Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Aguś dawno u ciebie nie byłam,a taki twój chlebuś chętnie bym zjadła,ale u mnie tylko ja lubię chlebki z ziarenkami,tylko dla siebie nie warto piec...
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Dziś zamykałam lato w słoiczki :wink:
Niesamowicie obrodziła cukinia, jemy ją na okrągło, mrożę w sporych ilościach, pokrojoną w kosteczkę dodaję do wielu sosów, gulaszy, leczo, jajecznicy, itp, a pokrojoną w plastry smażę w cieście naleśnikowym - placuszki pycha ;:167

Obrazek

Znalazłam u Dorotki przepis na ananasowy dżem z cukinii, dziś zrobiłam i jestem zachwycona.... coś pysznego..... zrobiłam z podwójnej porcji, a jutro będzie powtórka i znów będę robiła podwójną porcję ;:oj Za dżemikiem widać soki malinowo-jeżynowe :D
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=952

Obrazek
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Ładna kolekcja, a ta cukinia w plastrach po rozmrożeniu do czego Ci służy ?
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Kasiu moja rodzinka właśnie z ziarenkami najbardziej lubi, innych nie chce :D A ja mam ochotę dla odmiany zrobić jakiś puszysty i leciutki..... i pewnie taki w tajemnicy zrobię.... postawię Ich przed faktem dokonanym :;230

Elżuniu bardzo, bardzo się cieszę, że rodzince i gościom ciasto smakowało ;:167

Asiu z miodem na pewno będzie pyszny :D
Zupki z cukinii nadal nie zrobiłam :roll: ostatnio cały czas goście i robię takie bardziej mięsne dania, bo oni wszyscy niezupowi :wink: :lol:

Piotrku cukinię w plastrach smażę w gęstym cieście naleśnikowym. Bardzo lubimy takie placuszki. Smażymy też ją z cebulką i wbijamy jaja - taka jajecznica . Ja również czasami podaję smażone kawałki różnych kiełbas przykryte usmażoną cebulą z cukinią w pół-plastrach, powstaje taka fajna kołderka ....pyyyycha 8-) :lol:
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Ok, na próbę kilka zamrożę.
Natomiast do takiej jajecznicy jak piszesz warto na sam koniec dodać trochę ostrego sera.

8-)
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Aguś muszę zaznaczyć tak smakowity watek,bo ciagle go gubię :D
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Aguś tutaj się podziewasz, to mi smaka narobiłaś. Ja teraz też nabieram ochoty na gotowanie- taka pora- trzeba tłuszczyku na zimę nazbierać ;:306 . Niestety mi warzywniak tak nie obrodził jak Tobie(widziałam)- cukinię pokrojoną surową mrozisz czy blanszujesz. ? Oj będzie się działo - już mam kilka spisanych przepisów. Swoją drogą szkoda, że nie mam piekarnika na działce tam zupełnie inaczej mi się gotuje a piekłoby się pewnie super. Uwielbiam jesienią zapachy jak wracam ze spacerku z lasu lub działki, wchodzę do ciepłej chałupy a tu piękne zapachy się roznoszą - w bloku w mieście tego się nie odczuwa.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Piotrku o tak..... dodatek serka to świetny pomysł :D

Beatko, bardzo się cieszę, że zaglądasz do mojej kuchni ;:196

Dorotko faktycznie zbliża się jesień, więc i kuchenne klimaty bardziej kuszą 8-)
Cukinię mrożę surową :D
Masz rację, że na łonie natury każda pora roku ma swój bardzo charakterystyczny zapach :D Faktycznie szkoda, że nie masz piekarnika na działce, ale pewnie zamykasz lato w słoiczki ??? :D Namawiam na spróbowanie dżemu z przepisu Dorotki, jest wspaniały :D
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Agnieszko

Wiesz, kiedys wymyśliłem ser czosnkowy, ale ponieważ był półtwardy, a racej miękki, to nie nadawał się do tarcia, a jak się obsuszył , to l.zgorzkniał. Od tamtej pory zawsze czosnek łączę z tartym twardym serem, taka symbioza podnosi smak potraw.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Aguś w moim wątku znajdziesz przepis na pszenny chlebek z czosnkiem,on właśnie jest puszysty.Cukinię uwielbiam pod każdą postacią,chyba nawet wstawiałam przepis na sałatkę w słoiczki,bardzo dobra była.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Widać, że praca u Ciebie wrze. Zima super jest wyjąć i przypomnieć sobie lato. Ja robiłam dżem gruszkowy, pychota. I kompoty i sporo gruszek wydałam, bo bardzo obrodziła. Teraz jeszcze robię malinki w cukrze. A tak to już chyba nic.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Piotrku jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej produkcji serów ( i nie tylko) Jestem pewna, że każdy jest znakomity.... ale to wyższa szkoła jazdy.... ja to tylko twarożek robię 8-)
Czosnek podnosi smak wielu potraw, uwielbiamy go i bardzo dużo zużywamy :D

Kasiu widziałam przepis na Twój chlebek i na pewno go zrobię, ale na razie mam fazę na chlebki na zakwasie i na takie szukam przepisów :D
Ja na razie z sałatek zrezygnowałam bo u mnie nie idą. Jedynym wyjątkiem jest z ogórkó z curry i tylko taką robię :D
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kuchenne inspiracje AGNESS cz. 3

Post »

Justynko ja mam gruszę, która nie bardzo mi smakuje. Noszę się z zamiarem wykopania jej i posadzenia innej. Ale w tym roku i tak jakoś mało owoców. Dżemów nie robiłam, gruszki zawsze robię w syropie, z goździkami. Pyszne są do ciast i deserów i jako samodzielna przekąska, no i wspaniały pachnący soczek :D
Malinki uwielbiam w przetworach. Ja robię soczki i robiłam konfiturę do herbatki :D
Teraz u mnie wysyp jeżyn i zaczęłam je przerabiać, Na razie robiłam soki malinowo-jeżynowe i jeżynowe i chcę zrobić troszkę kompotów metodą Martusi koziorożca :D
heliofitka pisze: ...... jak wrócę, to na pewno pokuszę się o zrobienie cukiniowych dżemów.
Mam nadzieje, że do tej pory wstawisz przepis na ten pomarańczowy.
Iwonko oto przepis na dżemik w wersji, którą ja robiłam, na podstawie przepisu Dorotki, ale zmieniony :D

DŻEM POMARAŃCZOWY Z CUKINII

* 2 kg cukinii ( dyni)
* 4 pomarańcze
* 1 kg cukru
* 2 galaretki pomarańczowe
* sok z 2 cytryn

Cukinię zetrzeć na tarce jarzynowej.
Pomarańczki wyszorować, sparzyć . Obrać , usunąć białą skórkę, miąższ pokroić w małe kawałeczki.
Skórki z 2 pomarańcz dokładnie odkroić od białej części, pokroić w drobniuteńkie paseczki i dodać do cukinii.
Cukinię ( ze skórką pomarańczową ) dusić do całkowitej miękkości, aż zacznie się rozpadać, w połowie duszenia dodać posiekany miąższ pomarańczy.
Gdy cukinia będzie miękka dodać cukier, gotować, aż całkiem się rozpuści. Wlać sok z cytryny. Rozpuścić galaretki w odrobinie wrzątku ( ja zbieram sok z gotującej się cukinii i w tym rozpuszczam galaretki) i wlać do dżemu. Gorący dżem wlewać do wyparzonych słoiczków, odwracać do góry dnem.....i gotowe....Pycha :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”