Dieta antyrakowa

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dieta antyrakowa

Post »

Nie mogę tego pojąć,jak kawasem można odkwasić?
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Dieta antyrakowa

Post »

No właśnie, zagadka. Z tym kwasem w cytrynie jest trochę inaczej. Cytryna ? choć smakuje kwaśno ? działa alkalizująco.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dieta antyrakowa

Post »

To jest tak, że zakwaszenie organizmu to nie to samo co zakwaszenie żołądka. Właśnie przez niedokwaszenie żołądka (za mało kwasów żołądkowych) zakwasza się organizm :wink: .
Jemy dużo przetworzonej żywności, cukrów, syropów glukozowo-fruktozowych (prawie w każdym pokarmie, nawet w jogurtach, ale również zasadotwórcze są produkty z białej mąki, chleb, makarony) i żołądek nie daje sobie z tym rady, dlatego ważne jest by jeść dużo kwaszonek: ogórków kwaszonych, kapusty kwaszonej, barszczu na zakwasie, ale również jabłka, wiśnie, porzeczki, pomidory :) . Również wspomniana woda z cytryną (miód jak najbardziej, ale dodany min. kilka godzin wcześniej ) jest dobra, żeby zakwasić żołądek i tym samym odkwasić organizm. Trochę może skomplikowane, ale tak to działa.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Dieta antyrakowa

Post »

Dlatego należy jeść z umiarem i jak najmniej produktów przetworzonych nie własnoręcznie.
Moje wątki
Festina Lente
ogrodnik57
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 16 sie 2015, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dieta antyrakowa

Post »

Tak szczerze to nie jestem specem w dietach, wiem, że trzeba jeść dużo warzyw i owoców. Ale, że temat raka ostatnio mnie prześladuje zaczęłam szukać wiadomości w internecie i dotarłam takiej porady nie można otworzyć strony, szar.... Faktycznie czerniak to często występujący rak, szczególnie po lecie. Ja zaczynam obserwację rodziny, mąż ma masę pieprzyków na plecach, dzieci pojedyncze, a ja mam myszkę.
Awatar użytkownika
asiazak555
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 cze 2015, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dieta antyrakowa

Post »

Warto włączyć do diety soki z czerwonego buraka oraz marchwi. Czasem odnoszę wrażenie, że burak jest warzywem niedocenionym, a jakże cennym i bogatym w witaminy.
Buraki są na liście dziesięciu najzdrowszych warzyw, obok brukselki i fasolki szparagowej. A różnorodnych przepisów w burakiem czerwonym w roli głównej jest w internecie naprawdę wiele.
---------------------------
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
kwiatkirenarki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 gru 2016, o 22:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dieta antyrakowa

Post »

Buraki są rzeczywiście mega zdrowe, trzeba jednak na nie uważać bo bardzo bawią skórę i przede wszystkim zęby. Podobnie zresztą jak marchewka. :) Co do leczenia nowotworów polecam zapoznać się również z tym

Za reklamy dziękujemy/moderator
Osobiście uważam że z rakiem można wygrać wspomagając się właśnie dietą
Awatar użytkownika
asiazak555
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 cze 2015, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dieta antyrakowa

Post »

Masz rację, oczywiście, dlatego, podobnie jak sok z pomarańczy, czy grejfrutów (ze względu na kwasy) można je wypić przez słomkę ;)
---------------------------
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”