Papryka ostra - zastosowanie,przepisy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
bobik000
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 17 lip 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Papryka ostra - zastosowanie,przepisy

Post »

Mam trochę papryki ostrej i nie wiem co z nią zrobić.Suszenie już odpada bo wysuszyłem wcześniej. Pomóżcie
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: co robic z papryka?

Post »

ja miałem ten sam dylemat...suszyłem skrajałem do potraw odrobinę...trochę pokroiłem w obrączki i pomroziłem do chińszczyzny...ale duuużo poszło w zalewę do marynowania na kilka sposobów...dziś właśnie kilku użyłem a stały od zeszłej jesieni...były pyszniejsze niż kiedykolwiek.
Awatar użytkownika
Eryk-kun
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: co robic z papryka?

Post »

niedobry - jaki smak mają marynowane papryczki ostre? W tym roku będę miał cayenne w dużej nadwyżce, ale obawiam się, że marynowane wciąż będą bardzo ostre.
"To, że nie mogę zmienić wszystkiego, nie oznacza, że nie powinienem próbować zmienić czegokolwiek".
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: co robic z papryka?

Post »

Bobik ja je kroję i zasypuję solą (nie za dużo), zostawiam na 24 h w przewiewnym miejscu, zlewam płyn a papryczki upycham do słoiczków i zalewam oliwą z oliwek, pasteryzuję 10-15 minut. Nie wiem jak smakują - nie próbowałam, ale mój mąż się nimi zajada, a on bez pikantnego to obiadu nie zje.
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Arcykot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 sie 2007, o 20:35
Lokalizacja: Kielce

Re: co robic z papryka?

Post »

hej
ja tez mam trochę papryki ostrej i nie wiem co z nią zrobić. Raczej wolałbym dodawać do sosów lub pieczonego kurczaka bo nie lubię bardo na ostro
Podpowiedzcie jak suszycie ? i czy może ktoś mieli ?
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: co robic z papryka?

Post »

moje były tak ostre, że językiem nie można było dotknąć świeżej przeciętej...aż naprawdę zatykało...ale w marynacie łagodnieją kilkakrotnie a i tak w sam raz "prądzik" mają...tyle, że już dużo słabszy i nie tak "gorzki". A co do suszenia to można na słońcu, ale w tym roku chyba nie za bardzo...można jak czosnek powiesić w kuchni byle nie zapleśniały...i można w suszarce na najniższej temperaturze...a na końcu dopalić i pokruszyć. Nie wiem jak inni ale ja po suszeniu trę albo w moździerzu przed użyciem albo do młynka XXL drewnianego napcham i kręcę...i zostawiam z pestkami oczywiście
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5842
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: co robic z papryka?

Post »

:wit Tula ,fajny przepis z tą papryczką w oleju z oliwek.Ja aż tal duz onie mam papryki ostrej ,ale na jeden sloiczek wystarczy,to zrobię.A pestki wyciągasz z niej ,czy razem z pestakami i na jaką szerokość kroisz papryczki.Ja mam te podłużne.
Asia
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: co robic z papryka?

Post »

Kroję na plasterki ok 8-10mm szerokie, razem z pestkami. Tylko te "dupki" wywalam.
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
maxmar123
500p
500p
Posty: 614
Od: 9 lis 2012, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: co robic z papryka?

Post »

Tula pisze:Bobik ja je kroję i zasypuję solą (nie za dużo), zostawiam na 24 h w przewiewnym miejscu, zlewam płyn a papryczki upycham do słoiczków i zalewam oliwą z oliwek, pasteryzuję 10-15 minut. Nie wiem jak smakują - nie próbowałam, ale mój mąż się nimi zajada, a on bez pikantnego to obiadu nie zje.
Witam, A w jaki sposób pasteryzuje się te papryczki?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy na ostrą paprykę

Post »

Słuchajcie nie wiem jak to się nazywa. Dostałem kiedyś słoiczek papryczki ostrej w formie pasty.Była razem z nasionami.Jako wspomagacz dodany jest ? chyba olej.
Orygianlny to produkt z kuchni węgierskiej.Szukałem tego po molochach różne były i z kuchni całego świata, węgierskiego niet.Robił ktoś to ;:88
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
BEATA55555
200p
200p
Posty: 393
Od: 22 wrz 2008, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przepisy na ostrą paprykę

Post »

Papryczki porządnie obsmażyć na oleju tak aby miejscami były aż prawie czarne(patelnia zwykła lub grillowa). Przygotować zalewę
1 szkl octu
4 szkl wody
2 łyżeczki soli
3 łyżki cukru
zalewę zagotować.
Do każdego słoiczka dodać: małą cebulkę pokrojoną, ząbek czosnku,1 ziele ang, 1 listek, 5 ziaren pieprzu, 0,5 łyżeczki gorczycy, można dodać koper, włożyć papryczki i olej ze smażenia. Zalać gorącą zalewą. Zapasteryzować.

Parówki z ostrymi papryczkami

Tym samym sposobem sposobem i te same proporcje zalewy i przypraw tylko więcej cebuli i do słoików dodać parówki pokrojone na 3 cm kawałki (te które są wędzone, bez gotowania surowe). Na 2-3 parówki jedna - dwie papryczki. Muszą stać w lodówce. Do jedzenia po minimum 3-4 dniach, najlepsze po tygodniu. NIE PASTERYZOWAĆ.

-- Wt 15 paź 2013 18:23 --

Papryczki porządnie obsmażyć na oleju tak aby miejscami były aż prawie czarne(patelnia zwykła lub grillowa). Przygotować zalewę 1 szkl octu
4 szkl wody
2 łyżeczki soli
3 łyżki cukru
zalewę zagotować.
Do każdego słoiczka dodać: małą cebulkę pokrojoną, ząbek czosnku,1 ziele ang, 1 listek, 5 ziaren pieprzu, 0,5 łyżeczki gorczycy, można dodać koper, włożyć papryczki i olej ze smażenia. Zalać gorącą zalewą. Zapasteryzować.

Parówki z ostrymi papryczkami

Tym samym sposobem sposobem i te same proporcje zalewy i przypraw tylko więcej cebuli i do słoików dodać parówki pokrojone na 3 cm kawałki (te które są wędzone, bez gotowania surowe). Na 2-3 parówki jedna - dwie papryczki. Muszą stać w lodówce. Do jedzenia po minimum 3-4 dniach, najlepsze po tygodniu. NIE PASTERYZOWAĆ.
Awatar użytkownika
BEATA55555
200p
200p
Posty: 393
Od: 22 wrz 2008, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przepisy na ostrą paprykę

Post »

Zapomniałam dopisać papryczki mają być w całości obsmażane i w całości dawane do słoików( tylko ogonek skrócić, tzw szypułkę zostawić).

-- Wt 15 paź 2013 18:33 --

Zapomniałam dopisać papryczki mają być w całości obsmażane i w całości dawane do słoików( tylko ogonek skrócić, tzw szypułkę zostawić).
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy na ostrą paprykę

Post »

http://www.hungaricum.pl/Eros_Pista_Ost ... _g-97.html
Ostry Stefek :lol: fajna nazwa i ogień w gembie
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”