Moja kuchnia - RoksiSK

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Moja kuchnia - RoksiSK

Post »

Pzazdrościłam Przemo, że on ma swój dział i ja też chce ;:96
Uwielbiam gotować chyba tak bardzo jak pięlegnować ogród. Nie mam w ty kierunku żadnego wykształcenia, ale w ogrodnictwie, też nie! :P Najważniejsze to pasja :D :D :D
Na bieżąco będę podawać przepisy wraz ze zdjęciami, bo najważniejsze to również zobaczyć, to co powstało. Tak więc zapraszam!!!
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

"MAKARON Z SOSEM POMIDOROWO-PAPRYKOWYM" - 1

Składniki:
- 40 -60 dkg mięsa z łopatki lub schabu,
- 2 papryki czerwone,
- 2 cebule,
- 3 ząbki czosnku,
- kilka dorodnych pomidorów (lub z puszki bez skórek),
- łyżeczka lub dwie przecieru,
- oregano, bazylia, papryka ostra (przyprawy suche) ,
- sól,
- ser gouda utarty do posypania,
- makaron "grube rurki" lub spagetti.

Paprykę przekroić na pół, oczyścić i umyć. Położyć na brytwanie natłuszczonej olejem. Paprykę układać skórką do góry i posmarować lekko olejem. Piec w temp. 180 stopni, do momentu, aż skórka zacznie się przypalać. Wyjąć i poczekać, aż stanie się ciepła. Wsadzić do woreczka i do lodówki. Gdy ostygnie usunąć skórkę i pokroić w kostkę.
Mięso, cebulę i czosnek zmielić w maszynce o grubym sicie. Dodać 2 łyżki oleju i zioła oraz sól. Dusić 10 min. Dodać pomidory pokrojone. Dusić, aż się rozpuszczą. Dołożyć paprykę i przecier pomidorowy (jeśli jest za kwaśne dodaję troszkę ketchupu lub szczyptę cukru). Dusić jeszcze kilka minut.
Ugotować makaron w osolonej wodzie z dodatkiem łyżki oleju.
Odcedzony makaron połączyć z sosem.
Ułożyć na taterzu, posypać goudą (ja nie lubię parmezanu), można przyozdobić bazylią.
Makaron z sosem świetnie smakuje po podgrzaniu :P :P :P

Obrazek
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Grzegorz B

Post »

Agnieszko na sam widok "cieknie ślinka", a co dopiero zasmakować takie danie. Pewnie "niebo w gębie". Oj Twój mąż miał szczęście, że trafił na Ciebie. Wzorowa żona, gospodyni, matka i do tego umiąca zadbać o ładne obejście wokół domu. Czego chcieć więcej, żyć nie umierać.

Pozdrawiam :D :D :D
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dziękuję GRZESIU za tak miłe słowa :oops: Na bieżąco będę uzupełniała strony daniami i przepisami na pyszne ciasta i desery. Jednak potrwa to trochę, bo dopiero muszę je przyrządzić i porobić zdjęcia - uważam, że podanie samego przepisu to jedno, ale podanie go ze zdjęciem ... to już zupełnie co innego :P :P :P Wieczorem będzie przepis i zdjęcia pizzy, którą teraz robię (obowiązkowo w sobotę!!!! - ponieważ mąż uwielbia ją dojadać w niedzielę na śniadanie).
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Krzyś śpi, a pizza się piecze, więc wykorzystam chwilę i podam przepis (duża blacha).

"PIZZA" - 2

Ciasto:
- ok. 1/2 kg mąki,
- 1/2 kostki drożdży,
- szklanka ciepłej wody,
- 2-3 łyżki oleju, 1/2 łyżeczki cukru, 1/3 łyżeczki soli.
Połowę porcji mąki i pozostałe składniki włożyć do miski i wyrabiać. Dodawać stopniowo mąkę. Wyrobić ciasto, pozostawić w misce i przykryć szczelnie folią spożywczą (ja mam miskę z przykrywką). Pozostawić na godzinę (efekt - zdj. 2).
Obrazek Obrazek

Następnie przygotowujemy dodatki.
Sos: ketchup, utarty ząbek czosnku i oregano.
Dodatki: duszone na masełku pieczarki (40dkg), szynka (ja kroję w słupki), utarty sobie gouda (35 - 40dkg) dziś będzie z ananasem i oliwkami.
Obrazek Obrazek

Blachę natłuszczamy (olej) i rozkładami ciasto. Ja rozgniatam rękami (delikatnie), aż pokryje całą blachę. Następnie nakłóć widelcem ciasto i rozłożyć sos. Nałożyć dodatki i ser oraz posypać oregano. Piec 25 min w temp. 190 stopni.
Efekt wkleję wieczorem, bo na razie się piecze. To mój sprawdzony przepis, który robię w każdą sobotę od kilku już lat!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 628
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Nie mogę tu zaglądać, bo z wielkim trudem zaczęłam się odchudzać, a tu tyle smakowitości...............
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Obrazek ObrazekObiecany efekt końcowy.

