Owoce pigwowca i co dalej???

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irlandia 3
200p
200p
Posty: 291
Od: 10 mar 2012, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko-Mazury

Owoce pigwowca i co dalej???

Post »

Uzbierałam ze swojego krzaczka trochę owoców. Zamierzam zrobić drzem z dodatkiem jabłek(dużej ilości jabłek(6-8 kg)Ten drzemik przeznaczę jako dodatek do herbatki i ciast. A zamierzam zrobić tak:
Poprzekrajam na połóweczki. Do tej pracy pomocny będzie mąż, bo owoce są twarde. Ja wydrążę nasionka.
A potem postąpię jak HM ;:219 ;:333 leniwa gospodyni. Wszystko zmielę w robocie używając tarki buraczkowej (czyli jarzynowej).Inni podpowiadają,że dobrze jest również w maszynce do mięsa z sitkiem o dużych oczkach.Co o tym myślicie?
Potem to już tylko dużo cukru i smażonko. Osobno jabłuszka-obrane. Osobno pigwowiec. W ostatnim etapie smażenia mieszam wszystko razem i wrzące do sloiczków. Zakręcam-odwracam i woala.

Obrazek

Jest również bardzo pomocna ta strona.Brawo dla użytkowników,

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?p=3198#p3198
Irena z Giżycka-Mazury
Moja pasja Rhododendrony
Kupię , sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=62638" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Pigwa i co dalej???

Post »

Dla ścisłości to są chyba owoce pigwowca?
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
irlandia 3
200p
200p
Posty: 291
Od: 10 mar 2012, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko-Mazury

Owoce Pigwowca i co dalej?????

Post »

Aha...czyli mój post nie tyczy tego tematu
Irena z Giżycka-Mazury
Moja pasja Rhododendrony
Kupię , sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=62638" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Owoce pigwowca i co dalej???

Post »

Pozwoliłam sobie na małą korektę :)

Bo jednak owoce pigwowca- małe jabłuszka jak na Twoim zdjęciu są zupełnie inne od pigwy.
Pigwa nie ma tak silnego aromatu no i przede wszystkim botanicznie to inna roślina.

Jeśli chodzi o aromat to pigwowiec jest niezastąpiony i nawet niewielki jego dodatek uatrakcyjni dżem.
Doskonały jest z niego syrop do herbaty czy innych napitków zimową porą.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
irlandia 3
200p
200p
Posty: 291
Od: 10 mar 2012, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Giżycko-Mazury

Re: Owoce pigwowca i co dalej???

Post »

Tak .... wiedziałam,że to owoce z krzewu pigwowca.Jednak wszyscy mówią błędnie na owoce i nazywają ją pigwa....Nawet na bazarze sprzedają jako ...pigwa...czyli to brzmi (pigwowce ).....
Irena z Giżycka-Mazury
Moja pasja Rhododendrony
Kupię , sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=62638" onclick="window.open(this.href);return false;
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Owoce pigwowca i co dalej???

Post »

NALEWKA Z PIGWY:
1,5 kg. pigwy lub pigwowca - wypestkować i pokroić,
1 kg. cukru,
ułożyć warstwowo w słoiku kawałki owoców posypując cukrem, słój zakręcić, odstawić na 10 dni w ciepłym słonecznym miejscu, czasem potrząsać mieszanką.
Zlać sok i zmieszać w równych proporcjach ze spirytusem, znów odstawić na 6-8 tygodni. Przefiltrować , można dodać rum lub brandy i rozlać do butelek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”