Mniam,mniam ;) cz.2 u Asi

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mniam,mniam ;) cz.2 u Asi

Post »

Asiu!
Pyszny masz ten wątek a kwiatowy bajeczny, czekam na lato bo chcę pooglądać te lilie "na żywo". Na razie będę tu od Ciebie i Twoich gości łapać pomysły kulinarne :D Chciałam napisać więcej, ale pewnie w tym dziale nie mogę, więc pozwolę sobie zajrzeć w gości do Twojego ogrodu.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mniam,mniam ;) cz.2 u Asi

Post »

Dziękuję ;:196
Przekąska zrobiona?Zdążyłaś zrobić fotkę? :wink:
Ja idę jednak zrobić swoją ;:65 brakuje wiórków,ale co tam,dam więcej sezamu ;:65
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mniam,mniam ;) cz.2 u Asi

Post »

Jeszcze nie, czekam do wieczora (jak mała śpi nie muszę mieć oczu dookoła głowy ;:306 ). Też odrobinę zmodyfikuję, dodam do rodzynek żurawinę i razem odmierzę pół szklanki.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mniam,mniam ;) cz.2 u Asi

Post »

Skończyłam ,stygnie,nie wiem czy trzeba przygnieść czy nie :roll:
Po oblizaniu łyżki już wiem,że za słodkie...
Obrazek
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mniam,mniam ;) cz.2 u Asi

Post »

Dziewczyny jeszcze jedna moja sugestia odnośnie przekąski musli. Jak sobie odmierzyłam produkty, to są w sumie 2 szklanki suchych nasion. Wydało mi się, że 1 łyżka masła to za mało,więc dałam dwie duże łyżki. Efekt dużo lepszy niż te co jadłam u znajomej . Są chrupiące, ale nie są zbyt sypkie. Taka zwarta konsystencja bardziej mi odpowiada i dla oka i dla podniebienia. Dopasujcie sobie w zależności jakie bardziej lubicie.
Asiu ja nie przygniatałam ,tylko łyżką ugniotłam. Daj znać jak Ci smakują po ostygnięciu. Moje zrobiły furorę wśród degustujących gości i domowników również :) .
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mniam,mniam ;) cz.2 u Asi

Post »

Teresko-pyszne bez dwóch zdań,a przygnieść by się przydało,skoro się kruszy-skleiłoby się ;:108 .
Kolejna porcja będzie zmodyfikowana-mniej miodu ew na rzecz masła,mniej rodzynek na rzecz żurawiny ;:173

Zrobiłam potrójną porcję-wyszła duża blacha z piekarnika ;:333
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Mniam,mniam ;) cz.2 u Asi

Post »

Może posiekaną suszoną śliwkę?
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mniam,mniam ;) cz.2 u Asi

Post »

Też można ;:108 myślałam o moreli susz :roll: O czyms mniej słodkim,raczej kwaskowatym ;:108
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mniam,mniam ;) cz.2 u Asi

Post »

Musli musiałam pokroić i zamrozić bo dla wszystkich było za słodkie.
Rozpuszczam kostkę masła,daję wiórki i po kawałku z zamrożonej części.Tak lepiej schodzi.

Polecam danie z brokuła podejrzane w biegu chyba na fb.

Kulki z brokuła-przekąska,drugie danie,drugie śniadanie itd ;:108

Średni brokuł ugotować al'dente,przesiekać po odcedzeniu.

Obrazek

Dodać przyprawy-sól,pieprz,3/4 szkl bułki tartej lub zmielonych płatków owsianych,rozmącone jajo,starty ser.

Obrazek

Obrazek

Zgniatając w dłoniach uformować kulki ,piec w nagrzanym piekarniku ok 20min

Obrazek
;:333

Warzywka na grilla

Marynata:olej/oliwa,sporo czosnku,pieprz,papryka wędzona w proszku,wszystkie zioła /przyprawy.

Obrazek

Dałam co miałam-cukinia,cebula,papryka-wymieszać,odstawić,piec na tackach-można jeść sote lub z dodatkiem sosu

Obrazek
;:333

Sernik śnieżny puch z fb ;:215

Ser biały 50 dag - użyłam twaróg sernikowy President, 3 łyżki cukru pudru, 2 śnieżki, 1 szkl mleka, 2 galaretki o dowolnym smaku - użyłam cytrynowe..., 1/2 l wrzącej wody, herbatniki

Dno formy 24 x 24 cm wyłożyłam herbatnikami - użyłam 14 szt. Ser mikserem na wolnych obrotach wymieszałam z cukrem pudrem. Śnieżki ubiłam mikserem na najwyższych obrotach ze szklanką zimnego mleka - ubijałam ok 5 min. Sztywny krem połączyłam ze serem. Następnie do masy serowej zaczęłam partiami wlewać zimną płynną galaretkę, którą wcześniej rozpuściłam w 1/2 l wrzącej wody. Gotową puszystą masę przełożyłam do formy z herbatnikami. Wyrównałam wierzch. Posypałam zimną posypką kokosową. Schłodziłam kilka godzin w lodówce

Posypka

6 łyżek wiórek kokosowych, łyżka masła, 2 łyżeczki cukru

W rondelku rozpuściłam masło. Dodałam wiórki i cukier. Smażyłam na małym ogniu ciągle mieszajac do ładnego zezłocenia

