Moja kuchnia - RoksiSK

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A ja dziś nastawiłam trzecią porcję syropku!!! Ten zapach mnie po prostu powalił na kolana, robi się prawie samo, bez kłopotów, zupełnie nie rozumiem, dlaczego nigdy wcześniej tego nie robiłam??? :shock:

Dużo, myślicie? Niestety, tylko ja w całej rodzince mam tyle kwiecia i możliwość zrobienia tego syropku, a pić lubią wszyscy :lol: Będą więc płynne pachnące prezenty :D

Żeby mi się nie nudziło, zerwałam też dziś 50 baldachów bzu na nalewkę, oskubałam cierpliwie i też ją nastawiłam. Przepis wstawię w nalewkach, chociaż wcześniej go nie wypróbowałam, nie wiem co tak naprawdę z tego wyjdzie...


Agnieszko, gdyby nie ty i twój przepis na syropek, bzy by sobie kwitły, pachniały, ładnie wyglądały, potem by przekwitły i ... i tyle. A dzięki tobie mamy tyyyyle pysznych syropków na zimę :) Dziękuję :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

UWAGA !!!!! ADNOTACJA do przepisu "CIASTO DROŻDŻOWE Z MARMOLADĄ RÓŻANĄ" - 20.
Aby ciasto za szybko nie wysychało, należy zwiększyć ilość masła i dodać kopiastą łyżkę mąki ziemniaczanej (dodać wówczas, gdy sypiemy zwykłą).
Sprawdziłam i rzeczywiście warto zastosować te poprawki :P



Dopisałam adnotację pod przepisem i zdjęciem ciasta z różą :) Nalewka
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

"CIASTO POZIOMKOWE NA BISZKOPCIE" - 24

Składniki na biszkopt:
- 4 jajka,
- szklanka cukru pudru,
- czubata łyżeczka proszku po pieczenia,
- łyżka octu,
- szklanka mąki,
- 1/2 cukru waniliowego.

Ubić białka ze szczyptą soli, stopniowo dodając cukier puder.
Żółtka ubić z proszkiem do pieczenia, cukrem waniliowym i octem - odstawić na 2-3 minuty.
Do masy żółtkowej stopniowo dodawać białkową, miksować. Następnie dodać przesianą mąkę.
Przelać na blachę wyłożoną pergaminem. Piec 30 min. w temp. 160 st.
Po upieczeniu (musi być dobrze ciepłe) zdjąć papier, a ciasto ułożyć na formie. Można wcześniej brytfannę wyścielić przeźroczystą folią spożywczą.


Składniki:
- szklanka mleka zagęszczonego (może być kremówka),
- 3 galaretki poziomkowe,
- 1 litr poziomek (minimum).

1 galaretkę rozpuścić w szklance wody.
Schłodzone mleko miksować ok 5 min - ma się ubić. Na końcu dodać ostudzoną galaretkę - zmiksować, a następnie wylać na biszkopt. Wstawić do lodówki.
2 galaretki rozpuścić w 4 szklankach wody. Po ostudzeniu wrzucić umyte i osuszone poziomki. Wstawić do lodówki na 2-3 godz.

Obrazek

Ciasto nie jest za słodkie. Warstę "ptasiego mleczka" można zrobić w innym kolorze, np. żółtym. Można również takie warstwy zrobić 2 lub 3. W zimie można dodać brzoskwinie z puszki lub ananasa, a latem owoce sezonowe :P
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
IrisDeArco
50p
50p
Posty: 68
Od: 17 maja 2009, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin

Post »

bardzo ciekawe przepisy ! :-D
z pewnością będę tu sięgać po inspirację :-)
DorkaWD pisze:Roksik... ładnie to tak robić nam ochotę na takie pysznościo-słodkości ??
Jutro upiekę ;-)
Zamiast truskawek mogą być też inne owoce?? Teraz to już sama sobie narobiłam ochoty na taką roladkę z jagodami... ;:152 (tylko gdzie ja teraz znajdę jagody :( ?)

p.s. zamiast żelatyny dodam PEKTYNY, bo w przeciwieństwie do żelatyny nie jest szkodliwa ( i jest pochodzenia roślinnego ;-))
skąd się bierze pektynę ??
Pozdrawiam, Janka :D
MÓJ OGRÓDECZEK
NASZ PARAPET
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Moja kuchnia - RoksiSK

Post »

Agnieszko chciałam odkurzyć ten świetny wątek ;:224 tylko dlaczego tak tu cicho ostatnio? :shock: Bardzo fajny wątek, zostawiam ślad aby móc skorzystać z niego czasem a może wreszcie coś nowego się pojawi :roll: :D
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja kuchnia - RoksiSK

Post »

Aga to i ja się przyłączę do prośby Arletki może coś nowego się pojawi .
Wiemy że teraz ogarnęła Cię inna pasja, ale my kucharki jesteśmy z zamiłowania tak jak Ty ,a tu nic się nie dzieje ;:224
Awatar użytkownika
sylvia_sirena
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 23 lis 2009, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Moja kuchnia - RoksiSK

Post »

Aga co to za świat pyszności aż głodna się zrobiłam
Awatar użytkownika
diament
1000p
1000p
Posty: 2014
Od: 5 gru 2009, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja kuchnia - RoksiSK

Post »

Aga :wit
rewelacyjne porawy, postaram się je wykorzystać. Fajnie, że znalazłam u Ciebie schab ze śliwką.
również czekam na nowe przepisy :D
Awatar użytkownika
Graszka
1000p
1000p
Posty: 1293
Od: 1 gru 2007, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja kuchnia - RoksiSK

Post »

Ja po raz drugi robiłam już zapiekankę ziemniaczaną z kiełbasą (dodałam do niej kilka pokrojonych i podpieczonych pieczarek) i na prawdę przepis wart jest polecenia. Roksi wielki ;:196
Pozdrawiam, Grażyna
Moje rośliny i roślinki cz.1, cz.2
late
50p
50p
Posty: 59
Od: 27 sie 2009, o 18:12
Lokalizacja: DG

Re: Moja kuchnia - RoksiSK

Post »

Bardzo fajne przepisy, świetnie pokazane i sfotografowane ja się skuszę na tę pierwszą sałatkę :D
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Moja kuchnia - RoksiSK

Post »

Ja do zapiekanki ziemniaczanej dodaję jeszcze mrożonkę jarzynową, blanszowaną.
Beata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”