Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
sofijapz
 Tytuł: Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje
PostNapisane: 3 lut 2017, o 16:33 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Bardziej skuteczna będzie jednak świeża, resztę można przetrzymać w lodówce lub w innym chłodnym miejscu.
Najprościej przeprowadzić taką kurację w sezonie, kiedy dynie są łatwo dostępne. Często można wtedy kupić dynie w warzywniakach i na targowiskach na wagę. Ja kupowałam dynię PIENA LUNGA DI NAPOLI na plastry, jest pyszna na surowo. Szkoda, że taka wielka rośnie, trudno ją zjeść nawet na kilka razy - średnia waży chyba z 15 kg :roll: .

Zobacz profil Wyślij e-mail      

whitedame
PostNapisane: 3 lut 2017, o 17:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Dla mnie sezon nadal trwa, będę mieć własne dynie aż do lata :D Niestety przy ich wadze musiałabym 1 sztukę jeść przez całą kurację a niemożliwe jest zachowanie świeżości przez tyle dni.
Pamiętasz może ile płaciłaś za taką krojoną dynię? Pytam bo kiedyś musiałam słono zapłacić za kawałeczek dyni, sprzedawca twierdził, że reszta mu się nie sprzeda i będzie musiał wyrzucić.

sofijapz
PostNapisane: 3 lut 2017, o 18:54 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Whitedame -Beatko zazdroszczę Ci tych zapasów dyniowych ;:173 . Ja niestety mam zbyt małą działkę, żeby sobie tak poszaleć, z czegoś muszę zrezygnować, a dynie potrzebują bardzo dużo miejsca. Dynia, którą kupowałam na wagę w lokalnym warzywniaku była zaskakująco tania, bo po 5 zł za kilogram. Ten rok był wyjątkowo urodzajny, na targu było mnóstwo różnych dyń, których wcześniej nie widziałam w sprzedaży. PIENA LUNGA DI NAPOLI też pierwszy raz była w sprzedaży, wcześniej mieli tylko hokkaido i zwykłe dynie.

whitedame
PostNapisane: 3 lut 2017, o 19:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Polecam Tromboncino d`Albenga. Pieknie rozpina się na podporach, nie potrzebuje dużo miejsca. Nasiona wysyłam na AWN dyniową, zacznie się w lutym ( chyba), może się załapiesz. Jak nie to napisz.
Teraz zobaczyłam, że jesteś początkującym, więc do linków http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 94&start=0 się nie dostaniesz. Spróbuj doczytać w tym wątku, on jest dla wszystkich. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 04&start=0

sofijapz
PostNapisane: 3 lut 2017, o 21:13 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

---
Dziękuję Beatko za propozycję ;:173 . Jeszcze muszę trochę odczekać, żeby mieć dostęp do wysyłania prywatnych informacji.

Balykan
PostNapisane: 3 lut 2017, o 23:14 
100p
100p

---
JarekX napisał(a):
.
Kapusta to królowa jarzyn, to warzywo powinniśmy spoży-wać najczęściej, oczywiście w postaci surówek. Doskonały środek profilaktyczny i leczniczy, leczy choroby płuc, wątroby, stawów, wrzody, obstrukcje bezsenność.

Okłady ze świeżych liści kapusty włoskiej - zapalenie stawów, wrzody, zapalenie żył, reumatyzm (liście należy rozwałko-wać, miejsce chore nakremować, kompres nakładać 2 -3 razy, a w wypadkach poważnych częściej, po kompresie umyć chore miejsce i osuszyć herbatą z ziół odkażających, potem zawinąć wełnianym szalem).

Sok ze świeżej kapusty - wrzody żołądka i dwunastnicy, choroby dróg oddechowych, wątroby, cukrzyca, niedoczynność tarczycy.
1 tydzień - 1-2 szklanki soku rozcieńczonego ciepłą wodą, pół godziny przed jedzeniem
2 tydzień - 2 - 3 szklanki
3 tydzień - 3 - 4 szklanki
4 tydzień - 4 - 6 szklanek.
Potem wracamy do 1 szklanki.
Miazga z liści kapusty - ropiejące rany, wrzody oparzenia.
Kapusta wzmacnia pracę serca.

Jarzyny nie są ciężko strawne, jeśli się je spożywa na surowo. W okresie zimy doskonałym środkiem jest kapusta kiszona z cebu-lą. Leczy arteriosklerozę, astmę, gościec, przedłuża życie.

Kapusta i ogólnie warzywa kapustne często i gęsto figurują na liście bardzo zdrowych i wskazanych w codziennej diecie, ale nie można zapomnieć, że mogą też szkodzić. A szkodzą i to bardzo przy problemach z tarczycą, bo ograniczają przyswajanie jodu i sprzyjają rozrostowi wola tarczycy. Szczególnie niebezpieczne i niewskazane są przy niedoczynności. Zwłaszcza surowe i kiszone, ale i gotowane też, choć wtedy tracą odrobinę te szkodliwe właściwości. Ja z tego powodu niestety zrezygnowałem z moich ulubionych brokułów i brukselki. :(

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 76 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości