Kuchnia, zioła i przyprawy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

A z tym było coś nie tak? http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5#p3954655 bo ja właśnie po niego wpadłam
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

No właśnie , wszystko było w porządku, ale ja jestem ostatnio zakręcona, że zapomniałam o tym przepisie na stronie 25. Po wstawieniu postu jakaś lampka się zaświeciła w łepetynie i sprawdziłam :oops:
Ciasto mrożone (sklepowe) jest trochę w smaku i wyglądzieinne. Jakby bardziej gumiaste. W smaku jednak ok. Domowe jest także dobre i bezproblemowe. To sklepowe trzeba jednak długo rozmrażać. Najlepiej je zostawić na noc w lodówce po wyjęciu z zamrażarki. Rozmraża się powoli i dobrze potem płatki się rozdzielają od siebie.
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Doskonałe jest też ciasto z mąki zaparzanej, ja je często robię, Ave podaje w swoich przepisach http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 67#p592967 ale nigdy nie robiłam w mieszance z mąką ryżową..może spróbuję? :roll:
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Dzięki Moniko za link do Ave :D Zaraz sobie podgladnę jej przepisy.

Ja zawsze do ciasta pierogowego dodaję mocno ciepłej wody. Żadnych jajek czy nawet samych żółtek. Wtedy ciasto jest elastyczne, miękkie i łatwo sie sklejają pierogi. Ale to do tradycyjnie gotowanych pierogów w wodzie. Te na parze muszą być raczej z mąką ryżową, ale można pokombinować :roll:
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Jak obiecałam, wstawim dzisiejszy kuskus :D
Kaszka kuskus wcale nie jest kaszą. Zrobiona jest z mąki. U mnas dostępne są od różnych producentów. Ostatnio kupiłam z Pudliszek. Jest taka sobie. To znaczy jest mniej sypka i bardziej się klei od tej poprzedniej (niestety nie pamiętam pod jaką była sprzedawana marką).
Sposób postepowania z kuskusem :
wsypać .... i tu trzeba samemu przetestować ilość w zalezności od potrzeb. Ja wsypałam 1 szklankę na 2 osoby i było to zdecydowanie za dużo :wink: ... no tak wsypać do miski lub głębokiego talerza i zalać wrzącą wodą jakieś 0,5-1cm nad powierzchnię kaszki. Po dosłownie kilku minutach woda zostaje wchłonięta i kaszka jest gotowa. Teraz tylko zamieszać i przestudzić. Kiedy kuskus stygnie zabieramy się za krojenie dodatków. W zasadzie całkiem dowolnych , w zależności od preferencji smakowych . Tym razem dałam : paprykę zieloną i czerwoną, cebulę, oliwki, kukurydzę, groszek, oliwki, ananasa i avocado
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kuskus można doprawić oliwą z oliwek lub podać osobno sos np jogurtowy. Oczywiście inne przyprawy jak sól i pieprz do smaku :D


Zaraz będę próbowała uwędzonego łososia , zapach się rozchodzi ;:224 Tak wyglądał przed wsadzeniem do "szafy wędzarniczej" :
Obrazek

Udało mi się jeszcze nastawić wino z aronii. To pierwsze moje wino i ciekawa jestem czy wyjdzie :roll:
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Amciu,amciu ;:152 ;:152 robisz smaka ;:108
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Asiu, teraz to ja sama zrobiłam sobie smaka na powidła śliwkowe :D
Pokombinuje trochę po swojemu ( z modyfikacjami). Ciekawa jestem efektu końcowego. Kto ciekawy, niechaj podgląda . Uczciwie napiszę co z tego mi wyjdzie.

POWIDŁA ŚLIWKOWE

2 kg śliwek (ju,ż po odpestkowaniu) zasypałam 0,5kg cukru. Dodałam po 1 łyżeczce zmielonego cynamonu i zmielonego kardamonu oraz 1/3 łyżeczki zmielonych goździków. Przykryłam i tak ma puścić sok przez ok 24 godziny.
Obrazek

W międzyczasie starłam na tarce kilkanaście owoców pigwowca japońskiego i zasypałam cukrem (proporcje na oko :wink: ) Do jutra puści sok, który mam zamiar dodać do smażenia powideł.
Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi ...w miarę postępu prac :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
MalgosiaRak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 29 sie 2013, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Czy masz jakiś specjalny garnek do powideł?
Bo mnie się zawsze przypalają.
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Mi też się przypalają chyba,że mieszm niemal nieustannie,zwłaszcza jak juz sa gęstawe.
Raz piekłam w piekarniku w duuużej brytfannie,to mieszanie odpada,ale przypalenie było trudne do usunięcia.Są jednak w sklepach super środki na takie problemy.
Powidła wiadomo-trzeba mieszać,mieszać,mieszać -to ich najsłabsza strona,ale smak. ;:215 ...w sklepie takich pyszności nie ma
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Dziewczyny, właśnie na spotkaniu forumkowym dowiedziałam się, że gdy się powideł nie miesza, to wcale się nie przypalają :roll: Bedę chciała wypróbować ten sposób. Powstrzącham tylko garnkiem i zobaczymy. Do smażenia mam taki garnek co go nie żal za bardzo. Już nie raz odmaczał się po kilka dni aż do skutku :D

Śliwki ładny soczek puściły. Już teraz mają fajny smak. Polizałam łyżkę po mieszaniu :D Wieczorem rozpocznę smażenie.

Asiu. ładny awatarek :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Olu. Tu daję link do przepisu na powidła bez mieszania
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 64#p459864 . Nie wolno ani wstrząsać garnkiem i ani razu zamieszać. Trzeba zaufać przepisowi. Robiłam wg niego powidła i faktycznie nic się nie przypala. Jak dla mnie były ciut za słodkie, ale to wszystko zależy od tego jak słodkie są śliwki. Chyba można ciut zmniejszyć ilość cukru. :D
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Dziękuję Olu :wink:

Skorzystam i ja z tego przepisu:))
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kuchnia, zioła i przyprawy

Post »

Kilka dni temu też smażyłam powidła tą metodą. Bardzo mnie kusiło, żeby przemieszać zawartość garnka, ale jakoś udało mi się powstrzymać :D . Faktycznie metoda super! Ciekawe na czym polega ów "sekret" ? Dlaczego dodatek octu "uniemożliwia" mieszanie?! A właściwie po co wiedzieć. Ważne, że działa!!
Następny raz dodam mniej cukru. Myślę, że akurat to nie będzie miało żadnego wpływu na przypalanie :wink: się powideł.
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”