Sok z aloesu - dziwny zapach

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Sok z aloesu - dziwny zapach

Post »

Hej :wit Chciałam się zabrać za picie soku z aloesu, kupnego, w dużej ciemnej butelce (nie wiem, czy mogę podać nazwę producenta), otwieram korek a tu straszna woń, jakby jakaś chemia, sok jest konserwowany benzoesanem sodu i tu mam pytanie do osób, które piją kupny sok - czy ten zapach jest normalny?
Awatar użytkownika
ogrodnik amator
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 6 lis 2010, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: sok z aloesu - dziwny zapach

Post »

Sok z liści aloesu jest bardzo gorzki. (siostra odzwyczaiła syna obgryzać paznokcie smarując końce palców sokiem z liścia z aloesa).A my miąż z liścia używamy do leczenia oparzeń
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: sok z aloesu - dziwny zapach

Post »

Sok z aloesu ma bardzo specyficzny zapach. Nie wiem czemu, ale mnie kojarzy się z zapachem...w kościele ;)
Jakiej firmy masz sok? Przy zakupie najlepiej przeczytać jego skład, żeby był jak najbardziej naturalny.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: sok z aloesu - dziwny zapach

Post »

Szamanko, to Oleofarm... "Skład: sok z aloesu 99,8%, benzoesan sodu (substancja konserwująca), kwas cytrynowy (regulator kwasowości), sorbinian potasu (substancja konserwująca)."
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: sok z aloesu - dziwny zapach

Post »

A u mnie rośnie, jakoś nie mam "pomysła"', co z nim zrobić....... Duży już jest.
Waleria
Grzybowy
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 paź 2011, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: sok z aloesu - dziwny zapach

Post »

Ale im bardziej naturalny,tym zapach będzie bardziej intensywny,swego czasu kupowałam i wiem jak pachnie- faktycznie nie każdemu się spodoba...
Grzybowy
50p
50p
Posty: 51
Od: 30 paź 2011, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: sok z aloesu - dziwny zapach

Post »

Intensywny, a nawet nieprzyjemny zapach soku z aloesu jest naturalny. Aloes ma bardzo dobroczynne działanie, wybierając produktu z aloesu powinno się jak najbardziej naturalne, pozbawione konserwantów i sztucznych barwinków. Możliwe, że będą miały krótszy termin przydatności i będą nieco droższe, jednak z pewnością zdrowsze.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4552
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Sok z aloesu - dziwny zapach

Post »

Piję drugą butelkę soku aloesowego i nie czuję żadnego nieprzyjemnego zapachu. Właściwie czuje ledwo cokolwiek, ale nie jest to w żadnym razie odrażający zapach. Czy ten podejrzany zapach jest ze soku z miąższem czy z samego soku?
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Sok z aloesu - dziwny zapach

Post »

Z samego soku, bez miąższu. Przypuszczam, że to benzoesan sodu daje taki chemiczny zapach. Następną butelkę wybiorę bez konserwantów :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”