Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 29, 30, 31, 32, 33  
Autor Wiadomość
AAleksandra
 Tytuł: Re: Kuchnia, zioła i przyprawy
PostNapisane: 22 wrz 2014, o 20:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Lodziu, cieszę się ogromnie, że choć odrobinkę zainspirowałam :D
Chlebek piekę ok 2-3 razy w tygodniu. Czasem też się buntuję i kupuję taki sklepowy dla odmiany, ale zaraz wracam do pieczenie swojego (bo wtedy buntuje się małż :D ) Jestem ciągle zabiegana i nie mogę się przełamać do zrobienia własnego zakwasu. Tak więc mój chlebek jest na suchych drożdżach, ale z mąki orkiszowej Najsmaczniejsze jednak w nim są dodatki tzn nasionka słonecznika i dyni. Nie żałuję ich do chlebka :D

Zobacz profil Wyślij e-mail      

AAleksandra
PostNapisane: 8 mar 2016, o 22:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja się trochę obraziłam a automat do chleba właśnie dlatego, że w bochenku zostawały dziury po mieszadełkach. Od 2 lat piekę w piekarniku z termoobiegiem. Moje proporcje na chleb : 20g drożdży świeżych (rozpuścić w odrobinie ciepłej wody.) + 0,5 kg maki + garść pestek słonecznika + garść pestek dyni + 1/2 łyżki soli. Wszystko podlać ciepłą woda i wyrobić ręcznie (ok 3 min) Konsystencja jest ważna. Nie może być za luźne i nie może być zbyt twarde (gęste). Przełożyć do foremki wytłuszczonej i posypanej bułka tartą. Posypać czarnuszką czy sezamem. Pozostawić do wyrośnięcia. Piec 10min w temp 225 *C, potem 200*C przez 35 min.
U mnie chleb sklepowy nie wchodzi w rachubę. Nikt go nie ruszy. Mąkę kupuję we młynie :D

duju
PostNapisane: 9 mar 2016, o 00:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Olu, fajny wąteczek. Poczytałam pobieżnie, ale wrócę tutaj, bo parę ciekawych przepisów wypatrzyłam :wit

beata_m
PostNapisane: 9 mar 2016, o 00:39 
500p
500p

---
Olu! Też nie mogłam się przełamać do zrobienia zakwasu. Poprzedni miałam od koleżanki. Niestety nie wytrzymał dłuższej przerwy bez dokarmiania jak wyjechaliśmy na wakacje. Wreszcie w ubiegłym tygodniu się zebrałam i zrobiłam własny zakwas. To jest tak banalne i niepracochłonne, że żałuję, że dopiero teraz się za to zabrałam. Smak własnego chleba na zakwasie z mnóstwem ziaren i czarnuszką - bezcenny. Bochenek poszedł w 10 min z samym masełkiem. Tak więc Olu do dzieła! :D
Pozdrawiam
Bea

AAleksandra
PostNapisane: 10 mar 2016, o 09:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Justynko, dziękuję. Jak widać watek był zapomniany przez długi czas :oops: Co prawda gotuje, bo jeść trzeba, ale jakoś mniej serca w to gotowanie wkładam . Czasy takie nerwowe się porobiły, że wszystko na szybko ..

Bea, ja się wreszcie przełamałam. Zrobiłam samodzielnie zakwas, ale to dokarmianie .... Ale przede wszystkim przeważył czas rośnięcia chleba. Na zakwasie o wiele dłużej to trwa niż na drożdżach, szczególnie świeżych. Smak też jest porównywalny z moją obecną metodą. Wszystkim smakuje ten na drożdżach, to co będę się bawiła w czekanie :D

beata_m
PostNapisane: 11 mar 2016, o 07:24 
500p
500p

---
Fakt. To czekanie to jest feler chleba na zakwasie. Znajomy posiadający maszynkę do chleba twierdzi, że z tego powodu nie nadaje się on do takich urządzeń. Ja swój chleb nastawiam albo wieczorem i jest na rano lub rankeim i wtedy piekę wieczorem.
Pozdrawiam
Bea

x-C-89
PostNapisane: 6 kwi 2016, o 14:51 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Ja używam urządzenia do pieczenia chleba. Dostałam go rok temu na święta i raz na jakiś czas upiekę chleb ale wiadomo jak to nigdy nie ma czasu, żeby nastawić itd. Wraz z wypiekaczem była dołączona płyta z przepisami i tam są bardzo fajne przepisy jak zrobić chleb w starym stylu. Dać do formy odpowiedni a ilość każdego składnika potem wybieram program i gotowe. Wszystkie składniki zostaną zmieszane potem chleb wyrośnie i się upiecze. Jest jeden problem z tym urządzeniem. Nigdy nie wiem jak się uporać, żeby ten chleb wyszedł z formy! Macie może jakąś metodę jak to zrobić, może jest jakaś sztuczka żeby wypadł z tej formy?

AAleksandra
PostNapisane: 6 kwi 2016, o 15:05 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Właśnie dlatego, że te mieszadełka zostawały w chlebie ... rzuciłam pieczenie w automacie :roll: Można też po etapie mieszania (przed wyrastaniem) wyjąć mieszadła i dać mu rosnąć i wypiekać się bez nich. Wyjąć chlebek wtedy będzie dużo wygodniej :D

rosa13
PostNapisane: 6 kwi 2016, o 20:06 
100p
100p

więcej niż 1
Też piekę czasami w automacie, chociaż wolę chleb z piekarnika.
Żeby ładnie wyszedł trzeba wyjąć mieszadełka a po upieczeniu przekręcić taki dzyndzel (czy jak go tam zwał :lol: ), który wystaje pod formą i sam wyskakuje.

czlowiek87
PostNapisane: 19 lut 2017, o 00:01 
50p
50p

---
Kuchnia zioła i przyprawy. Hmm Czy w tym poście mogę dowiedzieć się czy poza znaną mi nalewką z jemioły są zioła typowo kulinarne (niekoniecznie dzikie i pół dzikie), które skutecznie obniżają ciśnienie? Macie jakieś propozycje dla regularnie zażywających?

acia1065
PostNapisane: 19 lut 2017, o 10:10 
500p
500p

1 szt.
Aronia, głóg, skrzyp, czosnek, rozmaryn, ruta, perz.

klon
PostNapisane: 19 lut 2017, o 10:20 
200p
200p

---
Bardzo dobrze stabilizuje ciśnienie serwatka ,ale taka pozostała po odciśnięciu domowego sera z mleka bez konserwantów.

AAleksandra
PostNapisane: 19 lut 2017, o 10:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ha, ale gdzie można dostać mleko od prawdziwej krowy aby zrobić sobie serek i otrzymać serwatką. Ser robiłam jeszcze z rok temu z mleka z tzw mlekomatów, ale i one zniknęły. Mleko kupowane jako świeże nie zawsze takie jest. Często wyczuwa się smak mleka w proszku. Tzn mleko jest przetwarzane zanim znajdzie się na półkach. Co za czasy nastały , ech ...

klon
PostNapisane: 19 lut 2017, o 11:28 
200p
200p

---
Jeszcze zostało kilka targów,gdzie przyjeżdżają rolnicy ze swoimi produktami.Może u Was też taki się znajdzie?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 453 ]  Idź do strony nr...        1 ... 29, 30, 31, 32, 33  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości