Przepisy zdrowe i pyszne

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przepisy zdrowe i pyszne

Post »

Proponuję wątek z potrawami wyjątkowo zdrowymi a jednocześnie smacznymi

Podzielę się pierwszy (to nie ja na to wpadłem ) ;:224
a naprawdę pyszne i zdrowe

1. Pasta z avocado do smarowania - do pieczywa ciemnego lub do cienkiego suchego pieczywa.

Pokroić drobno jajko ugotowane na twardo, cebulkę, ciutkę czosnku, trochę pieprzu i dołożyć spore, miękkie avocado.
Wymieszać. Gotowe :D

Przechowywać w lodówce, starając się by nie czekała na spożycie dłużej niż 24h, aby była świeża. Avocado zawiera bardzo dużo kwasów wielonienasyconych i witamin. Zamiast masła można stosować w każdym wieku...
Spróbujcie , zachęcam .
Ps. Postarajcie się generalnie przejść na niesolenie potraw lub bardzo minimalnie posolić tą "pastę-masło"
:wit
Miłego dnia!
Admin.
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy zdrowe i pyszne

Post »

:wink:
Mamy podobne upodobania smakowe.
Mój sposób na avocado:
Składniki - 1 avocado, sok z 1/2 cytryny, 2 rozgniecione ząbki czosnku, chudy twaróg 1/2 kostki, sól i pieprz do smaku.
Rozgniatam ręcznie w miseczce widelcem mieszając składniki. Co jakiś czas dodaję oliwę
z oliwek małymi porcjami i nadal mieszam. Ilość oliwy powinna być taka, by mieszanka
nadawała się do rozsmarowywania. Jeśli jest krucha - należy dodać więcej oliwy.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Przepisy zdrowe i pyszne

Post »

kupiłam kiedyś avocado....było okropne,smakowało jak mydło.Wszyscy się zachwycają tym owocem.Czy możecie mi powiedzieć jak naprawdę smakuje ten owoc?Może ja trafiłam na jakiś dziwny gatunek?Wybrałam dojrzałe ,miękkie,ale smak.... :shock: Do dziś czuję niesmak ;:219
Pani Bestia
200p
200p
Posty: 235
Od: 14 lis 2011, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przepisy zdrowe i pyszne

Post »

Naprawdę smakuje jak trawa ;:219 Nie ma się czym zachwycać ;:222
"Na początku był Smok."
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy zdrowe i pyszne

Post »

Kwestia gustu.
Nie każdy lubi kawior, anchois, oliwki. Tak samo jest z avocado.
Nie wiem jak smakuje mydło, trawa - nie miałem okazji zapoznać się
z tym smakiem.

Ale smakowałem pokrzywę, lebiodę, dziki szczaw.
Dwie ostatnie pozycje - całkiem dobre.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przepisy zdrowe i pyszne

Post »

Pani Bestia pisze:Naprawdę smakuje jak trawa ;:219 Nie ma się czym zachwycać ;:222
Nie wszyscy gustują w szczawiu... ;:224 lub ostrych, słonych zakąskach.
Ja nie i nigdy nie zagustuję.
Pozdrawiam i życzę smacznego wszystkim, którzy lubią delikatne w smaku i zdrowe potrawy.
:wit
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przepisy zdrowe i pyszne

Post »

Ja dzisiaj przetestuje przepis Admina zobaczę czy mi to posmakuje. Ja osobiście szczaw bardzo lubię np zupę szczawiową uwielbiam taka kwaskowa mniam. Liście szczawiu na surowo też lubię tylko nie w dużych ilościach. U nas nawet był zagon szczawiu właśnie na zupę szczawiową.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy zdrowe i pyszne

Post »

Polecam także wcześniej cytowany przepis, ale w miejsce avocado wstawić można wędzone sardynki lub szproty.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przepisy zdrowe i pyszne

Post »

Wczoraj wypróbowałem przepis Admina i szczerze mówiąc okropnie to smakuje. ;:219 ;:222

Ale mnie rozśmieszyłeś . :;230 My to jadamy ostatnio ze smakiem rodzinką. Ale jakie to zdrowe ;:333 / Admin.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy zdrowe i pyszne

Post »

Tomek-Warszawa pisze:Wczoraj wypróbowałem przepis Admina i szczerze mówiąc okropnie to smakuje. ;:219 ;:222
raz w życiu jadłem avokado, dawno temu i nie tykam :lol:

-Potrzebna będzie :

-patelnia
-smalec
-jajka
-tłusta kiełbasa mocno naczosnkowana
-papryka czerwona / z braku laku może być ze słoika konserwowa
-pomidor
-ogórek /kiszony
-miska

Kręcisz się po kuchni i patrzysz czy nikogo nie ma.Po co ten krzyk : a kto tą kuchnie umyje ! znowu patelnia brudna po jajkach i nieumytą chowasz do szafki ! I po co ten hałas ? Te nerwy ? :lol:

Bierzesz miskę, wybić jajka , zbełtać z solą i pieprzem. Kroisz w czwórki kiełbasę
Wyjmujesz patelnię , natłuszczasz i kładziesz kiełbasę .Jak się kiełbasa zarumieni dodajesz jajka.Pod koniec smażenia wrzucasz pokrojone pomidory i paprykę, ale tuż przed samym zdjęciem.Wyjmujesz na talerz i dodajesz do tego pokrojone w kawałki ogórek kiszony.
Otwierasz lodówkę wyjmujesz zimne piwsko i przelewasz do szklanki :lol:
Podawać z chlebem razowym /posmarowane masłem / albo zamiast piwa dobre też ze słodką herbatą.

Na lato modyfikacja dodajesz szczypior.

Jest i zdrowe i smaczne.A jak nie zdrowe no cóż ,od czegoś trzeba umrzeć, ale z uśmiechem na ustach :wit
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przepisy zdrowe i pyszne

Post »

robertP2 pisze: ...Kręcisz się po kuchni i patrzysz czy nikogo nie ma.Po co ten krzyk : a kto tą kuchnie umyje ! znowu patelnia brudna po jajkach i nieumytą chowasz do szafki ! I po co ten hałas ? Te nerwy ? :lol: ...

Coś pięknego
;:306
Ehhh ,my faceci bałaganiarze :lol:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przepisy zdrowe i pyszne

Post »

Ale jakie to zdrowe
Oczywiście że to zdrowe ale ja już wole jeść suche wafle ryżowe niż to "smarowidło".
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Awatar użytkownika
grosik
200p
200p
Posty: 320
Od: 30 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: powiat cieszyński

Re: Przepisy zdrowe i pyszne

Post »

A ja kocham avokado :wit Ma niesamowity smak, często smaruję go na chlebku i delikatnie dosalam. Z niektórymi smakami trzeba się po prostu oswoić. Kiedyś nie cierpiałam oliwek, a teraz mogę je jeść na kilogramy (tak samo zresztą jak mój 3-letni syn). Mój M zawsze powtarzał, ze nie cierpi warzyw, a jak widział brokuły, kalafiory, brukselki to mu się niedobrze robiło. Po kilku latach mojego gotowania dopomina się o nie, kiedy długo ich nie ma. Teraz przyzwyczajam się do smaku pszenicy - odrzuca mnie jak na razie, ale czuję że niedługo ją zaakceptuję, a potem nawet polubię ;)
Pozdrawiam ciepło, Gosia ;)
Nasze rodzinne eskapady i nie tylko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”