Dieta antyrakowa

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Dieta antyrakowa

Post »

Rano szklanka wody z sokiem z cytryny. Później mielony ostropest z sokiem pomidorowym. Po roku różnych prób, doszedłem do tej mieszanki. Dwie łyżeczki ostropestu na szklankę soku. Nie śmierdzi, nie zmienia smaku pomidorów. Dwie szklanki na dzień. Ja stosuję przy śniadaniu i do kolacji. W ciągu dnia, oliwa z lekkim pieczywem. Mieszkańcy basenu Morza Śródziemnego chorują na raka, kilka razy rzadziej niż my. Jedzą cytrusy, pomidory, używają dużo oliwy (dobrej).
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
Wanda 1
50p
50p
Posty: 98
Od: 8 cze 2014, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubin

Re: Dieta antyrakowa

Post »

My stosujemy w kuchni olej lniany,oczywiście na zimno.Poza tym soki z pokrzywy mniszka i dużo cytrusów.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Dieta antyrakowa

Post »

Wanda 1 pisze:mam gynostemmę,ale nie bardzo wiem jak ją stosować.Jezli masz jakieś przepisy,to proszę podaj.
Najlepsza jest ponoć herbatka z suszonej gynostemmy, ale mi taka nie wchodzi, zrobiłem więc nalewkę i pijąc miksturę z kapsaicyny popijam ją gynostemmą, dodaję ją również do soków, które robię z np.mrożonych własnych owoców.
Można suszoną mielić i pić jak Adam z sokiem pomidorowym. Nieraz tak robię.

W Necie jest wiele przepisów, ale one mnie nie przekonują, więc pozostałem przy tym co powyżej.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1642
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Dieta antyrakowa

Post »

Ostropest jest bardzo slab przyswajalny, tak wiec spożywanie go w celach hepatoochronnych nie ma większego sensu, bo odpowiedzialna za właściwości hepatoprotekcyjne sylimaryna nie rozpuszcza się w wodzie i nie zostanie wchłonięta do krwiobiegu z układu pokarmowego. Najpierw należałoby ją wyizolować z nasion ostropestu i dopiero taką spożyć. Konieczne jest jednak użycie silniejszych ekstrahentów niż woda czy alkohol. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest zakup gotowych preparatów standaryzowanych na zawartość sylimaryny.
Ziele gynostemmy suszę, mieszam z innymi ziołami, mielę w młynku do kawy i dużą łyżkę proszku dodaję do jogurtu.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Dieta antyrakowa

Post »

Dlatego najlepsza będzie nalewka. 8-)

Sylimarol robi się po ekstrakcji łusek nasion ostropestu plamistego etanolem, więc jak widzicie moja droga jest słuszna.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
Wanda 1
50p
50p
Posty: 98
Od: 8 cze 2014, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubin

Re: Dieta antyrakowa

Post »

...a nalewke jak się robi?
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Dieta antyrakowa

Post »

Niedługo będę robił , bo się skończyła, warto zaopatrzyć się w nasiona i moździerz, niedługo będą żniwa.
Wówczas wszystko opiszę co i jak.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Dieta antyrakowa

Post »

corazonbianco, wyizolowanie nie zmienia wchłaniania. Jeżeli w koszyku mam truskawki, jagody i śliwki, a truskawek nie przyswajam tzn, że jak wybiorę z koszyka same truskawki, to zacznę je przyswajać ? Właściwości ostropestu znane są od tysiąca lat, albo i dłużej. Stosowany był w formie mielonej, pod postacią naparów i nalewek. Obecnie można kupić wyroby firm farmaceutycznych, o których piszesz. Ale wątek brzmi "Dieta antyrakowa", a nie "Leczenie farmakologiczne" :wink:
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dieta antyrakowa

Post »

Ciekawe,że nikt nie wymienił jeszcze - sok z granatu. Nie żadne paskudztwo dosładzane i z koncentratu ale w 100% wytłaczany z owoców granatu,który bardzo często jest uważany za najzdrowszy owoc świata. Dla mnie w smaku nie ma lepszego soku a i ile ma przy tym właściwości zdrowotnych - antynowotworowych i mnóstwo innych jak np zapobieganie demencji i alzheimerowi co zostało wielokrotnie laboratoryjnie potwierdzone. Tani nie jest bo ten,który kupuję kosztuje 15zł za litr i po otwarciu należy do 3 dni spożyć ale moim zdaniem warto zrezygnować z kupna jakiś innych produktów i przynajmniej raz w tygodniu kupić sobie taki soczek.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1642
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Dieta antyrakowa

Post »

annodomini pisze:corazonbianco, wyizolowanie nie zmienia wchłaniania.
Niekoniecznie. Niektóre substancje lecznicze zawarte w surowcach roślinnych są związane chemicznie i nieaktywne, dopiero ekstrakcja odpowiednim rozpuszczalnikiem i stabilizacja umożliwia ich przyswojenie przez układ trawienny. Dodatkowo zawartość procentowa substancji w surowcu może być tak mała, że dla osiągnięcia efektu terapeutycznego należałoby zjeść kilogram albo i więcej surowca wyjściowego. W takim przypadku dopiero ekstrakcja pozwala na otrzymanie substratu o wysokim stężeniu.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Dieta antyrakowa

Post »

Dlatego właśnie, ostropest jest polecany jako stały element diety. Efekt jest widoczny po miesiącach.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
washka
100p
100p
Posty: 179
Od: 6 wrz 2010, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Dieta antyrakowa

Post »

A co myślicie o witaminie B17 ? Proponują stosować zapobiegawczo, my próbowaliśmy w trakcie choroby, ale chyba było już za późno...
washka
100p
100p
Posty: 179
Od: 6 wrz 2010, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Dieta antyrakowa

Post »

Coraz głośniej w temacie odkwaszania organizmu i pozbywania się grzyba candida, pijąc wodę z sodą oczyszczoną, miodem i cytryną .

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”