Miód jaki,produkcja i inne tematy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ppawel5
50p
50p
Posty: 58
Od: 23 lip 2007, o 13:50
Lokalizacja: Poznań

Miód jaki,produkcja i inne tematy

Post »

CZeść!
:D
Będąc we (w ?) Włoszech kupiłem miód słonecznikowy. Ponieważ nie moge znaleźć na stronach internetowych "na co on jest" może ktoś z Was ma wiedzę lub doświadczenie w tym zakresie. Znalazłem różne miody i na jakie przypadłości może on być stosowany, lecz o nim niestety nie :( .
Bardzo dziękuję za info na ten temat :)
pozdr
Piotr Paweł
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Miód słonecznikowy polecany jest przy chorobach układu krążenia (miażdżyca), chorobach wątroby, stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, schorzeniach skóry.
Miód słonecznikowy obniża ciśnienie krwi, poprawia zaopatrzenie mięśnia sercowego w tlen, wyrównuje w organiźmie niedobory potasu.
W przypadku oparzeń (stosowany zewnętrznie) zapobiega tworzeniu się pęcherzy i związanych z nimi infekcjami.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
ppawel5
50p
50p
Posty: 58
Od: 23 lip 2007, o 13:50
Lokalizacja: Poznań

Miód słonecznikowy

Post »

Bardzo dziękuję :)
Nie wiem tylko, tak z ciekawości, czy u nas taki miód jest łatwo dostępny :?: Poniewaz nie znalazłem, oprócz Twojej informacji, w necie nic na ten temat, sądzę, że chyba nie.
A co Ty na ten temat powiesz :?: Masz więcej informacji w tym temacie :?: Gdzie go, no i oczywiście za ile można go kupić :P . Ja kupiłem 1 kg (kurczę, teraz widzę że zrobiłem głupstwo kupując tak mało) za 6,50 euro. Czyli sądzę, że opłacalny zakup.
jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Piotr Paweł
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

W necie możesz kupić już słoiczki 0,9kg/22zł, 0,4kg/11zł.
Ciekawe jaki duży masz słoik?
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
ppawel5
50p
50p
Posty: 58
Od: 23 lip 2007, o 13:50
Lokalizacja: Poznań

Miód słonecznikowy

Post »

pozdrawiam :D
Tak jak wspomniałem za 1 kg zapłaciłem 6,50 euro czyli ca 25 PLN.Z tego widać ,że ceny które podałaś (podałeś :?: - ale chyba - PODAWAŁAŚ ) są porównywalne. No i kupowałem od pszczelarza czyli od producenta a to dawało mi gwarancję jakości (chyba :?: ).
A ponieważ chyba jestem .....:oops: i nie mogę znaleźć jego powiedzmy, dystrybutora, mogłabyś podac link :?: :wink:
Lubię miód, nawet pitny lecz tylko dwójniak :P , ale kupując go zwracam uwagę czy na naklejce nie ma informacji iz pochodzi on z "krajów unii" lub bez podawania konkretnego producenta i z jakiego regionu naszego kraju. Takiego "nie biorę" :!:
a poza tym dzięki i pozdrowionka
Piotr Paweł
Awatar użytkownika
Ewadz34
200p
200p
Posty: 405
Od: 10 lut 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Lubartów, lubelskie

Post »

dzisiaj zakupiłam miód wielokwiatowy. Pan pszczelarz powiedział, że miodek powstał z pyłku mniszka, kwiatów drzew owocowych i klonu. Smak i zapach poezja! czuję się, jak bym sobie siedziała na łące wśród kwitnących mniszków.
jakie właściwości ma taki miodek? I jakie miody są polecane na "jakie" schorzenia?
Może są tutaj osoby, które zajmują sie pszczelarstwem? Lub przynajmniej dobrze znają na miodach?
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa, tylko liście...
Edek_13
100p
100p
Posty: 136
Od: 11 cze 2009, o 15:57
Lokalizacja: Horyszów woj.lubelskie

Post »

Cześć! Ach znalazłam coś dla siebie :D jestem z zawodu technikiem pszczelarzem. Jeśli chodzi o miody odmianowe to najlepiej kupować od pszczelarza jest tańszy, można zawsze o coś zapytać. Miód pitny najlepszy to półtorak ale i najdroższy jest, są jeszcze dwójniaki, trójniaki,czwórniaki i piątaki.
Awatar użytkownika
Ewadz34
200p
200p
Posty: 405
Od: 10 lut 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Lubartów, lubelskie

Post »

Miód kupuję na targowisku, u znajomego pszczelarza. Ostatnio - lipowy. Coś wspaniałego!
Edek_13 - gratuluję zawodu :)
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa, tylko liście...
Edek_13
100p
100p
Posty: 136
Od: 11 cze 2009, o 15:57
Lokalizacja: Horyszów woj.lubelskie

Post »

Dziękuję! Miód lipowy polecany jest przy grypie,przeziębieniach,kaszlu,ma silne działanie wykrztuśne. Oprocz tego działa uspakajajaco, obniża równiez ciśnienie krwi.
Miód wielokwiatowy pochodzi z kwiatów letnich, ma silniejsze właściwości inhibinowe (antybakteryjne), znajduje przede wszystkim zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu grypy i przeziebienia, jak równiez chorób dolnych dróg oddechowych.
Awatar użytkownika
Ewadz34
200p
200p
Posty: 405
Od: 10 lut 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Lubartów, lubelskie

Post »

Znalazłam ciekawy artykuł na temat miodów :)

http://www.eioba.pl/a76209/ajurwedyjski ... nie_miodem


Miody uwielbiam. Lubie obserwować pszczoły, ich pracę. działa to na mnie odprężająco. Mam w ogrodzie kilka kęp oregano, które właśnie kwitnie. Odwiedza je mnóstwo pszczół, motyli i innych owadów. Raj dla oczu!

Ukłony dla wszystkich Pszczelarzy :)
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa, tylko liście...
Awatar użytkownika
Osmunda
500p
500p
Posty: 544
Od: 18 maja 2016, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal Pustyni B.

Kipiący miód

Post »

Kto wyjaśni takie dziwne zjawisko jak na zdjęciu

Obrazek

miód wykipiał ze słoika i kipi nadal.Lipowy, tegoroczny.
Kupiony od profesjonalnego pszczelarza z dużą pasieką.
Smak i zapach bez zarzutu na razie.

Jem miód od zawsze .Kupowałam w różnych miejscach , w różnych krajach i nigdy się z taką erupcją nie spotkałam.
Co to za proces i do czego doprowadzi ?
Zrobić z tego jakąś miodulę ?
Pozdrawiam serdecznie.
"Conditor horti felicitatis auctor"
Mój ogrodolas
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: kipiący miód

Post »

Za dużo wody było w miodzie i sfermentował.
Dzieje się tak gdy jest dużo opadów, rozwodniony nektar i pszczoły nie nadążają z odparowaniem miodu skrzydełkami.
A może chytry pszczelarz chciał być pierwszy z towarem na rynku i za wcześnie go wybrał z ula.
Od kilkudziesięciu lat biorę miód u tego samego pszczelarza i to samo zdarzyło mi się raz czy dwa. Tłumaczył się nadmiernymi opadami.
Miód nadaje się do szybkiego spożycia. Nie podgrzewaj.
ursa
200p
200p
Posty: 347
Od: 30 paź 2007, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Miód

Post »

Ja bym ten miód wyrzuciła, według mnie nie nadaje się do spożycia.
Pozdrawiam cieplutko. Ulka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”