Obrazek

Goście chwalili ;:108 ;:173

Obrazek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mniam,mniam ;) cz.2 u Asi

Post »

O to jak taką recenzje od takich gości zebrały, to koniecznie muszę wypróbować! Kulki z brokuła bardzo w moim guście, chyba w weekend upieczemy, a że grill będzie na 100% to i warzywka przygotuję ;:108
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mniam,mniam ;) cz.2 u Asi

Post »

Od 5.30 jestem na nogach,a dokładniej w garach ;:65
Jeszcze devolaye dochodzą i KONIEC ;:138 ;:138 ;:138 UFFFF ;:333
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mniam,mniam ;) cz.2 u Asi

Post »

CIASTO ORZECHOWE

SKŁADNIKI
CIASTO:
- lekko czubata szklanka mąki tortowej i szklanka mąki krupczatki
- kostka margaryny
- 4 żółtka
- łyżeczka proszku do pieczenia
- ok pół szklanki cukru pudru ew cukier waniliowy

DODATKOWO:
-dowolny kwaskowaty dżem(z czerwonej porzeczki,wiśnie ,agrest...
-min 20 dkg orzechów włoskich łuskanych
-szklanka cukru do piany
-krem karpatkowy :
-2 budynie śmietankowe ugotować w pół litra mleka
- 3/4 kostki margaryny
- ok 3/4 szklanki cukru


WYKONANIE:

Zagnieść ciasto i podzielić na 2 równe części.
Co tego ciasta polecam blaszki prostokątne z tzw.wyjmowanym dnem.

1 blaszka-na rozłozone na dnie blaszki ciasto położyć dżem lub owoce i posypać 1/2 porcji pokruszonych orzechów
Piec jak kruche ciasto ok 20min

Obrazek

2 blaszka-na ciasto posypać część orzechów ,położyć wiśnie lub dżem,piane ubita na sztywno z białek i cukru,posypać resztę orzechów-piec pół godz

Obrazek

Gdy budyń będzie zimny ,utrzeć masło z cukrem ,dodawać porcjami budyń ,ucierać.
Ciasto przestudzić.
Na 1 blaszkę wyłożyć utarty na puszystą masę krem.

Obrazek

Przykryć masę drugim ciastem(dla ułatwienia przed wyjęciem z blachy można je przekroić na pół.
Jeżeli mamy blaszkę z ruchomym dnem (to jesteśmy uratowani;))wyjmujemy ostrożnie dolna jej część (spód)z ciastemCiasto odklejamy od blaszki szerokim długim nożem przesuwając nóż miedzy blaszką a spodem ciasta-na całej powierzchni.Odklejone ciasto ostrożnie zsuwamy na spód z kremem.

Obrazek

BEZCENNE UWAGI;)
-zamiast dźemu lepsze sa wisnie mrożone drylowane wcześniej rozmrożone i odsączone-zwłaszcza do górnej części ciasta
-na każdą część ciasta wystarczy po pół słoiczka dżemu
-ciasto wstawiamy do dobrze nagrzanego piekarnika ,temp.200st.
-do dolnej partii ciasta można na 2-3 min włączyć termoobieg -dżem nie namoczy ciasta
-do górnej części ciasta(2 blaszka)niezbędna jest blaszka z wyjmowanym dnem Blaszki dobrze smarujemy tłuszczem-wazne zwłaszcza przy górnej części ciasta.

POWODZENIA:))[/b
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mniam,mniam ;) cz.2 u Asi

Post »

Mam szparagi ,ale nie mam doświadczenia w ich przyrządzaniu więc wklejam ciekawy przepis do wypróbowania ;:108

Pomysłów na szparagi jest całe mnóstwo. Bardzo popularna jest zupa- krem, szparagi w białym winie, tarty z dodatkiem szparagów czy szparagi z tarta bułką i masełkiem.

Dziś szparagi z szynką parmeńską w cieście francuskim. Smakuje wybornie a przygotowanie zajmuje 15 minut.

zazwyczaj wybieram szparagi zielone. Wystarczy je wypłukać pod bieżącą wodą, oderwać zgrubiałe końcówki (ok 1/3 końca szparaga) i szparagi są już gotowe do przyrządzenia.

Można je podgotować 2-3 min w wodzie z dodatkiem mleka i odrobiny soli, będą wówczas jeszcze delikatniejsze. Jednak postanowiłam spróbować bez obgotowywania.

Każdy szparag zawijamy w cieniutki plaster szynki parmeńskiej lub szwardzwalskiej i cienki pasek ciasta francuskiego. Ciasto francuskie należy cieniutko rozwałkować, wówczas będzie bardzo delikatne i chrupiące. Na koniec można posypać wszystko serem żółtym i do piekarnika na 10-15 min w 180 st. C. Dziś pominęłam szynkę, gdyż moje córki jej nie lubią. Polecam jednak z szynką, gdyż dodaje fajnego, charakterystycznego smaku.
Gotowe szparagi delikatnie polewam gęstym jogurtem z dodatkiem białego wina (dla dzieci wino pomijamy) i podaję z błyskawiczną sałatką z pomidorków koktajlowych, sera mozzarelli i sporej garści świeżej bazylii, skrapiam oliwą.
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”