Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3  
Autor Wiadomość
zielonajagoda
 Tytuł: Re: Szybkowar - opinie użytkowników ....
PostNapisane: 25 lis 2015, o 15:25 
1000p
1000p

1 szt.
Ja mam z uszczelką BergHoff, używam "na okrągło" :wink: Jestem z niego zadowolona, uszczelka nie jest droga a jest dodatkowym zabezpieczeniem w razie W, bo ją wypchnie bocznym otworem, ale pewnie ten bez uszczelki ma inne zabezpieczenia. Uważam że warto mieć czy ten z uszczelką czy bez, warto ;:333

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Iochroma
PostNapisane: 25 lis 2015, o 20:11 
500p
500p

więcej niż 1
Też mam, 20sto litrowy, z uszczelką. Jak na razie żadnych problemów, ale używam go tylko do sterylizacji konserw mięsnych. I bardzo, ale to bardzo to sobie chwalę.

ursa
PostNapisane: 25 lis 2015, o 21:53 
200p
200p

1 szt.
Otrzymałam jako prezent i tak stoi w opakowaniu nie używany. Nie wiem co i jak długo gotować.
Zielonajagoda chętnie skorzystam z Twoich przepisów na potrawy z szybkowaru

zielonajagoda
PostNapisane: 25 lis 2015, o 23:43 
1000p
1000p

1 szt.
Ursa, odkrywcą raczej nie jestem :wink: korzystam z przepisów internetowych, jest ich mnóstwo. Gotuję w nim prawie wszystko łącznie z ziemniakami (6min), pieczeń do chleba (30min), zamiast wędlin z tablicą Mendelejewa, zupy itp... Szybkowar od zawsze mi towarzyszy, to dobry kuchenny przyjaciel, trzeba go tylko oswoić i polubić :D

whitedame
PostNapisane: 26 lis 2015, o 00:05 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Mam stary szybkowar, 30 letni, chętnie bym nim przygotowywała jakieś długo gotujące się potrawy (np. duszaczki zimą), gdyby nie fakt, że nastraszono mnie skutkami jedzenia potraw gotowanych w aluminium. Te stare typy były niestety zrobione z tego stopu.
Jakie są Wasze, szczególnie te starsze, bo te nowe są ze stali podobno. I co sądzicie o szkodliwości gotowania w takim szybkowarze?

Biotit
PostNapisane: 26 lis 2015, o 00:26 
1000p
1000p

więcej niż 1
Beata
Jeśli masz ALU to czym prędzej się go pozbądź. Myślę, że o kwasówkę teraz nie problem.
Ja mam gary z kwasówki firmy Z , nakładam na garnek pokrywkę szybkowara i najczęściej szybciej mi się pieką mięsa i ciężkie zupy. Próbowałem pasteryzacji konserw na wzór przemysłowych autoklawów,ale pozostałem przy tyndalizacji.

zielonajagoda
PostNapisane: 26 lis 2015, o 14:45 
1000p
1000p

1 szt.
Beatko, mój staruszek był z firmy Beka, taki emaliowany jak garnki, teraz mam nowy firmy BergHoff stalowy (dwa garnki 5+3l, jedna pokrywa szybkowarowa i jedna szklana), jestem z niego bardzo zadowolona.
Jeśli chodzi o aluminium to myślę tak samo jak Biotit, ze 30 lat temu takie garnki były w sprzedaży, jakoś żyjemy do dzisiaj :wink: , niemniej jednak od tamtych lat boję się aluminium.
Choćby najtańszy szybkowar warto mieć ;:333 , tu kilka smacznych przepisów, mojemu mięsożercy najbardziej smakuje mięsko z drugiego przepisu, gotuję kilka minut dłużej niż tam jest napisane, ale tylko kilka :) http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=18692

-- 26 lis 2015, o 13:47 --

Beatko, a co to są "duszaczki" ?

whitedame
PostNapisane: 26 lis 2015, o 17:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Duszaki, pieczonki, ziemniaki po Cabańsku ( to z okolic Chrzanowa) nie wiem jak jeszcze zwie się sztandarowa polska potrawa ogniskowa, czyli ziemniaki, marchewka, pietruszka, seler, cebula, buraki, boczuś lub kiełbasa, przyprawione, zawinięte w kapuściane liście, pieczone w żeliwnym garze na ognisku. Pyyycha. W szybkowarze proces duszenia trwa 25 minut.
Dzięki Piotrze, muszę więc oddać stary szybkowar na złom, co zresztą podejrzewałam.

marzena 63
PostNapisane: 28 lis 2015, o 07:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Mam mały szybkowar taki wystarczający na 3 osoby.Bardzo dobrze gotuje się w nim gołąbki,golonkę.Raz gotowałam bigos ,wyszedł super.

