Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Dziewczyny ratunku! ;:223 Co ja mam robić na kolacje? Mój warzyw prawie w zęby nie bierze, ot czasem na szpinak się skusi, a kapusta to tylko kiszona w podłoże! :twisted:
Ile razy można kanapki? ;:223 Kolacje jadamy niestety dość późno więc ciężkostrawne potrawy odpadają. ;:145
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Reniu może jakaś sałatka np. makaronowa.
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Asiu! Dzięki za przypomnienie. Czasem robię, ale dawno już nie było,będzie jutro! ;:333
Dziś zrobię mu jego ulubioną sałatkę :jajko, sałata, rzodkiewka i odrobinę majonezu.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Tarta,zapiekanki,omlet? ;:224
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

;:180 Tarty nie robiłam chyba nigdy. Muszę poszukać przepisów. A może masz jakieś sprawdzone? ;:152
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Ze szpinakiem i łososiem,z samymi warzywami i serem,z masą jajową i boczusiem wędz.,
z masą serową(w sosie beszamel )i pomidorami susz.,serkieem pleśniowym ;:224
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Witajcie Kochani ;:196 Dawno nie pisałam, bo czasu na eksperymenty w kuchni zupełny brak.

Maxmar123, Aniu Wielkakulko ;:196

Ewo, witam i zapraszam gorąco, również do podsyłania własnych przepisów :D
Asia, Moja Ty Kopalnio Pomysłów ;:cm Od razu chce się w kuchni zanurkować ;:138

Gardener1987, witaj! Zapraszam, również do wpisywania własnych przepisów :D Mam nadzieję, że te z tego wątku przypadną Ci do gustu :D

Eluniu , ;:196 Nowe przepisy czekają na realizację, postaram się jeszcze dziś coś dodać.

Aimee, ;:196 Torcik cuuuudo! Opowiesz z jakiej to okazji i co ma w środku? ;:65 Bo wygląda rewelacyjnie, owoce widzę? I chyba galaretka? Mniam! Kiełbasa i musztarda mówisz... ;:183 Za mną w takich wypadkach najczęściej śledzie chodzą, w sosie musztardowym :lol:

Piotr, mięsny na obiada jak najbardziej, masz sprawdzony przepis? Jakieś 100 lat temu :lol: robiłam warstwowy, z brokułem w środku ;:173 Ten Aimee chyba był na szczególną okazję, bo widać, że serduchem robiony ;:215

Reniuś, widzę, że Dziewczyny stoją na straży ;:167 i pomogły ;:196 U nas na szybką kolację na ciepło, czasem robię coś na kształt risotto, można kombinować ze składnikami, dać to, co się lubi i ma akurat w domu ;:3

Asiu Cyganko, narobiłaś i mnie ochoty na sałatkę makaronową 8-)
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Uwielbiam ryż duszony z warzywami i dowolnymi dodatkami-mięsne,a najbardziej lubię z krewetkami :wit
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Asiu! Serdeczne dzięki! ;:196

Dorotko! Znalazłaś się! Kolacja mojego H tu się waży! Podpowiadaj! W roku jest 365 wieczorów :;230 , a On dziwnym trafem codziennie chce jeść, a że często sam coś szykuje, więc muszę się i ja sprężyć...
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Asia, u mnie krewetki niestety jem tylko ja, Mąż podchodzi do nich jak do jeża :lol: a Młody twierdzi, że robali nie je... No i co Im zrobić? :wink: Najczęściej robię jednak z mięsem i warzywami albo z grzybami, pyszny wychodzi z brązowymi pieczarkami :D

Reniu, Kochana ;:196 Staram się być ale nie zawsze się da :( Pozdrówki dla H ;:3 i kolacja też, bo przecież głodzić chłopaka nie będziemy :D

Ryż a'la risotto z kurczakiem i brokułami

Obrazek

Składniki: (na 2-3 osoby)

2 łyżki oliwy lub oleju
1 ząbek czosnku
1 średnia cebula
ok. 1 litr bulionu drobiowego lub warzywnego
niepełna szklanka suchego ryżu do risotto
1 duża pierś z kurczaka
1/2 średniego brokuła
mała filiżanka startego Parmezanu
sól i świeżo, grubo mielony pieprz do smaku
ewentualnie mały strączek chili, wg uznania

Wykonanie:

Na głębokiej patelni rozgrzać olej lub oliwę, cebulkę drobniutko posiekać i zeszklić (nie rumienić) na tłuszczu. Kiedy cebulka zmięknie, dodać rozgnieciony z solą (uwaga na sól, bo bulion jest już słony) czosnek i ewentualnie część posiekanej ostrej papryczki (część można zostawić do dekoracji). Do cebulki dodać pokrojonego w ok. 2cm kostkę kurczaka i szybko przesmażyć. Następnie na patelnię dodać suchy ryż i wymieszać, aby cały pokrył się olejem. Po chwili można zacząć dodawać bulion, robiłam tak jak przy standardowym risotto, małymi porcjami, dolewając kolejną dopiero, kiedy ryż "wypił" poprzednią, cały czas mieszałam drewnianą łychą :wink: Jak ryż był al'dente, dołożyłam podzielonego na małe różyczki brokuła, wymieszałam aby był pokryty ryżem i trzymałam na ogniu jeszcze ok. 3-4 minuty, po czym wsypałam Parmezan, doprawiłam do smaku solą i pieprzem i dokładnie wymieszałam, przykryłam pokrywką, wyłączyłam ogień i zostawiłam na 10 minut, żeby ryż nabrał odpowiedniej konsystencji. Danie podałam oprószone grubo mielonym pieprzem i posypane odrobiną chili.

Smacznego ;:137
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

Dorotko! Przetestuję na dniach! ;:180

renzal pisze:Dziś zrobię mu jego ulubioną sałatkę :jajko, sałata, rzodkiewka i odrobinę majonezu.
A do kolacji mała poprawka, bo pomyliłam: nie majonez, tylko sos śmietanowy słodko-kwaśny (można zastąpić jogurtem, ale to nie to ;:170 ).
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

O, taką sałatkę to bym teraz pożarła :D Moja Mama zawsze robiła taką właśnie ze śmietaną słodko-kwaśną... Jeny, jak mi się chce wiosny i własnej sałaty... I ogórków, takich zieloniutkich, ledwo co zebranych, pachnących ogórkiem, i pomidorka własnego... ;:145
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo - część 2

Post »

A co tam jutro sieję sałatę na taką bardzo wczesną rozsadę! podrośnie w domu, to wysadzę już takie spore główki. ;:224
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”