Grzybek tybetański

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
janus_z
50p
50p
Posty: 94
Od: 13 lut 2008, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Grzybek tybetański

Post »

fakt, też już doczytałem wcześniej jakoś mi to umknęło. :?
janus_z
50p
50p
Posty: 94
Od: 13 lut 2008, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Grzybek tybetański

Post »

A jak jest w przypadku sera, również przed połączeniem ze świeżym mlekiem odcedzacie ziarna GT z kefiru i dopiero później podgrzewacie (po połączeniu z mlekiem słodkim) celem wytrącenia się serwatki ?
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Grzybek tybetański

Post »

Kefir i do picia i taki, z którego robi się ser przecedza się ;:108. Te ziarna są takie gumowate, więc nie byłoby to przyjemne podczas jedzenia jakby zostały.
No właśnie. Mam pytanie, czy ktoś próbował je miksować i pić takie zmiksowane z kefirem? Gdzieś w necie spotkałam się z takim rozwiązaniem, ale jakoś nie do końca jestem przekonana do takiego postępowania :roll:. Ale z drugiej strony co robić z nadmiarem grzybka, jak się rozrośnie i już nie ma gdzie rozdawać?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Grzybek tybetański

Post »

W zasadzie nie ma przeciwwskazań co do konsumpcji.Przecież z kefirem połykamy mnóstwo najdrobniejszych kawałeczków.Ciekawe,jak by smakowała kiełbasa z takiego grzybka.Przecież to czyste kultury drożdży i bakterii.Dzikie białko :wink:
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Grzybek tybetański

Post »

Biała kiełbasa .... do żurku jak znalazł :;230

Na razie mam jeszcze kolejkę chętnych do przyjęcia grzybka, ale za jakiś czas rzeczywiście zacznę chyba je miksować, bo jakoś żal wyrzucić.
madzik91
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 gru 2015, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Grzybek tybetański

Post »

Przepraszam, ale wątek jest długi:
Gdzie mogę dostać ten grzybek tybetański? W jakich sklepach?
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Grzybek tybetański

Post »

Na pewno ktoś się z Tobą podzieli :). Mój jeszcze chwilę i też będzie do podziału, bo robi się go dużo :).
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Grzybek tybetański

Post »

mymysteryy pisze: co robić z nadmiarem grzybka, jak się rozrośnie i już nie ma gdzie rozdawać?
Dobrze przepłukać mlekiem, mocno odcisnąć , zamrozić i rozdać potomnym.
madzik91 pisze: Gdzie mogę dostać ten grzybek tybetański? W jakich sklepach?
U mnie, podaj na PW adres.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Grzybek tybetański

Post »

Piotrek, ja na razie rozdaję, ale przecież kiedyś skończą się znajomi chętni do przygarnięcia grzybka :wink:. A zamrażarka ma ograniczoną pojemność :roll:.
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Grzybek tybetański

Post »

Kiedyś obdarowałam koleżankę grzybkiem i po jakimś czasie (około tygodnia) spytałam, czy ładnie jej przyrasta.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy odpowiedziała mi, że już jej się kończy ;:oj ;:oj ;:oj ..... okazało się, że go zjadała ;:306
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Grzybek tybetański

Post »

Czemu nie,można i tak.Zapytaj koleżanki,czy poda swój adres na FO.Będziemy jej podsyłać nasze nadwyżki :D .

Robiłem serek 3x.Ilość kefiru za kazdym razem 1 l. Mleko grzane w naczyniu z płaszczem wodnym 75 st,kefir z lodówki ,temp 10 st.Skrzep b.delikatny,kłopoty z odcedzeniem.Próba 2.Mleko grzane do temp 96 st. (gwizdek naczynia).Skrzep mocniejszy, łatwiejszy w cedzeniu.Próba 3. 1,5 litra mleka zagrzane do gwizdka i wlane przy ciągłym mieszaniu do 3 dniowego kefiru,który już mocno podchodził serwatką .Skrzep mocny ,serwatka klarowna i ten serek zdecydowanie smakował mi najbardziej.Doprawiony solą, szczyptą ziół prowansalskich i czosnkiem, okazał się genialnym farszem do pierogów.Nie zmienił konsystencji podczas gotowania.Taki sam na gorąco i po wystudzeniu pierogów.
Awatar użytkownika
Galicjanka
100p
100p
Posty: 170
Od: 16 wrz 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Grzybek tybetański

Post »

KaLo- dzięki za Twoje doświadczenia i podzielenie się wynikami. zastanawiałam się jak najlepiej zrobić serek- bo do tej pory tylko piłam kefir i jako jogurcik. Rozdałam grzybki kilka razy wśród znajomych, ale nikt nie miał go dłużej niż 2-3 tygodnie- bo tak dużo przy nim roboty ;:224
Pozdrawiam Gosia
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Grzybek tybetański

Post »

Ludzie czasu dla swoich dzieci nie mają,to jak wykroić 5 minut co 2-3 dni dla grzybka?Łatwiej kupić jakieś gotowe gówno z zamrażarki.Przynajmniej organizm nie zużywa energii na trawienie.Doświadczenie z robieniem serka z kefiru grzybkowego mam takie jak inni,dopiero się uczę.Nie stosowałem dotąd sposobu podanego przez Piotra i tu ukłon w Jego stronę.Zawartość kefiranu powoduje to,że skrzep jest mazisty i trudno się oddziela od serwatki.Po kilku próbach stwierdziłem,że najsmaczniejszy dla mnie jest serek z kefiru kilkudniowego,kwaśnego,który podchodzi serwatką i gazuje (zwiększa objętość).Porcjami dodaję zagotowane mleko 1,5 l i mieszam energicznie.Jak zaczyna się tworzyć skrzep,mieszam delikatnie dodając resztę mleka.Kefir jest zimny,z lodówki.Temperatura całości to ok 55 st.Trochę dużo,ale dzięki temu serek jest b. zwarty i nadal kremowy.Nie jest też mdły a lekko kwaskowaty.Wieczorem fotorelacja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”