Nie martwcie się dziewczyny! Razem będziemy się odchudzać :P :P :P
Co do słodkich przepisów, to mam kilka świetnych, ale chcę je poprzeć zdjęciami. Długo nie będzie trzeba czekać, bo zawsze jest okazja żeby coś upiec.
Pozdrawiam cieplutko!!!
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

"SAŁATKA - KEBAB" (WARSTWOWA) - 3
Obrazek Podwójną pierś z kurczaka kroimy na małe kosteczki, dodajemy "Przyprawę do Gyrosa" i 2-3 łyżki oleju. Wkładamy do lodówki na 2 godz.
Obrazek Smażymy i wkładamy do miski, w której będziemy podawać.
Obrazek Dodajemy posiekaną w kostkę czerwoną cebulę.
Obrazek Ketchup z majonezem 1:1.
Obrazek Kukurydza z puszki (ja daję 1/2 opakowania).
Obrazek 3-4 ogórki konserwowe pokrojone w kostkę.
Obrazek Ketchup z majonezem. Ja zawsze robię kleksy, któe później łyżką rozmazuję.
Obrazek Kilka liści kapusty pekińskiej posiekanej w cienkie paski. Posolić i posypać pieprzem.
Obrazek Posypać na wierzchu kosteczkami papryki marynowanej.
Obrazek Obrazek Efekt końcowy :P :P :P
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Zapomniałam napisać :oops: :oops: :oops: Sałatka po przyrządzeniu musi poleżeć w lodówce 2-3 godz.
U mnie pozostało po niej jedynie wspomnienie ... Oboje z mężem ją bardzo lubimy, bo przypomina w smaku trochę kebaba :P
Dziękuję za tak miłe opinie. Pozdrawiam cieplutko!!!
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
gofimi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 9 kwie 2007, o 22:54
Lokalizacja: Elblag

Post »

A ja dodaję do takiej sałatki jeszcze surową marchew startą na tarce o dużych oczkach i do sosu majonezowo keczupowego trochę wyciśniętego czosnku.
A ja dopiero tworzę.....
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

"SAŁATKA Z FASOLĄ CZERWONĄ I PIECZARKAMI" - 4

Składniki:
- 8 jajek,
- słoik pieczarek marynowanych,
- 4 duże ogórki konserwowe,
- puszka fasoli czerwonej,
- groszek konserwowy,
- 2-3 połówki marynowanej papryki,
- średni majonez,
- 2 łyżki śmietany,
- sól, pieprz.

Ugotowane jajka i ogórki konerwowe pokroić w drobną kosteczkę. Dodać pokrojone w plasterki pieczarki. Polać majonezem i śmietaną, doprawić solą i pieprzem - dobrze wymieszać. Dodać pokrojoną w większą kostkę paprykę, groszek i fasolę. Ostrożnie wymieszać. Ewentualnie doprawić.
Do tej sałatki można dodać kukurydzę.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Grzegorz B

Post »

Agnieszka, jak Ty to robisz, że znajdujesz na to wszystko czas. Jestem pod wrażeniem Twoich zdolności, i szczerze gratuluję mężowi, że trafił na taki skarb.

Wpadnę za jakiś czas sprawdzić co tam u Ciebie nowego słychać w kuchni.

Pozdrawiam serdecznie :D :P :D
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Zapraszam serdecznie :P :P :P
Jest mi bardzo miło czytając taką opinię :oops: :P :oops:
Jeśli chodzi o kwestiię czasu - to wciąż mi go brakuje. Na szczęście jestem bardzo enegiczną osobą i jakoś sobie radzę. Lubię mieć wszystko zaplanowane - czasem jest to wadą, bo niezbyt przepadam za "niespodziankami".
Pozdrawiam cieplutko!!!
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”