Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po" Cz.1

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

jestem zdania - by każda kobieta - ZANIM weźmie w rękę taką tabletkę wiedziała jaki ona ma skład
Ciekawe ile młodych kobiet zanim zastosuje tę tabletkę, będzie się zastanawiało nad składem?
Powtórzę tylko jedno, żadna ingerencja w układ hormonalny w tak młodym wieku nie pozostanie bez konsekwencji, czy tego chcecie czy nie.

OT: swoją drogą widzę, że niektórzy bardzo cierpią, że ktoś może mieć zasady wynikające z wiary. Najbardziej krzyczą ci, którzy podobno walczą by każdy miał prawo do swoich poglądów...
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Może! :) Ważne, aby nie narzucał tych zasad innym - tym, którzy sobie tego nie życzą.
Też mają takie prawo - prawda?
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

ewikk77 pisze: OT: swoją drogą widzę, że niektórzy bardzo cierpią, że ktoś może mieć zasady wynikające z wiary. Najbardziej krzyczą ci, którzy podobno walczą by każdy miał prawo do swoich poglądów...
Mylisz się, nikt nie cierpi tego powodu że ktoś ma zasady wynikające z wiary, tego można jedynie zazdrościć. Zresztą większość tych zasad to zasady moralne i przewijają się przez wszystkie religie świata. Naprawdę jeśli ktoś jest niewierzący to bynajmniej nie oznacza że nie wyznaje zasad moralnych i jest wyzuty z człowieczeństwa. Bardziej chodzi o to że niekoniecznie akceptują narzucanie im światopoglądu wynikającego z nakazań Kościoła. W Polsce niewierzący są wyrzuceni poza margines, są w mniejszości.
I nie krzyczą, tylko wypowiadają ( podobnie jak katolicy ) swoje poglądy.


Wracając do tematu pigułek.
Mam nadzieję że będzie jakaś kampania reklamowa uświadamiająca o konsekwencjach ich zażywania. I nie myślę tu tylko o młodych kobietach, taka kampania przyda się kobietom w każdym wieku, żeby jeśli już sięgną po tabletki zdawały sobie sprawę że to nie landrynki.
Jestem przekonana że akurat większość młodych dziewcząt nawet nie pomyśli o tych pigułkach. Tak samo jak nie pomyśli o skutkach współżycia seksualnego. Takie jest prawo młodości.
Zatem obawy że będą je łykać jak landrynki są raczej bezpodstawne, ale nie zaszkodzi jeśli będą poinformowane o skutkach ich zażywania.
Widzę tu też pewną rolę Kościoła, nie powinien przejść obok tematu obojętnie, przecież to wbrew religii.
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Rotos słusznie zauważył - pigułkę będzie można zażyć po gwałcie,w każdym innym przypadku kiedy dziewczyna,kobieta zażyje ten specyfik po ,by nie zajść w ciążę,nie być zmuszoną do dramatu jakim jest aborcja albo dalej-urodzeniem i porzuceniem noworodka- uważam istnienie pigułki za słuszne.

Do Ewik-tu nikt nie krzyczy,nawet ja :wit Tylko zwyczajnie się nie zgadzam na to co tu zdążyłam przeczytać: że zażycie tej tabletki to grzech bo działa wczesnporonnie albo o przykrych konsekwecjach dla młodego organizmu- pigułka ta nie uśmierca,gorzej truje społeczeństwo kiepskim rodzajem żywności market z owadem w kropeczki.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

rotos pisze:Ważne, aby nie narzucał tych zasad innym
Ciekawe, gdzie narzucałam Ci swoje zasady?
Comcia pisze:Widzę tu też pewną rolę Kościoła, nie powinien przejść obok tematu obojętnie, przecież to wbrew religii.
No i widzisz Comciu, jeśli napisałam o szkodliwości pigułki, jednocześnie informując, że dla katolików jest to sprawa z pewnych powodów (nie będę ich kolejny raz powtarzać) łatwiejsza, już zostałam zaatakowana (nie przez Ciebie) przez wiele "walczących o wolność", to sobie wyobraź co by było, jakby tak ktoś z bliżej związanych z Kościołem "śmiał" wypowiadać się na takie tematy.

Swoją drogą, dla tych co nie doczytali, w moich poprzednich postach pisałam o ogromnej szkodliwości pigułek dla młodych ludzi, to u nich siła rażenia może być największa, (co nie znaczy, że w dorosłym życiu nie mają skutków ubocznych).
Wy jesteście dorośli, każdy ma swój rozum i nic mi do tego.
Mam nadzieję że będzie jakaś kampania reklamowa uświadamiająca o konsekwencjach ich zażywania.
Obawiam się, że żadnej kampanii się nie doczekasz, chyba, że w mediach katolickich, których nikt z "zainteresowanych" nie obejrzy, bo jest to bardzo duży biznes.
pozdrawiam Ewa
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Ewa a co ty badania prowadziłaś że wiesz o szkodliwym działaniu tej tabletki?
Tabletka nie jest tania- nie będzie w powszechnym użyciu.Wszyscy,co rozsądniejsi będą za edukacją młodych, tabletka to rodzaj wyjścia awaryjnego -pomyśl ile dziewczyn nie popadnie w tarapaty,pomyśl ile dzięki temu będzie mniej dzieciaczków wyrzuconych na pewną śmierć.Masz córkę w wieku rozrodczym? Bo ja tak i w razie czego sama jej podam tą pigułkę zamiast pożniej np poddać aborcji.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Nie muszę robić badań, żeby móc się z nimi zapoznać. Poza tym, mam w rodzinie osoby, które mają odpowiednie wykształcenie, żeby wiedzieć takie rzeczy.
Widać, że nie czytałaś tego co pisałam, bo wspominałam o córce.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Marzenka79 pisze: tabletka to rodzaj wyjścia awaryjnego -pomyśl ile dziewczyn nie popadnie w tarapaty,
Przecież to i dzisiaj jest do zrealizowania ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

onectica pisze:
Marzenka79 pisze: tabletka to rodzaj wyjścia awaryjnego -pomyśl ile dziewczyn nie popadnie w tarapaty,
Przecież to i dzisiaj jest do zrealizowania ;:173
I było wcześniej.Dlaczego nikt wcześniej nie robił afery o Escapelle, Postinor duo,ellaOne?
Przynajmniej ja nie pamiętam.
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Bo zawsze były na receptę a teraz można będzie ją zwyczajne kupić.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Dziś słyszałam w radio,że dwa dni temu kobieta zabiła przy porodzie swoje czwarte dziecko w bestialski i okrutny sposób(aż sie powtarzać nie chce,bo mdli na samą myśl) Powiedziała,że ciąża była niechciana,nieplanowana.Od razu przyszła mi na myśl tabletka,,po,,która przecież nie zabija,bo nie takie jest jej działanie
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Pestka dokładnie tak jak piszesz,nie inaczej- tabletka nie dopuszcza do owulacji więc trudno tu doszukiwać się działania wczesnoporonnego.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Śmiercionośna pigułka i pigułka awaryjna "dzień po"

Post »

Marzenka79 pisze: tabletka nie dopuszcza do owulacji
Jak również utrudnia implantację ewentualnego zarodka - i jedno i drugie działanie uzyskuje się dzięki pewnej - sporej - dawce hormonów.

Naprawdę myślicie, że jak tabletkę dopuszczą do ogólnego, niczym nieskrępowanego obiegu, to skończą się dzieciobójstwa, skrobanki i niechciane ciaże? Mam duże wątpliwości.. 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”