Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  
Autor Wiadomość
Locutus
 Tytuł: Re: Petycja Polaków przeciw przymusowym szczepieniom
PostNapisane: 4 lut 2017, o 11:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
ekopom napisał(a):
Jolu, nie wygrasz, bo widzisz, musisz mieć taki poziom jak powyżej jest napisane. Ale i przegrasz w dyskusji, chociaż dojdziesz do ich poziomu, to Ci mają praktykę i po trupach, a nie zmienią zdania.

Po trupach jak na razie idziecie wy, przeciwnicy szczepionek. Co rusz czytamy w mediach o waszych nowych osiągnięciach – a to dwoje dzieci zmarło na odrę w Rumunii, a to w Hiszpanii jedno na dyfteryt... Na krztusiec też sporo umiera... Setki trafiają do szpitali, choć mogłyby cieszyć się zdrowiem...
ekopom napisał(a):

Rumień wielopostaciowy jest formą nadwrażliwości na rozmaite czynniki, które u zdrowych ludzi nie wywołują żadnych reakcji (najczęściej są to leki, ale również światło słoneczne, kosmetyki, etc.). Jego etiologia jest ciągle w znacznej części zagadkowa, ale znaleziono powiązania z infekcją herpeswirusem (a leczenie acyklowirem zazwyczaj daje dobre rezultaty). Ponadto wydaje mi się (ale pewności nie mam), że występowanie tego schorzenia jest medycznym przeciwwskazaniem do szczepień.

Jeśli fakt, że ktoś dostał ataku rumienia po szczepieniu ma być argumentem przeciwko szczepionkom, to fakt, że u wielu chorych napady choroby powodowane są przez światło słoneczne (a konkretnie przez zawarte w nim promieniowanie ultrafioletowe) powinien być argumentem o tym, jakim zbrodniczym spiskiem jest ta żółta kula codziennie świecąca nam nad głowami...

Litości...

ewikk77 napisał(a):
Mikrobiologia to nie wakcynologia,

Oczywiście, choć jednak są to nauki ściśle ze sobą związane, bo wszakże szczepionki chronią przed chorobotwórczymi mikrobami.

Natomiast – co wielokrotnie udowadniałem w tym wątku, wklejając linki do stosownych publikacji naukowych – wakcynolodzy jak jeden mąż mówią, opierając się na rzetelnych badaniach o niepodważalnej metodologii, że szczepionki są bezpieczne i ratują życie. Co ze swojej strony do zaprezentowania mają antyszczepionkowcy? Filmiki na Youtube (gdzie znajdziemy również i filmiki dowodzące, iż Ziemia jest płaska), wpisy na blogach... I ZERO, ale to równo ZERO badań naukowych... A nie, sorry, było jedno badanie dowodzące, że szczepionka MMR powoduje autyzm. Zostało przeprowadzone przez faceta, który właśnie opatentował alternatywną wersję szczepionki przeciwko odrze i chciał na niej zbijać kasę, sfinansowane sumą kilkuset tysięcy dolarów przez lobby antyszczepionkowe, przy czym autor zadeklarował w publikacji kłamliwie „brak konfliktu interesów”, podczas jego przeprowadzania złamano zasady etyki lekarskiej (autor m.in. płacił dzieciom na przyjęciach urodzinowych za udział w eksperymentach), współpracownicy autora z tamtego okresu mówią wprost, że dane zostały sfałszowane, a niezależne powtórzenia doświadczeń nie pozwoliły na ich potwierdzenie. Ale co tam. Jeden skompromitowany naukowiec na pewno więcej jest wart niż tysiące innych, prowadzących rzetelną pracę.
ewikk77 napisał(a):
to że ktoś umie posługiwać się naukowym slangiem, nie znaczy, że ma nieograniczoną wiedzę na tematy w pokrewnej dziedzinie,

Na pewno o rząd większości większą niż niemiecka informatyczka czy nigeryjski biskup, na których tak chętnie powołuje się strona przeciwna.
ewikk77 napisał(a):
a poza tym jak ktoś angażuje się w indoktrynację, to sam zaczyna w końcu wierzyć w to co mówi.

A to akurat fakt. Widać to świetnie po antyszczepionkowcach głoszących swoją zbrodniczą (bo prowadzącą wprost do śmierci dziesiątek dzieci rocznie i poważnej choroby tysięcy) ideologię. Są oni całkowicie głusi na wszystkie rzetelne publikacje naukowe, które przeszły żmudny proces peer review i ostały się po krytyce społeczności naukowej, i wyżej stawiają filmiki o teorii płaskiej ziemi, pardon, o zgubnych skutkach szczepień, a jak już kompletnie zabraknie im racjonalnych, merytorycznych argumentów, to krzyczą „spisek”, „spisek”, bo przecież globalnym spiskiem ze strony obiektywnej rzeczywistości i obiektywnych faktów jest to, że ich tezy nie znajdują żadnego potwierdzenia.

W sprawie pani Tetyany – jeśli to ta sama - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?te ... Obukhanych – bardzo ciekawe, że swoimi „odkryciami” dzieli się jedynie w filmikach na Youtube, zaś w publikacjach naukowych tłumaczy molekularne mechanizmy działania i zachwala skuteczność szczepionek, w szczególności przeciwko bakterii Francisella tularensis...

W sprawie drugiego linku – jeśli ktoś nawet nie ma odwagi pod głoszonymi tezami podpisać się imieniem i nazwiskiem, to w ogóle nie jest wart uwagi.

Pozdrawiam!
LOKI

PS. Cały czas czekam, aż ktokolwiek ze strony przeciwnej przedstawi chociaż JEDEN artykuł naukowy, który pokaże, że KTÓRAKOLWIEK z obecnie powszechnie stosowanych szczepionek jest nieskuteczna i/lub niebezpieczna... Jak na razie się nie doczekałem, choć proszę o to od kilkunastu stron dyskusji.

PS2. Cały czas gorąco zapraszam wszystkich zwolenników spiskowych teorii dziejów pokrzykujących, jak to za lat ileśtam straszna „prawda” o szczepionkach wyjdzie w końcu na jaw do wizyty na starym cmentarzu i kontemplacji rodzinnych grobów zawierających każdy po kilkoro małych dzieci, które zmarły właśnie dlatego, że w tamtych czasach jeszcze nie opracowano szczepionek, a choroby takie jak krztusiec, dyfteryt, polio, odra czy ospa prawdziwa zbierały swoje śmiertelne żniwo. Sam miałem o jednego wujka mniej niż mógłbym mieć, gdyby tylko w latach czterdziestych znano już szczepionkę na dyfteryt...

Zobacz profil Wyślij e-mail      

kaLo
PostNapisane: 4 lut 2017, o 12:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Loki, Twoje tłumaczenia to groch o ścianę. Taką sytuację przewidział A.Einstein już dawno :wink: .

"Gdy­by ludzie roz­ma­wiali tyl­ko o tym, co ro­zumieją, za­padłaby nad światem wiel­ka cisza. "
"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują. "
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej."

jokaer
PostNapisane: 4 lut 2017, o 15:21 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Skąd: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

więcej niż 1
Nie zajmując stanowiska żadnej ze stron- za i przeciw, obejrzałam filmik, tak.. filmik na youtube ;:224
w którym głos ma matka dziecka z odczynem poszczepiennym, co zostało nawet odnotowane w książeczce zdrowia tegoż dzieciątka. https://www.youtube.com/watch?v=ms3DyEdTaTI

Jedna refleksja, która mnie naszła od razu.
Jak to, zagrożone jest zdrowie dziecka, a ono dostaje odroczenie tylko na dwa tygodnie :?: ;:oj

(W lecie ub.roku zaczęła chorować moja psica. Była w b.ciężkim stanie, a miały odbyć się szczepienia psów przeciw wściekliźnie. Pani weterynarz zabroniła psa...psa, nie dziecko, szczepić dopóki nie wróci do jakiejś dobrej formy.)

No i tym postem niestety złamałam dane sobie słowo o niezabieraniu głosu w kwestii szczepionek.

Bardzo proszę, aby żaden z dyskutantów nie stosował populistycznych argumentów typu: ziemia jest płaska,
albo słońce kręci się wokół ziemi.

A, Enstein był Żydem, a przecież oni się nie szczepią...?... zresztą urodził się chyba przed " erą" szczepień,
chociaż miał już słuszne lata jak wybuchła epidemia " hiszpanki " w 1918.
( pewnie się nie zaszczepił i dlatego przeżył ;:173 )

kaLo
PostNapisane: 4 lut 2017, o 16:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jak to się dziwnie plecie. Einstein przeżył bo się na hiszpankę nie zaszczepił, a 50 do 100 milionów ludzi zmarło z tego samego powodu. Dziwne.

onectica
PostNapisane: 23 lut 2017, o 15:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
https://parenting.pl/portal/mysleli-ze- ... -ramionach

Locutus
PostNapisane: 18 mar 2017, o 10:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Chciałem wszystkim przeciwnikom szczepionek złożyć najszczersze gratulacje z powodu zamordowania siedemnastu dzieci w Rumunii... Tak, tak, dzięki waszej działalności szaleje tam prawdziwa epidemia, było już 3466 przypadków odry od kilku miesięcy, z czego siedemnaście skończyło się śmiercią. Nawiasem – żadne z dzieci, które zmarło nie było szczepione, a wśród chorujących zaszczepionych było jedynie 122 (w tym aż 89 nie otrzymało pełnych dwóch dawek, lecz tylko jedną).

Pozdrawiam!
LOKI

KaRo
PostNapisane: 18 mar 2017, o 11:19 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1
To ....niebywałe,że oskarżasz m.innymi mnie o śmierć rumuńskicvh dzieci?
Co ja ma z tym wspólnego?
Jaka moja wina w tej sprawie?
Żyjemy w Polsce i dyskutujemy w Polsce o skutkach i przyczynach ale każdy sam podejmuje decyzję szczepić czy nie szczepić.
Jaki wpływ miała nasza dyskusja na decyzje rumuńskich rodziców???
Co mamy wspólnego z tamtą sytuacją?
Nie tyle śmieszny co oburzający post

❤ KaRolinki

jokaer
PostNapisane: 18 mar 2017, o 12:13 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Podpisuję się pod postem Karo.

Jak można dyskutujących tutaj, mających wątpliwości, ale przecież nie namawiających,
bo ani ja, ani nikt inny tutaj nie powiedział: Nie szczep dzieci.....

Sama teraz zostałam babcią, bo wnusio urodził się 23 lutego
i ani jednym słowem nie powiedziałam córce, nie szczep go.
Oczywiście, że jak od razu po po urodzeniu został zaszczepiony i na gruźlicę i na żółtaczkę
to normalnie się bałam, żeby nic się złego nie stało. To chyba normalny ludzki odruch.

Locutus, wybacz, ale coś Ci się pomieszało....w głowie.

kaLo
PostNapisane: 18 mar 2017, o 12:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ruchy antyszczepionkowe są ponadnarodowe a w dobie internetu i dość powszechnej znajomości języków , dostęp do informacji jest niemal 100 procentowy. Jeżeli są akceptowane w tym wątku zagraniczne filmy prezentowane przez Ekopoma i nikt z administracji z tego powodu nie zwrócił Mu uwagi, że to jest niewłaściwe, to uważam, że post kolegi Loctutus jest jak najbardziej na miejscu. Jeżeli nie masz nic wspólnego ze śmiercią dzieci w Rumunii KaRo, to w przypadku ew. śmierci polskich dzieci nie będzie to już takie jednoznaczne.

Jokaer, istnieje coś takiego jak grzech zaniechania i ktoś, kto poczyta wypowiedzi "pseudo naukowców"przytaczane w tym wątku i poogląda filmy, jakie to spustoszenie w organizmie wywołują szczepionki, to może go popełnić w stosunku do swojego dziecka.

jokaer
PostNapisane: 18 mar 2017, o 12:56 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Przecież Twoje argumenty to pomieszanie z poplątaniem, no normalnie ręce opadają.
Jak można dyskusję, która toczy się na forum uznać za zbrodniczą działalność :?:
Ta dyskusja toczy się przede wszystkim po za łamami forum, czy tego chcemy, czy nie.

To wobec tego wszystko co się tutaj mówi może zostać tak potraktowane,
bo np. znajdzie się ortodoksyjny ekolog, który powie, że ziemi nie można absolutnie przekopywać,
bo to zbrodnia przeciw żyjątkom itp.
Celowo dałam ten przykład, bo jesteśmy na forum ogrodniczym.

Jeden powie nawozić nawozami sztucznymi, drugi powie, że to zbrodnia przeciw Matce Ziemi.
I tak w kółko.

Przemysł farmaceutyczny sam swoimi działaniami doprowadził do takiej sytuacji jaka jest teraz,
że społeczność zaczęła poddawać w wątpliwość intencje, którymi się kieruje.
Bo niejednokrotnie liczy się przede wszystkim zysk, a dobro człowieka schodzi na plan dalszy.

