewka z groszkiem.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Komunia w domu

Post »

Ja zaangażowałam mamę i siostrę do pomocy. Mama usmażyła mi pyszne schabowe i upiekła w piekarniku udka z kurczaka. Była też potrawka, czyli gotowany kurczak z rosołku w sosie cytrynowym z gotowana marchewka puree i z gotowanym ryżem.
Była też zielona sałata z sosikiem cytrynowym ( sok z cytryny, cukier, odrobina soli, oliwa lub olej)
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Komunia w domu

Post »

Dziewczyny, sam obiad czy potem coś na gorąco?
Beata
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Komunia w domu

Post »

U mnie był obiad, potem kawa i tort oraz lody, a potem kolacja, ale oprócz grzanych kiełbasek, kolacja była na zimno (platery, wędliny, sałatki).
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8509
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Komunia w domu

Post »

Rok temu na takiej imprezie jadłam pieczone piersi z kurczaka w zupie cebulowej .Jak dla mnie
pyszne .Zupa cebulowa stanowiła miękką panierkę a mięsko było wilgotne i delikatne. Cała
tajemnica tkwi w wykonaniu ,niby przepis dostałam , ale daleko mi do ideału . ;:131
Ludzie robią tez tak karkówkę , ja jeszcze nie próbowałam . Mięso nie pływało w sosie ,tylko
w formie kotleta .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”