Aquaforta
PostNapisane: 27 lis 2016, o 21:15 
1000p
1000p

więcej niż 1
Najczęściej szybkowar wykorzystuję przy gotowaniu wołowiny. Jest mięciutka, kleista, po prostu pyszna. Ozór (wołowy) ugotowany w szybkowarze -najlepszy.

jolin
PostNapisane: 7 sty 2017, o 22:49 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Mam taki szybkowar ale jednak rzadko z niego korzystam. Coś nie mogę się przyzwyczaić do takiego gotowania.

sofijapz
PostNapisane: 30 sty 2017, o 16:18 
50p
50p

---
Ja też często używam szybkowara, szczególnie do potraw, które długo się gotują takich jak wołowina, fasola do fasolówki, buraki czy gołąbki, oszczędność czasu bezcenna ;:108 . Ja mam taki z dwoma garnkami, jeden płytki a drugi wysoki, można go włożyć jeden w drugi i wtedy zajmuje bardzo mało miejsca w szafce. Mój nie ma też długiej rączki, tylko uchwyty, a para wylatuje pionowo w górę, więc okap bardzo dobrze ją wyłapuje. Wcześniej miałam taki typowy z długą rączką, gdzie para wylatywała poziomo na boki. Pożegnałam się z nim na zawsze, gdy w trakcie gotowania uszczelka puściła i cały wrzący płyn pod wysokim ciśnieniem zaczął się wydostawać, zalewając wszystko w koło ;:202 .

KasiaKatarzyna
PostNapisane: 10 lut 2017, o 00:54 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam, właściwie to powinnam przywitać się pewnie w innym wątku ale postanowiłam tutaj, bo w innych działach są eksperci od konkretnych upraw, warzyw, roślin - wiem, bo regularnie podczytuję i co więcej korzystam. Postanowilam wypowiedziec się na temat szybkowaru, bo od roku taki posiadam. Konkretnie multicooker z opcą szybkowaru, na prąd. Nie bedę podawała nazwy producenta, żeby nie być posądzoną o reklamę. Moja córka codzienie rano przed szkołą przyrządza sobie w nim posiłki do pudełek na cały dzień: kurczak, indyk na parze, ryż, warzywa na parze. Ja gotuję w nim rosół i inne zupy, duszę mięsa a wszystko to bez rozchodzącego się zapachu na cały dom i w skróconym czasie. Latem gotowaliśmy pod pergolą w nim lub na grilu gazowym, po to by uniknąć nagrzewania kuchni. Nie mam piwnicy i mam mały problem z przechowywaniem warzyw zimą dlatego w ubiegłym roku robiłam kstkę rosołową z rozdrobnionych warzyw z solą morską właśnie w szybkowarze i przechowuję do dziś w słoikach- kończę ostatni, reszta warzyw poszatkowana, poporcjowana w zamrażalce. Wyjeżdżaliśmy w grudniu w góry na kilka dni, wzięłam go do auta może się przyda. Po śniadaniu przed wyjściem w góry nastawiłam potrawkę albo zupę, po powrocie jak znalazł, a wieczorem na piwko i kolację nie żal było kasy. Muszę zaznaczyć, że gotowanie nigdy nie sprawiało mi trudności, w tym garnku trzeba kilka razy coś zrobić żeby go wyczuć. Za pierwszym razem jak robiłam gołąbki, to mi się rozwinęły, bo ciśńienie najwyraźńiej było za wysokie, później ok, ale wróciłam z tym daniem do piekarnika, bo jak robię to hurtowo na 3 dni a garnek 4 litrowy jest na to za mały. Ale się rozpisałam....
G

Osmunda
PostNapisane: 12 lut 2017, o 19:53 
200p
200p

1 szt.
Buraki , fasola , soja - tylko w szybkowarze.
Eintopfy jakieś gęste też.
A poza tym sam garnek , bez pokrywki , jest niezastąpiony do powideł i konfitur.
Mam od zawsze i nie wyobrażam sobie kuchni bez szybkowaru.
Poza samym gotowaniem regularnie wykorzystuję go jako naczynie transportowe do przewożenia potraw z domu na działkę .Nic się nie wyleje , żadnych zapachów .Trochę ciężkie ale zalety przeważają.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 29 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości