Moja kuchnia - RoksiSK

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Mam już w słoikach.Wygląda cudnie.
A tak sobie myślę:jaka wyszłaby z tych kwiatków nalewka?
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Nieprecyzyjnie się wyraziłam :"W 0,7 l wody rozpuszczamy stopniowo 1,7 kg cukru, a następnie całość zagotowujemy" - dosypujemy stopniowo cukier i podgrzewamy. Jednak zanim się zagotuje, wszystko musi być ze sobą połączone.

Nalewka... mhm. Można by spróbować :wink:
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Zastanawiając się,jak wymieszać cukier przypomniałam sobie,że mam książkę Ireny Gumowskiej,która propagowała takie nietypowe przetwory.Oczywiście znalazłam przepis na syrop z kwiatów bzu. Jest to syrop,który robi się w ogóle nic nie podgrzewając-coś jak na zimno ucierane porzeczki z cukrem,które robiła moja Mama. I w tym przepisie po odcedzeniu należy dodać cukier i cały czas ucierać.Autorka pisze jeszcze,że cukier nie chce się już wchłaniać,ale niestety "musi".Zasugerowałam się tym opisem i dlatego moje pytanie,ponieważ chciałam zrobić najlepszy syrop.
Dziękuję za świetny przepis.
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Nie ma za co. Zawsze staram się dzielić ze Znajomymi dobrymi i sprawdzonymi przepisami. Pozostaje mi tylko dodać SMACZNEGO!!!
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A przepis znajdziesz tu:
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=13124
i tu:
- http://www.wino.org.pl/forum/viewthread.php?tid=3009

Napisz, jak to wyszło, jeśli zrobisz :)



Dopisek:
Na nalewkę, rzecz jasna :D
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Spróbuję zrobić, ale dopiero na przyszły sezon (przy okazji robienia soku). Siedzę (i jeszcze sobie posiedzę przez 3 tygodnie) nad materiałami do 3 egzaminów, a jeszcze bieżące zaliczenia... :cry: Mam ochotę cisnąć wszystkim za okno :twisted: A jeszcze jestem w trakcie remontu kuchni - za dużo "rzeczy do zrobienia", a za mało czasu :wink:
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Post »

zrobiłam syrop z bzu i jestem zachwycona! Jaki on smaczniutki! Wyszło mi 7 słoiczków takich 300-500g, robiłam trochę na oko, bo mi się nie chciało liczyć kwiatostanów. Wrzuciłam wszystko do garnka, łącznie z ogonkami, zalałam 2l wody zagotowanej z cytryną, ugniotłam, kilka razy przemieszałam, po 1,5 doby przecedziłam, odcisnęłam przez ściereczkę i zagotowałam z 2 kg cukru. Pół szklanki nie zmieściło mi się do słoików, więc zaczęliśmy konsumpcję od razu. Z herbatą. Mam wrazenie, że juz pomógł na mój kaszel :):):) PYCHA!!!!
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A ja dziś nastawiłam trzecią porcję syropku!!! Ten zapach mnie po prostu powalił na kolana, robi się prawie samo, bez kłopotów, zupełnie nie rozumiem, dlaczego nigdy wcześniej tego nie robiłam??? :shock:

Dużo, myślicie? Niestety, tylko ja w całej rodzince mam tyle kwiecia i możliwość zrobienia tego syropku, a pić lubią wszyscy :lol: Będą więc płynne pachnące prezenty :D

Żeby mi się nie nudziło, zerwałam też dziś 50 baldachów bzu na nalewkę, oskubałam cierpliwie i też ją nastawiłam. Przepis wstawię w nalewkach, chociaż wcześniej go nie wypróbowałam, nie wiem co tak naprawdę z tego wyjdzie...


Agnieszko, gdyby nie ty i twój przepis na syropek, bzy by sobie kwitły, pachniały, ładnie wyglądały, potem by przekwitły i ... i tyle. A dzięki tobie mamy tyyyyle pysznych syropków na zimę :) Dziękuję :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

UWAGA !!!!! ADNOTACJA do przepisu "CIASTO DROŻDŻOWE Z MARMOLADĄ RÓŻANĄ" - 20.
Aby ciasto za szybko nie wysychało, należy zwiększyć ilość masła i dodać kopiastą łyżkę mąki ziemniaczanej (dodać wówczas, gdy sypiemy zwykłą).
Sprawdziłam i rzeczywiście warto zastosować te poprawki :P



Dopisałam adnotację pod przepisem i zdjęciem ciasta z różą :) Nalewka
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

"CIASTO POZIOMKOWE NA BISZKOPCIE" - 24

Składniki na biszkopt:
- 4 jajka,
- szklanka cukru pudru,
- czubata łyżeczka proszku po pieczenia,
- łyżka octu,
- szklanka mąki,
- 1/2 cukru waniliowego.

Ubić białka ze szczyptą soli, stopniowo dodając cukier puder.
Żółtka ubić z proszkiem do pieczenia, cukrem waniliowym i octem - odstawić na 2-3 minuty.
Do masy żółtkowej stopniowo dodawać białkową, miksować. Następnie dodać przesianą mąkę.
Przelać na blachę wyłożoną pergaminem. Piec 30 min. w temp. 160 st.
Po upieczeniu (musi być dobrze ciepłe) zdjąć papier, a ciasto ułożyć na formie. Można wcześniej brytfannę wyścielić przeźroczystą folią spożywczą.


Składniki:
- szklanka mleka zagęszczonego (może być kremówka),
- 3 galaretki poziomkowe,
- 1 litr poziomek (minimum).

1 galaretkę rozpuścić w szklance wody.
Schłodzone mleko miksować ok 5 min - ma się ubić. Na końcu dodać ostudzoną galaretkę - zmiksować, a następnie wylać na biszkopt. Wstawić do lodówki.
2 galaretki rozpuścić w 4 szklankach wody. Po ostudzeniu wrzucić umyte i osuszone poziomki. Wstawić do lodówki na 2-3 godz.

Obrazek

Ciasto nie jest za słodkie. Warstę "ptasiego mleczka" można zrobić w innym kolorze, np. żółtym. Można również takie warstwy zrobić 2 lub 3. W zimie można dodać brzoskwinie z puszki lub ananasa, a latem owoce sezonowe :P
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
IrisDeArco
50p
50p
Posty: 68
Od: 17 maja 2009, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin

Post »

bardzo ciekawe przepisy ! :-D
z pewnością będę tu sięgać po inspirację :-)
DorkaWD pisze:Roksik... ładnie to tak robić nam ochotę na takie pysznościo-słodkości ??
Jutro upiekę ;-)
Zamiast truskawek mogą być też inne owoce?? Teraz to już sama sobie narobiłam ochoty na taką roladkę z jagodami... ;:152 (tylko gdzie ja teraz znajdę jagody :( ?)

p.s. zamiast żelatyny dodam PEKTYNY, bo w przeciwieństwie do żelatyny nie jest szkodliwa ( i jest pochodzenia roślinnego ;-))
skąd się bierze pektynę ??
Pozdrawiam, Janka :D
MÓJ OGRÓDECZEK
NASZ PARAPET
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Moja kuchnia - RoksiSK

Post »

Agnieszko chciałam odkurzyć ten świetny wątek ;:224 tylko dlaczego tak tu cicho ostatnio? :shock: Bardzo fajny wątek, zostawiam ślad aby móc skorzystać z niego czasem a może wreszcie coś nowego się pojawi :roll: :D
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja kuchnia - RoksiSK

Post »

Aga to i ja się przyłączę do prośby Arletki może coś nowego się pojawi .
Wiemy że teraz ogarnęła Cię inna pasja, ale my kucharki jesteśmy z zamiłowania tak jak Ty ,a tu nic się nie dzieje ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”