Już naprawdę, ale tym wpisem Locutus pokazał, że nie ważne co ja myślę, nie ważne co inni myślą,
nieważne, że mają wątpliwości, że chcą dociec prawdy, chcą wyjaśnienia raz na zawsze tych wątpliwości.
Nie, wszyscy ludzie są zbrodniarzami, bo ośmielają się myśleć, ośmielają się mówić na tematy,
może niewygodne, ośmielają się kwestionować pogląd lekarzy, naukowców, którzy przecież uważają się drugich po Panu Bogu, jeśli nawet nie pierwszych.

Ja wypisuję się z tej dyskusji, piszę to po raz drugi i jest to decyzja ostateczna.
Jednak nie pozwalam siebie nazywać zbrodniarzem tylko dlatego, że ośmielam się mieć wątpliwości.

KaRo
PostNapisane: 18 mar 2017, o 12:56 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1
kaLo napisał(a):
Jeżeli nie masz nic wspólnego ze śmiercią dzieci w Rumunii KaRo, to w przypadku ew. śmierci polskich dzieci nie będzie to już takie jednoznaczne.

To jakaś paranoja.
Na forach roztrząsa się wiele problemów ale zawsze decyzję podejmuje zainteresowana osoba.
No chyba,że np ja piszę do Ciebie - 'tak,KaLo zrób to,to jedyna szansa,nie masz wyboru,jak nie zrobisz tego będziesz mieć wyrzuty sumienia" . Wówczas mogę przyjąć na siebie winę ale tak jednoznaczne stawianie sprawy w tej dyskusji jest nieuprawnione.
To odwracanie kota ogonem.

Nadal mam wątpliwości bo istnieją w sieci materiały świadczące o rożnych stronach problemu,o stowarzyszeniach walczących ze służba zdrowiah i tylko ten ,kto nie zetknął się z powikłaniami poszczepiennymi może wykazywać tak wielką ignorancję jaką przedstawiacie tutaj obydwaj.

❤ KaRolinki

kaLo
PostNapisane: 18 mar 2017, o 16:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Pewnie masz rację. Jestem ignorantem, ale Loctutus nie. Z drugiej strony, może to i lepiej. Cały ten postęp w medycynie skutkuje tylko tym, że jako gatunek jesteśmy coraz słabsi, bo z pokolenia na pokolenie powielają się coraz słabsze geny. Dzięki ruchom antyszczepionkowym znów zacznie działać, choć w ograniczonym zakresie, dobór naturalny.

Jolu błąd w rozumowaniu. Nie dawałem żadnych argumentów "za" ani "przeciw" szczepieniom. Podałem tylko przykład manipulowania ludźmi i granie na ich uczuciach przez niektórych dyskutantów. Na początku tej strony jest nadal zdjęcie dziewczynki pokrytej śluzem i bąblami, podobno z powodu przyjęcia szczepionki. Działa na wyobraźnię ! Dla mnie Niechby nawet była to prawda, że jedno dziecko na 10 czy 100 tysięcy umiera z powodu powikłań poszczepiennych. To lepsze niż 17 aniołków na 3466 zachorowań. Przynajmniej takie jest m o j e zdanie w tym temacie.

Jolu - babciu, przyjmij gratulacje. ;:333

Cytuj:
Oczywiście, że jak od razu po po urodzeniu został zaszczepiony i na gruźlicę i na żółtaczkę
to normalnie się bałam, żeby nic się złego nie stało. To chyba normalny ludzki odruch
.
Gdyby nie było tej nagonki na szczepienia, to pewnie była byś spokojniejsza. Jak widzisz sama uległaś psychozie. Pomyśl, że są ogromne rzesze ludzi gorzej wykształconych i bardziej łatwowiernych niż Ty. Co z ich dziećmi?.

ekopom
PostNapisane: 18 mar 2017, o 20:45 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

1 szt.
Nie wypowiadam się na temat rumuńskich dzieci, być może jakiś zbieg okoliczności mogło spowodować tą śmiertelność, nawet nie zamierzony lub zamierzony cel, żeby udowodnić, jak wielka jest śmiertelność nie szczepienia się.
Cytuj:
Amerykańscy lekarze już przepraszają naród za swoje medyczne kłamstwa. Czy kiedykolwiek doczekamy się przeprosin również od polskich lekarzy?

kaLo
PostNapisane: 18 mar 2017, o 21:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Odpadam .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 347 ]  Idź do strony nr...        1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości