Słoiczki po dankach dla niemowląt etc. na przetwory ?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Słoiczki po dankach dla niemowląt etc. na przetwory ?

Post »

Czy ktoś może używał do robienia soków słoiczków po posiłkach dla niemowląt albo np. butelek po Kubusiach albo tego typu rzeczy..?czy dałoby sie przechowac soki własnej roboty w takich słoiczkach...?
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Słoiczki po dankach dla niemowląt etc. na przetwory ?

Post »

Jeśli zakrętki na takich słoiczkach , po pasteryzacji, wciągają nakrętkę (co wskazuje na prawidłowe zamknięcie się słoiczka, czy butelki) to chyba nie ma przeszkód, przeciez do przetworów używa się różnych słoiczków po produktach kupowanych w sklepach. Chociaz ja, soki i syropy własnej roboty, przechowuję w słoiczkach po dżemach i takich 1 litrowych, jak po ogórkach, bo z małymi nie chce mi się bawić. I tak się przy tej robocie upapram jak małe dziecko :;230
Awatar użytkownika
Ranczowiczka
200p
200p
Posty: 221
Od: 2 gru 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Legnicą Bolesławcem a Złotoryją

Re: Słoiczki po dankach dla niemowląt etc. na przetwory ?

Post »

Cześć ja w tym roku przechowuję soki z jabłek i z pomidorów właśnie w butelkach po Kubusiach jak na razie żaden mi się nie popsuł.Przy pasteryzowaniu nakrętka lekko wklęsła tak jak w orginałach i to jest pewniak że się przechowa .Rodzina ma rozporządzenie że jak kupują coś do picia to tylko w szkle i butelki szybciutko do skupu [do mnie] bo mam ambitne plany na rok przyszły.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4805
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słoiczki po dankach dla niemowląt etc. na przetwory ?

Post »

Ja kilka lat temu używałem butelek po Kubusiu do wina.Bardzo dobrze się przechowało.W jednych nawet szampan się zrobił :lol: i wytrzymały ciśnienie.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
elissa
200p
200p
Posty: 223
Od: 10 mar 2011, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Słoiczki po dankach dla niemowląt etc. na przetwory ?

Post »

Ja używam co roku. Njczęściej są to butelki po Kubusiach, Tarczynach i Lwach Leonach> Tak jak i przy słoikach, uwagę trzeba zwrócić na zakrętkę. Nie może być uszkodzona ;:185
Pozdrawiam, Ela
asia25
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 5 lut 2012, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słoiczki po dankach dla niemowląt etc. na przetwory ?

Post »

Ja również używam co roku butelek po Kubusiach i do tej pory żaden sok się nie zepsuł.
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 683
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słoiczki po dankach dla niemowląt etc. na przetwory ?

Post »

Słoiczki po 'Gerberach' i innych obiadkowych nie bardzo się nadają - te ich nakrętki często puszczają.
Natomiast butelki po Kubusiach, Bobo-Frutach itp. wykorzystuję od kilku lat, co roku na soki, musy i przeciery.
Trzymają bez problemów, jak nakrętka 'padnie' to wyciągam z piwnicy kolejną butelkę (jak dzieci są małe dobrze zrobić zapas - starczy na kilka lat) :D
Pozdrawiam
Jerry
Elżunia 1187
200p
200p
Posty: 372
Od: 29 cze 2009, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Słoiczki po dankach dla niemowląt etc. na przetwory ?

Post »

To prawda słoiki po deserkach gerber itp nie nadają się.Denka nie trzymają i zawartość słoików szybko się psuje.Ja do soków wykorzystuję buteleczki po frugo są super :uszy
Miłośniczka wszystkich kwiatów
pomidor7
100p
100p
Posty: 159
Od: 20 lut 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: gmina Golub-Dobrzyń woj. kujawsko-pomorskie

Re: Słoiczki po dankach dla niemowląt etc. na przetwory ?

Post »

Tak, tak ja używam butelek po ,,Dawtonach'' i ,,Tarczynach'', w zeszłym roku trzymałem w nich cydry. Sprawdziły się na szóstkę. :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Słoiczki po dankach dla niemowląt etc. na przetwory ?

Post »

To ja się wypowiem na temat słoiczków po owocach, warzywach i innych niemowlęcych daniach, niestety te nakrętki nie trzymają a większość z nich (nestle, gerber) ma nietypowy rozmiar i słoiczków nie da się ponownie użyć. Szkoda, bo są malutkie i często z ciemnego szkła (słoiczki po kaszkach, jogurtach, deserkach) i do wielu przetworów byłyby idealne. Zostawiłam sobie kilka na większe torebki przypraw, a resztę pożegnałam. Ani mi, ani mojej Mamie nic nie udało się w nich trwale zamknąć.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Słoiczki po dankach dla niemowląt etc. na przetwory ?

Post »

Agnieszko :wit
Na największym targowisku w moim mieście w sezonie pojawia się stoisko z wszelkiego rodzaju zakrętkami. Oprócz typowych rozmiarów są także te pasujące do małych i dużych butelek, słoików po produktach dla niemowląt itp. Może w swojej okolicy także znajdziesz.
Ewa
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Słoiczki po dankach dla niemowląt etc. na przetwory ?

Post »

Ewo szkoda w takim razie, że nie rozglądałam się uważnie bo słoiczki już wyrzuciłam. Ale może znajdę jeszcze do tych ostatnich nakrętki.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”